Princezna zakletá v čase (2020)

Na hromnice o den více zasazen do pohádkových motivů a pojmout že strany ženy a ne může. Nic méně skvělý nápad akorát si tvůrci měli že zmiňovaného filmu vzít více. Hlavně více s hledáním lásky a dobroty v sobě a méně efektů a méně trapnych narážek. Nic méně po hodně dlouhé době povedená pohádka s České země.

Tajemná zahrada (2020)

Dixie Egerickx svým výkonem vytáhla film o skoro dvě hvězdy nahoru.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Velká škoda, že Snyder nedokončil svou verzi napoprvé. Avšak i toto zpracování je mnohem lepší než to co jsme viděli jako první. Vadilo mi jen rozdělení na kapitoly a hodně mi chyběla ikonická hudba. Triky hlavně ve scénách s Darkside jsou dost nepovedené na druhou stranu Stephenwolf byl boží. Nejvíce se mi líbilo podrobnější představení postav a hlavně jejich vyváženost při spolupráci. Dokonalé zvládnutí mocných postav režisérem. Snyder to prostě umí (jako ve Watchmen). Za mne spokojenost.

Tenet (2020)

Zápletka není nic originálního pro znalce sci-fi je cestování časem známá věc a upřímně pojetí tímto způsobem (turnikety, invertování) mne nenadchlo. Avšak jinak je to typický Nolan jak jej mám rád. Propracovanost scénáře dialogů, záběrů a střihu dokonalá. Tempo filmu skvěle trefené a dokonce i casting nakonec výborný. Pattinsona jsem se bál hodně, ale překvapil mne velmi. Washingtona jsem viděl poprvé a nebyl zlý. Branagh však nepřekvapil podal výborný výkon. Moc mne mrzí, že jsem nemohl na film do Imaxu na největší plátno v ČR to by byla teprve pecka!

Enola Holmesová (2020)

Nezajímavý příběh s velkou absencí napětí a překvapení, avšak naprosto famózní herecký počin Millie Bobby Brown tento snímek povýšil na tři hvězdy. Tato mladá dáma nám ještě předvede věci.

Na území žen (2007)

Bez Meg Ryan by to byl o hodně horší film.

Nejvyšší pocta (2019)

Prvoplánovitě o emocích. Vietnam a vše kolem toho jsem moc nevnímal, ale to správné to odvážné to hrdinské. Čest je nejvíc. To je to pravé co mne vždy rozbrečí.

Osvícení (1980)

Kubrick spojil dokonale hudbu se svým klasickým režijním přístupem. Avšak bez Nicholsona by tento film byl naprosto o ničem. Nutno říci, že klobouk dolu musím smeknout i před Danny Lloydem. Tento malý chlapec to zvládl na jedničku. Nic méně Jack Nicholson válí, roli si užívá a jde to poznat na každém záběru. Kamera se velmi dobře ukázala. Hlavně při scénách jak Danny jezdí ve šlapacím autě a jak se ke konci nahání v zasněženém bludišti s tátou. Žel Shelley Duvall mi přišla jako narušitel, její pojetí bylo hodně chabé , ale přičítal bych tu chybu castingu. Ani typově se do role nehodila. Příprava na finální zimní atmosféru mi přišla až příliš zdlouhavá a šílenství vzalo rychlý spád. Vzhledem ke stopáži filmu se mohly například lépe a pozvolna připravovat vztahy v rodině. Ponorka se mohla také méně okatě projevovat a Danny mohl pomaleji objevovat hotelové tajemství. Jednoduše k dokonalosti něco málo chybělo.

Hlídač č. 47 (2008)

Bez Rodena by tento film byl totálně o ničem. Scénář je ubohý a ostatní herci jsou prkenní a působí jako herci ne jako postavy co mají hrát. Roden zvládl Doušu velmi dobře.

Na doraz (2017)

Tak to bylo hodně přitažené za vlasy.A Halle Berry přidává další hodně blbě pojatou roli. Jsme jí nevěřil ani vteřinu.