Coco (2017)

Pixar je zpátky v plné síle a jsem moc rád, že když se tvůrci odprostí od x-tých pokračování svých sérií a půstí se do originální látky, tak mají nápadů stále hromadu. Coco je skvělý animák, kterému k plnému hodnocení schází velmi málo.

The Florida Project (2017)

Parádní drama o amerických "white trash". Výborně vystihnutá atmosféra, kterou podtrhují herci - nejen nezklamávající Willem Defoe, ale hlavně neherci Bria Vinaite a ty děcka! Jedinou výtkou je, že film v podstatě nemá děj. Je to pouze taková sonda, místy až téměř dokomentární, do života dané sorty lidí, a byť se určitého vyvrcholení dočkáme, žádný dějový oblouk ve filmu není.

Já, Tonya (2017)

Tak trochu jiný životopisný film. Obecně životopisy rád nemám, nicméně tady se to bere od podlahy a místo nudných dramatických zákrut se tne do živého a tvůrci se nebojí občas protlačit i černější humor. A Margot je skvělá.

Uteč (2017)

Kolem Get Out se vytvořil určitý kult, který oscarové nominace ještě přiživily. A dobře, že tak. Je to vynikající thriller s prvky hororu, který nenechá vydechnout. Možná škoda až příliš béčkové pointy, která trošku sráží jinak reálné vyznění celého filmu, ale není to nic, co by sráželo kvality.

Nit z přízraků (2017)

Velice, opravdu VELICE náročný film. Dlouhá stopáž s velmi pomalým tempem nechá diváka si film užít jenom za situace, kdy je na podobný zážitek připravený. A jen pak jsem dokázal ocenit mrazivou atmosféru a skvělé herectví všech zúčastněných.

Nejtemnější hodina (2017)

Precizně natočené historické drama, které září především Gary Oldmanem, nicméně jinak mu tak nějak chybí srdce. Kromě výrazné scény v metru Darkest Hour ničím výrazně nezaujme.

Dej mi své jméno (2017)

Docela chápu pozdvižení, které film na festivalech způsobil. Přece jenom jde o film zabývající se gay tématikou, který opravdu má své kvality. Nesedlami ale jeho roztahanost, kdy stopáž s přehledem zabíjí vyznění jakýchkoliv dramatických momentů.

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Za mě tentokrát příliš ne. Speielberg má sice řemeslo v malíčku jako málo kdo, k tomu skvělé obsazení, ale nějak jsem se do filmu nemohl dostat. Nevím, jestli je to látkou nebo ne příliš pířstupným scénářem, ale The Post mě neoslovil.

Tvář vody (2017)

Na Del Tora sice slabší, ale je Shape of water velmi povedená retroromantika. Škoda je, že se jede až příliš na jistotu a ačkoliv divák nemá důvod k nespokojenosti, není tu nic, co by ho nadzvedlo ze židle.

Wind River (2017)

Mrazivý zážitek, ve všech smyslech slova. Wind River se s postavami, ale ani s divákem, nemazlí a servíruje jednu z nejlepších kriminálek za poslední roky. Ta atmosféra je jedinečná.