V zajetí démonů (2013)

Už velmi dlouho jsem nezažil u filmu takový strach a napětí. Velmi povedené po všech stránkách.

Rodinná dovolená a jiná neštěstí (2006)

Já jsem neobjektivní, protože mám hrozně rád herectví Robina Williamse, ale bylo to jednoduché a humorné i na podruhé, takže dobrý. U komedie je jednoduchost někdy lepší. A rodinné hodnoty je třeba vyzdvihovat vždy když to někdo dokáže ještě s vtipem je to super.

Hon (2012)

Nejhorší na tom je fakt, že se to může stát komukoliv. Obzvláště když se do toho zapojí media. Což měl Lukas štěstí se v tomto filmu nestalo. Nic méně trošku jsem zuřil, že právo je v tomto filmu jen na straně jedné a zbytek je jen o davu. Bylo by lepší zapojit do toho též více stran. Přišlo mi hrozně směšné jak se to z rozhovoru kolegů ještě k tomu lidí co se znají velmi, velmi dlouho do veřejného lynče. Jestli to tak v Dánsku je , tak bych tam nechtěl bydlet. Všichni jsme velmi přecitlivělí co se týče našich blízkých obzvláště dětí, ale pravda je přece také velmi důležitá a je velmi důležité jí rozkrýt než se vynese veřejný soud. Pandořina skříňka se dá otevřít jen jednou.

Amonit (2020)

Kate Winslet opět fenomenální její herectví obohacující. Velmi mne překvapila Saoirse Ronan měl jsem ji zaškatulkovanou v jiných rolích, ale v tomto snímku předvádí výborný výkon. Nadějna herečka.

Neviditelný (2020)

Spoilery. Začátek velmi slibný nabíhá to na parádní atmosféru, ale od momentu kdy rozsype kávu v pokoji na zem jde film totálně strmě dolů. Jedna nelogičnost střídá druhou. Hlavně chování Cecilie je totálně mimo vůbec nezapadá do filmu. Celé to skončí tak jak člověk očekává s tím rozdílem, že poslední scéna v domě u večeře je totálně nelogická! Není možné, aby to stihla, leda, že by uměla ohýbat čas a prostor!

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Pomalý celkem nudný rozjezd. Ale pak se to rozjede a pak je to tragedie od místa kdy potkají Bena Kingsley to kde do kytek a ten drak ten je hrozný (myslím to zpracování draka).

Red Notice (2021) odpad!

Když jsem dal Expedice:Džungle jednu hvězdu tak nemám jinou možnost -tohle je totální odpad? Že tam hraje Rock to mne nepřekvapuje, ale Gal a Ryan fakt nemaj lepší věci na práci? Teda nejsou to nijak oslniví herci, ale jsou v kurzu, tak proč toto. Prachy? No snad jich dostali dost.

Cesta zpátky (2020)

Čekal jsem trošku něco jiného oproti filmům o podobném. Nic méně to tvůrci udělali rutinním osvědčeným způsobem. Ben Affleck v některých scénách hodně dobrý a v některých totálně zle. Takže fakt více než průměr není možný.

Duna (2021)

Vzhledem k mé velké náklonnosti k verzi Lynche je těžké hodnotit tento film. A ještě k předchozím dvěma počinům režiséra V., které mne neoslovily moc příznivě jsem se velmi obával pojetí Dune v jeho rukách. Nic méně výsledek je velmi slušný. Žel delší stopáž tohoto filmu a rozdělení na dva díly (což mi u zmiňované verze chybělo na rozvinutí postav) zde bylo využito na vizuální stránku pro exteriéry a na postavy a jejich charaktery a příběhy opět nevyšlo :(. Přiznám se, že by ode mne tento první díl dostal 3 hvězdy kdyby nebylo perfektního castingu! I Jason Momoa ze své role dostal maximum (vzhledem k malému prostoru). Baron v podání Stelana je vynikající - opět velká škoda, že nedostal více prostoru. Avšak Timothé Chalamet je naprosto famózní Paul Atreida. I bez popisu jeho vnitřního rozpoložení, které je u Lynchovy verze skvělé, dokázal navodit své pocity a rozpoložení. Hlavně díky němu je v mých očích čtvrtá hvězda opodstatněná. Každopádně se díky tomuto filmu chystám na knihu :).

Opustit Las Vegas (1995)

Celý film dokonale chemicky funguje! Souhra herců, scénář hudba a režie v dokonalé harmonii. Radost vidět.