Shorty_

Honza Říha

okres Praha

<< předchozí 1 2
    • 8.12.2015  18:16
    Superhero Fight Club (TV film) (2015)

Akorát mi tu víc než chyběla Sára :)

• 19.1.2013  19:36
    Dům loutek (TV seriál) (2009)

V době prvního vysílání jsem dal aby se neřeklo tři hvězdičky a ukončil své sledování po pěti epizodách. A byla to chyba, nyní po cca třech letech jsem seriál dokoukal a musim říct že se náramně pěkně rozjel. Druhá polovina první a celá druhá série je skutečně více než perfektní. Některé momenty jsem si po shlédnutí několikrát přetáčel znovu a znovu. I přes stále nepřekonané Firefly dávám jasných 5 hvězdiček.

• 10.4.2012  15:00
    Tajemství kruhu (TV seriál) (2011)

Koukal jsem na to v dobách opravdu velké nudy, kdy jsem dělal cokoliv jiného, jen ne to co bych měl. Musím uznat, že se vcelku u toho dalo chvíli vydržet, ačkoliv je to skutečně slušný výplach mozku. Každopádně po 14 dílech s naprosto klidným svědomím a nezájmem končím a doufám, že už nedorazí takové období, abych sáhnul po dalších dílech. Pápá Lála.

• 4.12.2011  14:08
    Gorila (2011)

Opravdu velice zábavná podívaná kterou jsem si velmi pěkně vychutnal na její premiéře 2.12.2011 v kině Oko. Film se mi líbil a užil jsem si ho snad ještě více než gorilí divadelní zpracování, na kterém jsem byl díky mému příjezdu z výlovu rybníka snad více "najebanej", než všechny hlavní postavy dohromady. Jelikož jednu z hlavních rolí prezentuje má tetička, tak nechci dostat přes tlamu a proto nemůžu zde film hodnotit jinak než na plný počet. Ale to rozhodně neznamená, že si je nezaslouží. Navíc je krásné vidět povedené záběry z mé oblíbené hospůdky nad Viktorkou :)

• 16.9.2011  17:55

Neskutečné zklamání. Zkouknul jsem to jen díky lasce ke hře. Celá série má u mě sestupnou tendenci hvězdiček a to jsem u prvního dílu začal na dvou... Jestli natočí 4. díl v podobném duchu, opravdu netušim kam se dá s hodnocením dále klesnout. Přitom nejsem jeden ze zarytých odpůrcu Bolla. Z jeho filmů například House of the Dead byl opravdu vtipnej, Alone in the Dark průměrné béčko a ve jménu krále vcelku povedený film. Ale tohle se opravdu nedá a to jsem člověk co má slabost pro akční hrdinky, navíc když to má být opravdu pěkná upírka. Za tu čepici a oblek co nechal Rayne nosit by zasloužil Boll facku, alespoň jí na pár vteřin svléknul což je jediné plus celého filmu.

• 6.6.2011  23:25
    Hanna (2011)

Hanna byla pro mě ojedinělým filmem, kde jsem téměř jistě dopředu věděl, že tomu dám za 5 hvězdiček. Příběh, obsazení, režisér, stopáž, hudba, trailery ... vše co se ke mě dostalo před filmem samotným se mi líbilo. Samozřejmě tu byl strach, když se těším tak moc a očekávám od filmu ještě víc, může mě film jedině zklamat. Nestalo se !!! Film je skutečně parádní. Pár výtek bych samozřejmě měl, ale to by pak bylo na hvězdiček daleko více. Myslim že by se na místo jednoho filmu mohl natočit i dlouhý seriál či celá filmová série, je toho opravdu hodně co bych přidal či se rád ještě podíval a dozvěděl, holt po shlédnutí mě mrzelo jediné a sice, že už je konec. Na závěr bych rád poděkoval české produkci, za to že mě připravili o jeden z mála filmů na kterých bych šel hned do kina. Holt čekat tolik měsíců, když už máme na světě R5 je nepředstavitelné.

• 22.12.2010  15:57
    Krevní pouta (TV seriál) (2006)

Což není to úplně špatné, ale po 6 dílech jsem sledování ukončil ani nevim proč. Nijak výrazně to nezaujme. A kdybych tu neměl hodnocení, tak po pár měsících ani nevim že jsem pár dílů viděl.

• 30.3.2010  01:22
    Avatar (2009)

Vidět to tradičně doma, dal bych nejspíš 3-4 hvězdy, ovšem viděno v Imaxu -> 5* .)

• 16.7.2009  15:15
    Travis at the Palace (koncert) (2004)

Daleko radši mám jejich koncert z Glasgow 2001 (DVD More Than Us). Ale i tento povedený koncert mé nejoblíbenější kapely nejde hodnotit jinak než za 5* !

• 5.4.2009  18:22

Příběh mě jakožto každého představitele mužského pohlaví zaujal už po náhodném naražení na obal dvd a přečtení jeho obsahu. Po shlédnutí musim říct, že jsem ani nebyl zklamán, herci dobří ,pojetí netuctuvé a dokonce i při částečném zamouření oka reálný příběh a výkon hlavní hrdinky. Jediné co nekompromisně sráží mé hodnocení je nedotažený konec, který vypadá spíše jako alternativní a nedopsanej.

• 25.3.2009  15:04
    Sindibádova dobrodružství (TV seriál) (1996)

Naprosto perfektní záležitost, v mládí jeden z mých oblíbenějších seriálů. Teď po více jak deseti letech jsem si ho stáhnul a znova rozdíval. Musim říct že ani s odstupem času nepřišlo zklamání. Nechybí tu vtip, postavy jsou napsány takřka dokonale a nevadí ani, že docela dobře zvolení herci nějak moc hracího talentu zrovna nepobrali. Na efekty se sice skoro nedá dívat ani přes prsty, ty by zvládnul udělat snad i muj čerstvě plnoletej bratránek alkoholik. Přes to se jedná o nadprůměrný počin kde scénář zcela nahrazuje nedostatek finančních prostředků. Kdo by si seriál rád připoměl a nemá na to dostatek času, přidávám svou oblíbenou scénu hned z prvního dílu: "Say Something About My Mother" -> Zcela zasloužené 4*

• 1.3.2009  01:30
    Božská mrcha (TV seriál) (2007)

Je to vcelku zábavná podívaná, při které jsem se zatím vždy slušně bavil i přesto že se jedná o epizodní seriál. Holly i Leon jsou sympatičtí a vtipní, takže ze seriálových záplav pro mě zatím lehký nadprůměr. Navíc úvodní píseň se také velice povedla. Zatím po 7. dílech je to za necelé 4*. Uvidíme jak to půjde dál, ale díky Prima televizi, že konečně také koupila nějaký rozumnější seriál než co má ve zvyku...

• 28.2.2009  17:43

K tomuto filmu jsem se dostal úplnou náhodou díky poutavému názvu. Nečekal jsem absolutně o co jde a proto to teď radši možným zájemcům o shlédnutí shrnu. O ději se snad bavit ani nemá cenu, protože se jedná o mix porna s absolutně béčkovým akčním thrillerem - divčí ninja s její nejlepší zbraní sexem. Pojetím to lehce připomíná americkej erotickej film Piráti (2005) s daleko menším rozpočtem. Hlavním kladem je docela pohledná japonská zpěvačka jakožto hlavní hrdinka.

• 6.2.2009  13:11
    Mladý Van Helsing (TV seriál) (2009)

Jméno seriálu dokáže pěkně nalákat, to ovšem zkazí hned první díl. Po 5. shlédnutých dílech od seriálu upouštím. Jako malému by se mi asi tato infantilní a epizodní blbinka líbila, ovšem teď už mám lepší věci na práci než sledovat nesympatické postavy a jejich nepochopitelné jednání. Za úvodní píseň a alespoň pár minut slušné zábavy dávám z lítosti 2 hvězdičky.

• 4.2.2009  18:17

Outlander vypadá velmi slibně a sice nenadchne, ale naštěstí ani nezklame. Na béčko dokonce vypadá opravdu pěkně i co se akčních scén týče. Příběh je velmi slušný i když nepříliš využitý. Postavy se vcelku rozumně vyvíjejí a jsou dost neodhadnutelné, stejně jako vzájemné vztahy mezi nimi. Srovnal bych děj s například takovým Beowulfem, který je proti tomuto o dost slabší...

• 23.1.2009  00:24

Dosti předvídatelný a trochu stupidně infantilní příběh. Ovšem díky slušnému množství vtipných momentů, dobře zvoleného hudebního doprovodu a krásně roztomilé Kristen Stewart rozhodně méně jak 4* při pohledu na celkové hodnocení dát prostě nemůžu :)

• 16.1.2009  01:03
    Sky High (2003)

Vcelku mám rád dlouhé filmy, rozhodně o dost více než filmy co skončí dříve než začnou. Všichni tu naráží na natahovanou stopáž. Je pravda že Kitamura většinou pod 120 minut rozhodně nejde, ale zde to nevadí. Po celou dobu jsem si film užíval a na žádné vyloženě hluché místo nenarazil. Je pravda že je tu pár zarážejících scén ale při pohledu na film jako celek to také nevadí, stejně jako postupná změna žánrů. A mimochodem na pěkné slečny s katanama je vždy radost pohledět...

• 15.1.2009  22:20
    Wild Zero (1999)

Hodně ujetej kousek, naneštěstí se japonskej punkrock dá vcelku velmi slušně poslouchat a film to opravdu spestřuje. Parta Guitar Wolfa je hodně cool i přesto že je opravdu hodně mimo. Charaktery jsou zde vcelku propracované od majitele klubu v boxerkách až po Matsua se dvěma motýlky. To je narozdíl od děje hlavní plus filmu, protože děj je směsice všeho možného. Každopádně člověk se opravdu sem tam zasměje a film stojí za vidění už jen pro rozšíření obzoru.

• 14.1.2009  21:58

Po přečtení děje sem od filmu nic nečekal a nakonec byl příjemně překvapen. Zpracování na výbornou i přes to že film ničim nepřekvapí rozhodně stojí za vidění.

• 8.1.2009  23:16
    Rallye smrti (2008)

Od filmu člověk dostane presně to co čeká už dle plakátu. Pěkný auta, baby a akční nářez servírovaný navíc s bonusem působivého příběhu. Paul nezklamal i přes předvídatelnost díla. Jak píšu skoro všude - Statham je prostě frajer. Ale zde mě nejvíc upoutala Joan Allen která roli opravdové bestie ztrvárnila až překrásně mistrovsky. PS. Neni hlavní hrdina náhodou Frank Martin alias kurýr ? :)

• 5.1.2009  21:58

Film by si zasloužil lepší konec, ale i přes to je velmi působivý. Děj není tak průhledný jak by se zdálo a vývoj postav je tu opravdu zajímavý. To že je Jodie opravdu vynikající herečka snad všichni víme z mnoha předchozích filmů, takže jí zde vyzdvihovat je už vcelku zbytečné když hraje svůj takzvaný standart.

• 3.1.2009  16:09

Tento parádní béčkový survival se přesně trefil do mého vkusu. Pěkný vcelku propracovaný příběh, který je zde slušně vysvětlen. Sympatičtí herci, kterým jejich role uvěříte hned od prvního okamžiku. Navíc Alien Raiders si s evidentně nízkým rozpočtem hlavu nedělá a maximálně ho využívá, což je vidět. Film bych zařadil jako něco mezi věcí a Darabontovou mlhou. Velmi milé překvapení.

• 27.12.2008  19:31

Slabý děj a chaotický příběh, který mimořádně nezachrání ani pěkné slečny. A dá se říct že i nesympatické akce včetně stylu boje. Škoda.

• 25.12.2008  18:27
    Duch boje (2008)

Aspoň vím že slečnu Nevadu nemam v oblíbené dvacítce pro nic za nic. Film vystihla znamenitě. "Příběh praštěný, akce výborná." 4* !

• 20.12.2008  17:31

Z čistého zájmu sem film stáhnul a shlédnul. Víc o něm snad ani říct nemůžu. Neznám Mytologii autorských zemí, takže jejich prolínaní mi stejně jako příběch zcela uníká. Pro mě to je slátanina všeho možného a za shlédnutí filmu stojí maximálně dvouminutová slušná akce, která nečekaně skončí dřív než začne. Ani už nevim za co dávám dvě hvězdy, ale opravdu téměř zbytečně ztracené dvě hodiny.

• 10.12.2008  16:26
    Jasný terč (1997)

Cusacka jsem měl vždy rád, ale jako nájemného vraha sem si ho moc představit neuměl. Ovšem svojí roli zvládnul skutečně perfektně, až nezapomenutělně. příběh Martina Blanka mě skutečně nesmírně překvapil a pobavil, navíc i akční scény jakožto zpestrující prvek byli na jedničku. Takže když to tak shrnu tak Akce - 1 , Hudba - 1 , Obsazení - 1 , Příběh - 1 , Humor - 1 ...Takovéhle filmy plné černého humoru jako ještě například film V Bruggách a Big Hit by měli chodit večer na Nově místo růžové zahrady a podobných nesmyslů.

• 4.11.2008  21:29

Na film jsem narazil díky mé oblibě v herečce Shu Qi a hledání otitulkovaných filmů z její diskografie. Upoutal mě také díky velmi pěkně vypadajícímu posteru. Každopádně tento filmeček má docela dost akce i působivých scén, ale příběh značně pokulhává a je vcelku chaotický. Nenudí však, což je podstatné. A to nejen díky sledování krásných slečen ale i vidění dosti netradičních scén. Takže film rozhodně stojí za shlednutí a chtěl bych poděkovat uživately Sysel_CZ za české titulky .)

• 12.10.2008  21:00

Skutečně neuveřitelná slátanina, nicméně se na to překvapivě dá koukat. Pobavilo mě to i přes velké množství filmových chyb. Otázka zní, byl v tom filmu vůbec někdo normální ?

• 30.8.2008  22:39
    Rafťáci (2006)

Jak nemám rád Mádla ani Kotka, tak zde jsem se výborně bavil. Scéna kdy Mádlovy volá jeho lehce ukřičená matka a on dá telefon ožralému vodákovy prostě nemá chybu. Už to vytahuje celý film.

• 26.12.2007  12:49

Za Hectora...