Zkažená úča (2011)

Slepenec víče či méně vtipných situací, přičemž mi jaksi uniká hlavní smysl onoho filmu (jinak řečeno "co tím chtěl básník říci"). Povedené to není především z hlediska integrity vyprávění (nejvíc mě rušily ty časové skoky) a ucelenosti příběhu, ovšem není zde ani mnoho povedených vtipů a nápadů. Jason Segel je zde vlastně za pitomce a objevuje se pouze okrajově. Cameron Diaz se sice na roli poměrně hodí a občas utrousí zajímavou hlášku, ale celkově její image působě hodně neohrabaně, uměle a zoufale (naproti tomu Timberlake opět boduje). Z mého pohledu velké zklamání! 4/10!

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

To už snad ani není pohádka! Tohle je realistické a emocemi napěchované drama s řadou velmi silných momentů a možná i s tím nejsilnějším z celé série, kterým je z mého pohledu tanec Harryho a Hermiony za tónů hudby Nicka Cavea - O Children. Výborné a David Yates je nehoráznej frajer! 9/10!

To byl zítra flám (2010)

Neskutečnej nátřesk, který mě opravdu příjemně překvapil. Takhle jsem se nenasmál ani nepamatuju. Rob Corddry je zde naprosto geniální a ačkoliv si autoři mohli odpustit tak 1-2 nechutnosti, tak příval nápadů, vtipů a hlášek je vskutku nevídaný! Jedním slovem nářez! 9/10!

Odpadlík (1992) (seriál)

Tohle jsem kdysi sledoval a první série nebyly až takové zlo, jak by se dnes mohlo zdát :-) 5/10!

Čekání na zázrak (2009)

Směsice "Crashe" a "The Air I Breathe" s poutavým příběhem, řadou up & down životních situací, povedenými dialogy a skvělou Jessicou Biel v hlavní roli. Pavučina příběhů, která se Vás zmocní a před koncem filmu nepustí. Žádné velké "americké" tlačení na emoce, jelikož se jedná spíše o životní strasti podané syrovým, bezprostředním a nenatahovaným způsobem. Potěšili i Forest, Ray či Eddie. Vynikající! 10/10!

Fotři jsou lotři (2010)

Tři pozitiva: Jessica Alba ve spodním prádle, čelisti v bazénku s míčkama a injekce do penisu Roberta De Nira. Totálně poJEBANÉ pokračování, které je zoufale nevtipné, protože vaří z vody. Třetí díl nabízí pouze přehlídku hollywoodských hvězd, které ovšem vlivem idiotského scénaře a nevtipných dialogů zcela upadají do vod trapnosti. Snésitelná sice první projekce je, ale stejně nechápu, proč tohle vzniklo, když první dva díly (především první) jsou opravdu povedené a humorné rodinné komedie. Jojo, železo se musí kout... Pryč už s Jebalem. 3/10!

Symptom Pandorum (2009)

Apokalyptický sci-fi horor s hutnou atmosférou, ve kterém režisér dokázal navodit pocity stísněnosti, strachu a někdy i bezmoci. Mutantí kamarádi jsou spíše takovým veselým doplněním, přičemž možná jejich "design" je tak trošku slabinou, ačkoliv je-li to výsledek "umělé" evoluce a adaptace tak budiž ("Mad Max bez pouště" viz. komentář od Cervenaka). Výborný Ben Foster + stejně dobrá a ještě navíc půvabná Antje Traue táhnou na svých zádech většinu filmu a nutno podotknout, že zvládají na výbornou. Lze tomu samozřejmě hodně věcí vyčíst, nicméně po dlouhé době americký sci-fi_horor, o kterém lze říci, že je vskutku koukatelný a nikoli jen jednou.7/10!

Rio Bravo (1959)

Westernová klasika to sice může být, ale já jsem se u těch "několikahodinových" promluv o ničem docela dost nudil. 5/10!

Kazatel (2011)

Všechno se holt povést nemůže. Tohle béčko zachraňují jen poměrně povedené akční scény, málo klábosení a rozumná stopáž. Děsivé to není ani tak proto, že je to horor, ale především je děsivý způsob, jakým je to natočené. Charismatický Bettany je sice frajer největší, ale když mu dávají do úst tak tupé dialogy, tak selhavá i on. Bodík nahoru za Maggie Q a poměrně solidního záporáka v podání Karla Urbana. Jinak ovšem bída, dialogy pitomé a téma církevní elity jako zkažené třídy + víry jako prostředku manipulace je již v tomto podání ohrané a nezajímavé. 3/10!

Super 8 (2011)

Očekávání byla velká, mediální kampaň byla nápaditá a tajemná, trailery poměrně povedené a navíc to zaštítil i Spielberg. Nicméně ve výsledku Abrams těžce zklamává, protože v podstatě příběh nemá co nabídnout. První polovina filmu se ještě nese v odlehčeném stylu, kde je cítit výborně trefený dobový feeling a je přítomen takový hřejivý pocit, že režisér přesně vykreslil vztahy a pocity, které patří k mládí, kamarádství a dětskému světu (především tomu klukovskému). Navíc působí často zmiňovaná nostalgie, která evokuje vzpomínky na ETho, Rošťáky či Stand By Me, přičemž nutno podotknout, že Super 8 se všemi uvedenými filmy prohrává na plné čáře. Problém nastává především, jakmile se snímek přehoupne do druhé půle a začne se hrát na vážnější notu. Pak je zle, protože se prakticky nic neděje. Postavy se začínají chovat nelogicky, nevysvětlených maličkostí přibývá a korunu tomu nasazuje sladkobolný konec. Emoce se dostavují prakticky pouze v linii, která se týká maminky jednoho z hlavních hrdinů, jinak člověk nemá ani pocit, že by se měl nějak citově angažovat. Efektů je málo a vyčnívá především havárie vlaku na počátku filmu, jinak se jedná o rutinu a pokud jde o záběry monstra, je to často dosti nepřehledné. Vyzdvihnout zaslouží hlavní hudební motiv, který konci filmu dodá přeci jenom nádech velkoleposti. Líbila se mi i ústřední dvojice (Courtney a Fanning), jejíž romantický příběh je poměrně povedený. Celkově velká škoda nevyužitého potenciálu. Kdo čeká spousty napětí a nečekaných "abramsovských" zvratů bude těžce zklamán, protože ani jednoho se nedočká. Radši ať se Abrams vrhne na Star Trek 2, tohle jen o fous překonává průměr. 6/10!