Nebezpečné známosti (1988)

V tomto filmu mi vadí akorát Glenn Close. Ta se do tohoto příběhu moc nehodí. Lepší by byla Annette Bening. jinak je film dle mého názoru temnější a zápletka je více vulgární a to se pro ní velmi hodí. Bravo režisérovi a hercům.

Valmont (1989)

Velmi dobrý film, ale musím přiznat, že více mne bavili nebezpečné známosti. Ve Valmontovi se forman asi snažil podat příběh dtochu stravitelnější. Příběh není až tak moc vulgární (což tedy v nebezpečných známostech tedy je). Kdyby se povedlo Annette Bening dostat místo Glen Close k Johnu Malkovichi mohl by existovat jeden dokonalý film. No nic možná příště.

Pošli to dál (2000)

Herecké obsazení úžasné. Herecké výkony dobré akorát- Kevin Spacey. Patří sice mezi mé oblíbené herce, ale jeho výkon v tomto filmu mi přišel jako jeden z jeho slabších. Myšlenka filmu hodně dobrá a hlavně mi u filmu kanuly slzy a to já fakt můžu (dojáky na úrovni to fakt můžu).

Mamma Mia! (2008)

Po shlédnutí nudných muzikálu (Chicago a Moulin Rouge), kde se dával důraz na krásný zpěv, tanec a trochu se zapomnělo na zábavu, jsem se konečně odhodlal kouknou na Mamma Mia. A musím říct, že dost dobrý. Jako komedie úžasný film já se bavil od A do Z , ale jen jako komedie spíše bych v některých okamžicích řekl až parodie. Jako muzikál- no hlavně muži ,dost hrozně zaspívané (občas mi Brossman málem zničil sluch). Tanec v pohodě na amatery. Ale fakt by mně zajímalo proč se nepustili tvůrci do exteriérů. Vždyť v Řecku musí být krásná příroda. Závěrem, písničky od ABBA miluji tempo filmu záživné, Meryl naprosto úžasná a některé skeče byly fakt nářez. Nejvíc se mi líbila co se hraní a zpěvu týče Christine baranski má krásně zabarvený hlas, fakt mazec. Všem vřele doporučuji jako odlehčenou zábavu.

Barbar Conan (1982)

Jsem velký fanda tohoto žánru. Kvalita filmu nic moc, děj dost plytký. Ale Arnold zahrál tupého barbara s obrovskou silou velmi, velmi dobře. Jsem opravdu zvědav jak dopadne Barbarovo znovuzrození za 120 mega by to měl být mnohem lepší snímek. Tento film doporučuji jako vyplnění času, když není po ruce jiný lepší film, ale jak jsem již uvedl jsem fanda a propó 4hvězdičky.

Quantum of Solace (2008)

Daniel Craig v mých očích nikdy nebude Bond, připadá mi spíše jako agent CIA. Prostě nemá styl Britského agenta. Už jsem se smířil s tím, že klasického Bonda, Jamese Bonda už neuvidím. Jiná doba jiné mravy. Už žádné nemíchat protřepat, upravování kravaty, nové superzbraně a nezapomenutelný ,,Q“. No co naplat. Takže, když už jsem se přes to všechno přenesl shlédl jsem docela dobrý film. Sice, příliš rychlé střihy (na můj vkus), hlavně scéna s lešením by si zasloužila pomalejší střihy nebo žádné střihy. Hudba během filmu mi seděla jenom jednou a některé efekty?- no- šetřit na Bondovi s kvalitníma efektama, smutné!!! Naopak však Daniel se hodně zlepšil hlavně ve výrazu tváře. A velmi bravurně zvládl zahrát mého oblíbeného agenta. Když ho srovnám s CASINO ROYAL, opravdu velký posun kupředu. A v neposlední řadě perfektně propletená zločinecká organizace (něco jako PŘÍZRAK ze starších dílů). A na závěr skvěle napsaný a zahraný hlavní padouch, který si zaslouží, aby po něm šel BOND. Dobře jsem se bavil a rád se někdy kouknu na Q.of S. znovu. Film určitě doporučuji shlédnout také těm , kterým se nelíbilo Casino Royal. Čtyři hvězdičky.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Film jsem viděl již několikrát a předlohu nečetl ani jednou. Ani nevím zda si knihu někdy přečtu (jsem spíše filmový fanda :0)). Mám hrozně rád filmy o mystice a víře, jako třeba (Stigmata, Body….). Mám rád filmy s luštěním šifer a hledáním imbicií. A bohužel musím říci, že film Šifra mistra Leonarda není zrovna nejlepší počin, co se těchto tipů filmů týče. Ian McKellen zahrál skvěle až na to , že se trochu plácal v té dvojroli charakteru. Tom Hanks zahrát také dobře,ale nějak mi tam neseděl nevím zda to bylo tím jak vypadal nebo čím, prostě mi tam neseděl a narušoval můj zážitek z filmu. Alfred Molina nedostal dle mého názoru moc prostoru (doufal jsem že bude větší padouch) a Silas zahraný Paulem Bettany, no prostě úžasný. K této postavě a herci mohu říct jen chválu. Na rozdíl od Jean Reno, kterého mám jako herce velmi rád, ale tato role se mu vůbec nepovedla. Film byl dosti dlouhý a tak mi přišlo dosti nefér, že rébusy a šifry byli vyřešeny velmi rychle. Řekl bych, že trocha napětí by filmu neuškodila. Každopádně jsou to pouze mé názory a každému vřele doporučuji se na film podívat. I přes všechny výhrady, film jsem určitě neviděl naposled, takže čtyři hvězdičky.

Šílený Max (1979)

Můžeme namítat, že je slabý scénář, slabé triky a já nevím co. Všechno je to pravda, ale Mel G. je dobrej. Jeho mimika obličeje je kamenná a šílená. Hudba,zvukové a obrazové (barevné) efekty dodávají filmu totální psychodelický ráz. Film mi přišel jako obrazové zobrazení temných duší řidičů. V žánru akční Sci-Fi Thriller určitě 4 hvězdičky.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Film byl překvapivě dobrej. Mám strašně rád jedničku a dvojku trojka se dle mého názoru moc nepovedla, ale čtyřka to je něco. Od začátku jsem se skvěle bavil. Bruce se skvěle předvedl akorát ten vtip se mu už nedařil tak dobře jako v 1 a 2. Přišlo mi od Bruce, že to zahrál jako rutinu, ale standardní výkon od takového herce je pořád dobrej výkon. Velmi mě pobavilo, že jsem v tomto filmu viděl Mlčenlivýho Boba jako Warloca, sice trochu přibral, ale stejně toho moc nenakecal :0))) . Od té scény s tahačem proti stíhačce nic moc, ale něják to skončit muselo. Kdyby film skončil už u toho hlavního servru, byl by film skvělej, ale tak jen čtyři hvězdičky.

Kokain (2001)

Příběh mi přišel až příliž idilický, ale asi tot ak něják bylo :) každopádně opět vynikající výkon v podání Johnyho Deepa.