Hulk (2003)

Kebyže má tento film menej psychologický a viac na akciu zameraný scenár, bola by to pecka. Pretože natočené je to tak originálne, že je tento kontrast až na zaplakanie.

Kill Bill (2003)

Milé deti, boli doby, kedy ujo Tarantino ešte nebol self-cool masturbátor a jeho filmy neboli poctami bezrozpočtovým céčkam, o ktorých v živote nepočuli snáď ani ich vlastní režiséri. Ujo Tarantino totiž kedysi točil geniálne pecky ako je Kill Bill, v ktorých každý záber je vypiplaný k dokonalosti, kde sa nádherne šťavnaté akčné scény čo do choreografie a strihu môžu smelo pozrieť do tváre aj Matrixu, kde hrajú vynikajúci herci a kde pesničkový (opakujem - pesničkový!) soundtrack je v absolútnom súznení s obrazom. Avšak potom prišli kamarádčofty s indivíduami ako Eli Roth a peknej filmovej rozprávky bol koniec.

Láska nebeská (2003)

Deväť (opakujem - deväť!!!) dejových línii skĺbených do neuveriteľne kompaktného, skvostne zrežírovaného, perfektne obsadeného, ešte lepšie zahraného a v neposlednom rade absolútne neodolateľného celku. Nádherný, čistý film plný nádeje do života. Každoročná tradícia Štedrého dňa a zároveň jeho najlepšia časť.

Matrix Reloaded (2003)

Najlepšia akčná sci-fi všetkých čias.

Matrix Revolutions (2003)

Spolu s Návratom kráľa najepickejší film ever. Viac slov netreba.

Old Boy (2003)

Odosobnené, chladné, pramálo sympatické a možno až zbytočne prekombinované. Má to síce solídny príbeh a fajn hercov, ale emocionálne ma to totálne minulo.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Peter Jackson je jednoducho boh. Čo viac dodať? Som dojatý a ohúrený každý raz, čo si to pozriem. "Across the sea..."

Poslední samuraj (2003)

Majstrovský epický príbeh, v ktorého centre stojí magickou atmosférou opradené spoznávanie cudzej kultúry, rovnako fascinujúcej pre ušpineného a vojnovou traumou zmáraného amerického vojaka, ako aj pre diváka. Filmárčina v tej najčistejšej podobe. Skvostná réžia, perfektný scenár a mnohovrstevnaté, vynikajúco zahrané postavy. A do toho monumentálne burácajúca a zároveň dojímavo citlivá hudba Hansa Zimmera, najlepšia, akú kedy zložil. Absolútny kinematografický zážitok.

Revizoři (2003)

Ja neviem, o čom to sakra, bolo, ale viem, prečo tomu dávam 4 hviezdy. Lebo to bolo proste zaujímavé a pútavé jak sviňa, perfektne natočené a zahrané (Zoltán Mucsi vládne).

Santa je úchyl! (2003)

Moja veľká filmová láska a film, ktorý si doprajem každý Štedrý deň. Perfektný Thornton a Cox, geniálne hlášky a vianočné posolstvo, ktoré ma však napriek (alebo možno práve vďaka) netypickému baleniu plnému fuckov, šukačiek a chlastania zasiahlo viac než vo všetkých Troch oříškoch a Mrázikoch dohromady.