Rocky (1976)

Snad nejlepší ústřední melodi, kdykoliv jí slyším jsem totálně nabuzený. Po herecké stránce se nedá nic vytknout i když nejlépe podle mně zahrál asi Burgess Meredith. Sly zahrál také velmi dobře, ale ta tupost mi k němu něják nešla.

Věc (1982)

vynikající napětí ve filmu mně dostalo. Mohlo by to být rošku (ale jen malinko) svižnější.

Ponorka (1981)

Vynikající drama. Nejlepší je jak se ta ponorka pučí pod velkým tlakem vhloubce fakt hodně dobře povedené. Herci dokonale zahráli byl jsem vtáhnut děje.

Kontakt (1997)

Napětí ve filmu je úžasné, emoce velmi povedené a Jodie Foster musím říci velmi podařená role. Až na ten ne moc líbivý závěr. Čekal jsem velké finále a trochu mně to schladilo.

RocknRolla (2008)

Dobře jsem se bavil trošku mně překvapila odlehčenost role Gerarda Butlera a Karla Rodena. Režisér nechtěl nejspíše vyvolat dojem, že lidé pofiderních činů jsou zlý a tvrdí a chtěl, ať trochu diváka vtáhnou do svého děje. Každopádně nejlepší byla role Johnyho jeho podání bylo fakt až misteriozní. Výborná postava byl také Archieo a ve finále Roden byl také výborný (nemůže za to jak roli mafiána napsali nebo chtěli zrežírovat) Zahrál výborně. Dějově mi to tak trochu připomínalo sbal pracha a vypadni, ale zápletka s práskačem byla opravdu very good. PS.: scény s ruskými bodygárdy jsou perfektní. Nezničitelní ruští borci, nic je nezastaví vychovala je sibiř :))

Poslední skotský král (2006)

Vinikající herecký výkonpředvedl v tomto filmu James McAvoy. Forest Whitaker předvedl také nadprůměrný výkon. Velmi mne potěšila účast Gillian Anderson, škoda jen, že nedostala větší prostor.

Truman Show (1998)

Výborný námět, trošku horší režie a Jim Carrey mi do tohoto tématu moc nepasoval. Celkem by se mi líbil tento film pojatý jako triller drama a sfi-fi. Vážný tón by filmu si myslím více prospěl.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Jelikož jsem fanda Star Wars tak bych měl asi dát pět hvězdiček, ale fakt nemůžu dosti mě naštvalo, ža Anakin při svém přetváření se v Darth Vadera zabíjel male děti (Jedi). Kdyby místo toho bojoval se všemi ostatními rytíři Jedi bylo by to mnohem zajimavější, ale George Lucas určitě věděl co dělá :))

RoboCop (1987)

Celkem slušně odvedená režisérská práce. Scény s nadsázkou a nebo s prvky humoru jsou velmi slabé, ale jak ji ž bylo psáno comix má i humorné prvky. Raději bych viděl robocopa s větším rozpočtem a s dnešními možnostmi trikové kinematografie. Ale když si vzpomenu jaký zážitek mám pokaždé když se na to koukám musím dát 4 hvězdy. PS.: Nejlepší jsou stejně vždycky ty zprávy a povedená hudba.

Equilibrium (2002)

Film se mi celkem líbil rejžovi se docela povedlo skloubit vážné téma do sci-fi a výborná akce jen podporuje dobrý zážitek z filmu. Kamenná tvář Ch.Bale je dokonalá pro bezcitného Clerika. Akorát s tím pláčem jsem mu to trochu nevěřil :). Velmi se mi líbila Emily Watson svou roli zvládla skvěle. Byl jsem celkem rád, že se ve filmu objevilo hodně známých tváří. A trochu mně sklamal hlavní padouch v podání Anguse Macfadyena. Moc se na tu roli nehodil. Má velmi milou a sympatickou tvář. Zloduch mu neseděl. Zloduchem měl být raději Sean Pertwee, který stvárnil původního otce a ve filmu byl pouze jako obraz na plátnech a holoprojekce. Ten by byl dosti luxusní jeho výraz ve tváři jsem si představoval o dchvíle, kdy jsem se ve filmu dozvěděl, že jej má Bale zabít. No nic snad příště :))