Zabiják & bodyguard (2017)

Ano! Tohle je přesně ta ujetá a pořádně sprostá akční komedie, kterou bych potřeboval aspoň jednou do roka. The Hitman's Bodyguard se od začátku prezentoval "jenom" jako svěží oddychovka, ale že se rozjede v takovém stylu, to bych nečekal. Reynolds s Jacksonem si náramně sedli a Salma Hayek se tu ukázala snad v nejzábavnější roli ve své kariéře. Klidně bych si dal nášup.

Legendy zločinu (2015)

Výborný Tom Hardy v jen lehce nadprůměrném filmu. Legendy zločinu snad ani neměly být ambice být něčím zásadním, ale škoda ne příliš řízného scénáře. Chápu autory, že vztah ústřední bratrské dvojice měl být tím hlavním, ale přešlapování na místě a nulový vývoj postav tomu neodpovídá. A Hardy neutáhne všechno sám.

Pěkně blbě (2017)

The Big Sick je skvělě napsané lehce komediální drama, nicméně herecky mě neuhranulo. Jako konverzačka funguje bez zaváhání, ale tak nějak mi chyběl jasnější tah na branku nebo silnější závěr.

Vetřelci (1986)

Od Scottova hororu nás James Cameron vzal na akční jízdu do vetřelčího univerza. A ačkoliv jsme žánrově jinde, na první díl navazuje víc než zdařile a výsledkem je jeden z nejzásadnější filmů všech dob.

Vetřelec (1979)

Legendární film o legendárním monstru. Tady to všechno začalo a v rámci sci-fi hororu je první Alien dodnes nepřekonaný.

Vetřelec: Covenant (2017)

Na Covenanta se hodně plivalo, ale ono to ve výsledku není vůbec špatný film! Minimálně u mě o třídu výš než Prometheus. Sice i tady by se dalo dost nadávat na scénář, občas nelogické chování postav atd. Ale na rozdíl od Promethea se Ridley Scott nepokouší ukázat nám rádoby přechytřelou báchorku o stvoření lidstva, ale soustředí se na vetřelčí gore-fest. Což mu rozhodně jde. Paradoxně jediné, co mi tady chybí, je trošku větší poodhalení celého univerza. Je sice hezké, že Ridley vyslyšel výtky po Prometheovi, nicméně ta otočka o 180 stupňů byla možná až moc. Ale v rámci slasher hororů je Covenant parádní.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Nové pojetí Spider-mana přesně odpovídá Marvelovské šabloně - fajn podívaná, která neurazí a pobaví. Nahoru to strašně táhne Tom Holland, ten kluk byl castingová trefa, stejně jako Keatonův záporák - jejich rozhovor v autě patří k tomu nejlepšímu, co Marvelovky za dlouhou dobu vyplodily. Ale jinak je Homecoming až příliš opatrné začlenění "nového" Spider-mana do univerza, přičemž nepřináší žádnou přidanou hodnotu nebo akční scénu, na kterou by člověk vzpomínal. Jako úvod fajn, ale příště prosím přitlačit na pilu.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Skvělá Charlize si dává skvělou surovou akci v atmosférickém Belíně. Atomic Blonde se moc povedl a jediné, co mi trošku vadilo, je až zbytečně překombinovaný děj, ve kterém jsem se ke konci ztrácel. Ale film si jde svou vlastní cestou a jenom "ženský John Wick" to rozhodně není.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Příjemný návrat. Dead men tell no tales jsou nejpovedenější piráti od nepřekonatelného prvního dílu. Režiséři udrželi na uzdě Deppa, přidali sympatické nové hlavní hrdiny, neutápí se v opuletních přeplácaných scénách a zkrátka servirují svěží dobrodružnou podávanou. K tomu nezklamávající Geoffrey Rush a skvělý záporák Javier Bardem. A jako epilog k uzavření linek z předchozích dílů je to taky fajn. Jediné co bych vytknul, je až příliš zkratovitý závěr na hledaném ostrově.

Fricasse (2003)

Hodně zajímavý krátkometrážní klenot. Artovka říznutá absurdnem se skvělým Martinem Hubou. A z technického hlediska jde o světovou úroveň.