Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Od té doby,co jsem viděla jedničku ,jsem jím uchvácena a musela jsem vidět dvojku,pak trojku a teď konečně čtyřka a co myslíte,že mě napadlo na konci? Kdy bude pětka? Popravdě jsem jen načala začátek 1.dílu knížky a hned ji zahodila s tím, že to je pro děti. Ale filmy mě okouzlily.Už jsem slyšela, že kniha 4.díl je mnohem delší a že ve filmu nebyla obsažena velká část. Ano, něco tam chybělo, větší rozvinutí příběhu(víc scén),přišlo mi,jako kdyby tam byly seky. Hodina navíc by neuškodila nebo rozdělení na dva díly. Je to příběh o malém chlapci, jménem Harry, ale přece nečekáme to, že uvidíme jen Harryho-narážím tím třeba na souboj s drakem, kde jsme mohli vidět jen Harryho a o jeho protivnících jsme se dozvěděli jen,že prošli.

Příliš dokonalá podoba (1988)

Trochu drsnější filmík o tom,jaký vlastně mohou mít dvojčata vztah mezi sebou, jaké jsou jejich výhody a naopak i nevýhody a také jak se projevuje jejich vzájemné smyslové vnímání. Film byl velmi zajímavý, občas i trochu sadistický, což se absolutně nedá předvídat na začátku,kde se jeví dvě dvojčata jako dva mladí , disciplinovaní a konzervativní muži. Dvojčata se velmi zajímají o ženy a jejich vagíny nejen ve smyslu sexuálním ,ale i vědeckém. Tato obliba počíná již v dětství avšak ne nijak vulgárně (porno to neni). Vše je kousek po kousku, jako když vaříte čaj a voda je nejdřív teplá a pak začne teprve bublat.

Fahrenheit 9/11 (2004)

Posmutněla jsem, jak se někteří lidé dokáží obohatit, bohužel jen penězi. Zajímavý pohled na věc. Zase nám Moore dokázal ukázat pohled na věc jeho očima a dát dohromady spoustu důkazů a rozhovorů s váženými lidmi. Ó velká Ameriko , jak jsi svobodná, až ti to nezávidím. Bohužel strašný je na tom ta představa, že takový věci, jako korupce a tutlání docela vážných věcí v politice se děje i u nás(Jak se asi Grosovi líbí v domečku s bazénkem,...). Sakra pánové politici, už by jste měli najít lepší způsob, jak zbohatnout!!! Je to smutný. Dá se tomu všemu uvěřit, ale je to hrozná představa.

Něco jako láska (2005)

Opravdová romantika s velkým R. Jestli jsem někdy uvažovala o romantických chvílích , tak tohle je velmi výstižný film. Rozkošná Amanda Peet, řekněte mi děvčata, která by nechtěla vypadat jako ona nebo hoši, kdo by jí nechtěl. Ukaží , jak se bavit i ve chvílích , kdy vám zrovna do smíchu neni , jak nechat všechno za hlavou a žít život. No jo , jsem velký snílek a romantik. Ale sama si myslím, že je dobré si těch pár let počkat než někoho opravdu dobře poznáte a dokážete o něm říct, co se vám na něm líbí a proč ho máte rádi. Nebude to asi z důvodu, že se vám líbí jeho muzika nebo, že je bohatý a úspěšný :-).Určitě se tento námět opakoval milionkrát, ale to je tím , že láska je mnohotvárná a že se nám líbí a chceme být milováni, ale jde o to jak.Vždyť každý z nás uvažuje o každém detailu a pokaždé je jiný a nečekaný.

Trestná lavice (2005)

Super film, bavila jsem se celou dobu, ani chvíli jsem nepochybovala o tom, že by to mělo být za méně, jak za čtyři hvězdy!!! Spousta vtipů, neuvěřitelných scének (viz rozbité auto) a pěkný roštěnky (hlavně ty z věznice). Jediné, co bych vytkla je staré známé opisování. Tím nechci nikoho obviňovat, ale určitě nikdo z vás nemá rád takovou tu chvíli, kdy si říká:"to je jasný,to dopadne takhle a ne jinak....." Nicméně celkovou reputaci filmu to neničí.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Možná to je odvar od Bundových, ale dokázala jsem se tím bavit dlouho, možná z nudy...Narážky a vtípky byly v pohodě, snad že někdo si zvykl na Ženatýho se závazky a nehodlá připustit, že někdo vymyslel něco podobnýho mi nijak nevadí. Ale nádech střeštěnosti a šílenosti je dost podobný.

Zlomené květiny (2005)

Naprostá klasa,super.Možná není až tak zřetelné,že jde o komedii tím,že komik se po fóru nesměje(nikdo neukazuje ceduli "smích"),ale to je typický Bill Murray.Stačí se mu podívat do obličeje a uvidíte desítky tisíc výrazů a každý vyjadřuje jeho myšlenku,přesto, že se jeho tvář tak zřetelně nepohybuje.Celý film působí neuvěřitelně realisticky-žádné šílenosti,které by vás v životě stejně jen tak nenapadly.Moc se mi to líbilo,rozhodně příjemné posezení v kině plné odpočinku.Hudbička byla naprosto geniální-příjemná,pohodová.Nevím od koho byla,ale rozhodně budu pátrat a velmi ráda si jí pořídím domů.

Dějiny násilí (2005)

Předem bych podotkla, že název filmu v českém překladu není zrovinka výstižný. Představila bych si pod ním války a vůbec všechny násilnosti, které člověk dokáže napáchat. Tento film je spíš jeden z mnoha případů násilí. Příběh o jedné rodince, kde se vyskytují jako protiklady láska a násilí. Tím mýním vlastně dvě stránky lidského nitra.Co všechno dokáže člověk instinktivně udělat, aby si zachránil "krk". Jak na něj reaguje okolí. A také, jak je pro někoho jednoduché brát zabíjení jako denodenní rutinu. Velice povedený snímek.

Po krk v extázi (2004)

Typicky anglický film, čaj nechybí. Další možnost toho, jak se dá naložit s čajem jinak, než ho vypít. Dost dobře si takhle dokáži představit byznys s drogama, kde jsou lidé nahoře a někteří zas dole a někdo taky musí dělat prostředníka:-)). Film byl zajímavě natočený - skládačka informací a až po určité době filmu vám dojde, proč se stalo to, co se stalo. Tento pocit jsem měla víckrát. Elegantní způsob hry hlavních představitelů - nejsou to žádný béčka v prodeji drog. Konec nečekaný a vcelku vtipný, dá se říci, že odlehčující po napínavé ději. Hudba byla skvělá.