Jaccobos

psycholog

Skype: jaccoboss

• 22.7.2014  00:44
    Metoda (2005)

Podmínkou některých psychologických metod je, aby testovaný přistoupil na určitou hru a třeba prokázal, byť začnou být témata osobní a citlivá, zachovat princip hry a udržel se v hracím poli pod identitou hráče - je zde ale otázka - máme více identit, nebo je i při hře aktivované naše svědomí a život během hry je stále život a nejde "hrát" nanečisto? :) Opravdu dobrý film, vzbuzující otázky, diskusi... doporučuji a obdivuji tvůrce.

• 17.7.2014  23:28
    Prázdniny (2006)

Dobrá romantická komedie, která je místy i vtipná. Myslím, že autor má docela dobrý smysl pro pozorování ať už vztahů, nebo detailů lidského chování. Jsou tam vtipné momenty jako třeba Dustin Hoffman ve videopůjčovně apod.

• 25.6.2014  00:01

Pokračování Thermopyl, kde bojovalo 300 vyvolených, se neopakovalo, protože zde bojovalo asi milion farmářů v drahé, avšak příliš lehce rozpoznatelné počítačové animaci. Jasným plusem je Eva Green, ačkoli její neverbální projev byl příliš výrazný, aby ji někdo poslouchal. Jde rozhodně o jeden z nejhorších scénářů, co jsem v poslední době viděl. A jestliže 300 Thermopyly byly akční komix s atmosférou a nábojem - toto byl pouze komix.

• 12.5.2014  19:21
    Pompeje (2014)

Scénář byl ale někdy až směšný a nebýt těch peněz je to asi béčkový film :) A přišlo mi to hodně podobné jako Titanic - láska dvou lidí rozvíjející se na pokraji dnů přicházející zkázy. Ale líbila se mi Emily Browning.

• 29.4.2014  23:18
    O ztracené lásce (TV seriál) (2002)

Rozhodně hrozná věc, ale po těch letech si ji docela dobře pamatuju. Jak na ni volali Honzo a ten divnej pavouk jako Lucie Bílá... hmm :) lahoda :)

• 29.4.2014  23:11

Wild west s batmanovou kuráží, solidním ostrovtipem a stylem z Mad men :)

• 28.4.2014  22:07

Dokument, který je o knězi, jako katolík bych jej měl ocenit, nicméně nejsem jenom katolík, jsem i divák a jako takový musím film ze všech stran okousat kritikou, že z něj nezbude víc než 1-2 minuty času. Tak hrozně nadhodnocený dokument jsem neviděl. 2x jsem usnul a tak 4x chtěl odejít ze sálu, jak jsem se kousal nudou. Má kritika se vztahuje pouze k filmu nikoli k postavě Pabla Dominigueze, který byl nejspíš velmi fajnový chlapík.

• 22.4.2014  23:49

Myslím, že Bond získává kvalit Seana Conneryho !

• 22.4.2014  23:47
    Podfukáři (2013)

Film, který spěje k pointě a ta pointa je slabá - je něco zlotřilého ! Iluze je příliš reálná...

• 22.4.2014  23:45

Musím říct, že se mi líbily zvraty, které měl tedy na svědomí jenom Loki, ať už ve filmu, v prvním klipu po titulkách nebo druhém klipu po titulkách :) Thor byl prostě namakanej a nic víc, Jane Foster je nudná jako málokterá ženská hrdinka a skvělé digitální efekty potěší, ale nepřekvapí. Dobrá oddychovka, ale horší než na co je člověk zvyklý u komixových filmů.

• 9.4.2014  19:33

Atlas mraků je kravina, která provokuje, ale jsou tam hezký obrázky a scenérie - tohle je schovaná kravina, takže to o ní nelze úplně naplno říct - maskuje se to pod cool scény, Sean Penna a sérii vtipných situací - hezký obrázky jsou společným jmenovatelem.

• 23.3.2014  23:58
    Volte mě! (2012)

Je třeba říct, že je to samozřejmě děsné béčko, ale je to soudržné a trapně vynalézavé :) Navíc se vtipně trefují do amerického národa a jeho bublinových stereotypů o komunistech, křesťanství a americké svobodě se samopaly.

• 23.3.2014  14:21

Nelze upřít, že jsou zde vtipné momenty, nové scény, ale označení "tangled 2" mi nepřijde tendenční - prostě to tak je a tvůrci si chtěli natočit další animáč. Třeba příště vymyslí něco nového.

• 4.2.2014  17:27

Starý inspektor Kadavý, děda Janka říká: "...jenomže bolest nikdy neodejde, čeká a vždycky sa vrátí, mě aspoň neporazila...". A o tom je ta hloubka. Stejně jako je bolest prožívaná v tichosti neagresivní, je spíše jakýmsi tvrdým leitmotivem objevujícím se znovu a znovu v životě člověka, aby ho potvrdila. Scénář Jiřího Křižana (Je třeba zabít Sekala) a citlivá ruka režiséra Hollého ml. naznačují v celém snímku něco tichého, hlubšího a zajímavějšího. Rudolf Hrušínský provází celý film poznámkami o poznávání života s citlivým hlasem starého, moudrého člověka. Tož tak na světě...

• 31.1.2014  23:34
    Lásky čas (2013)

Hodnotím za 5* Myšlenka, kdy žít každý den dvakrát není původní, ale je super a jsem rád, že se našel někdo, kdo ji tak skvěle natočil. Moc se mi líbily i vtipy, kterým dává taková dávka nereálna nový prostor. Tim i Mary super výkony a britský taťka je taky cool charakter :)

• 29.1.2014  20:15
    České století (TV seriál) (2013)

Musím pochválit všechny díly, které jsem viděl. Celé je to natočeno nezvykle syrovým způsobem. Je to vidět především na emocích, které osobnosti českých dějin projevovali v těžkých chvílích. V jeden moment jsem uvažoval, jestli jsou autoři v pořádku, když si to tak představují, ale potom jsem si uvědomil, že to nepochybně svou hodnotu má. Dovolil bych si takovou poznámku, že jde o výklad dějin, který v pořadí od 1. dílu nenahrává moc legitimitě vzniku naší republiky (naprosto souhlasím s britským premiérem Lloydem); 2, 3 a 4 díl je vlastně jednou velkou grafikou o Benešovi - výstavbě a (naprosto volném) pádu jeho představ o diplomacii a politice. Poslední díl je již klasickým modelem, který znají čeští diváci z četných filmů s tématy z dob komunismu - akorát tentokrát je to zevnitř té komunistické mašinérie. Celkový dojem? Češi jsou malý nárůdek, který povstal z monarchie nepřipraven na republiku, vzdal válku a živil Hitlerovu armádu a následně našel spasitele v Rusku, které jej pohltilo na 40 let. Kdyby to nebyl vývoj národa ale osobnosti - byla by to osobnost, která postrádá odvahu, jakoukoli ochotu riskovat, trpělivost - připsal bych zoufalství a míru infantilní naivity. Je ovšem otázka, zda potom hovořit o národu, nebo spíš o davu lidí, žijících na jednom místě.

• 15.1.2014  15:27

Jde o nejlepší divadlo, které někdo natočil. Značnou měrou přispívá energičnost, která oběma hlavním představitelům nechybí. Julie je krásná a temperamentní a dohromady s Romeem tvoří velmi uvěřitelné zamilované scény :)

• 14.1.2014  11:52
    Emoce a my (TV pořad) (2013)

Setkal jsem se s ohlasem, že je to spíše naučně-populární, než populárně naučný a myslím, že je to tak. Češi ve svém vztahu k psychologii a hovoru o věcech psychických teprve hledají slova a myslím, že tento pořad je dobrou směrovkou, která může zaujmout i širší populaci dnešních hledačů :)

• 16.12.2013  23:37

Postavy od prvního dílu prorostly dějem a příběh pokračuje po své lince. Martin Freeman s Benedictem Cumberbatchem tvoří skvělou dvojici nejen v Sherlockovi !

• 16.12.2013  23:08

Výborný film. Patří k těm, které , když jim dáte příležitost dokážou úplně změnit vaše prožívání.

• 10.12.2013  15:22

Výborný film - skvěle zakončující seriál. Vesnický kolorit směšný a vtipný je díky super hereckým výkonům snad ještě lepší :)

• 8.12.2013  21:16

Dobrodružství pokračuje založené na jednoduchém příběhu, který je poměrně slabě rozehranou snůškou efektů a překvapení. Nicméně toto už tu bylo x-krát... Třeba to nabere jiný směr a dokáží zaujmout diváka. Postavy se začínají vykreslovat i o něco složitěji, ale pořád to považuji za promrhaný potenciál.. Mohlo to být mnohem lepší !! :)

• 6.12.2013  12:19

Výlet do minulosti je zajímavým pokusem popsat lidskou touhu žít jindy a jinde, protože tam by byl život jistě lepší. Myšlenka dobře zpracovaná - dokonce i s lehkým přesahem do řešení, kdy pojem přítomnosti je naléhavý v každé době a lidé jsou vlastně pořád stejní. Podbarvení populárními výstupy slavných umělců pohladí ego, což je u filmu vždycky plus. Nicméně to bylo vše. 90 minut na toto téma je asi o 45 minut delší než jsem ochoten tak jednoduché myšlence věnovat. Když k tomu přičtu že kontrast očekávání a zklamání u role slečny McAdams - frustrace narůstala. Celkově je problémem filmu rychlost, se kterou Owen Wilson žmoulá svá slova (vlastně za celou dobu filmu hraje roli jen jakéhosi nic neříkajícího leitmotivu, o kterém ten film vůbec není - za mě bohudíky, nemám ho rád, ale...)

• 3.12.2013  20:35
    Ve stínu (2012)

Myslím, že to není jenom exkurze do srdcí lidí žijících v minulosti. I dnešní doba je schopna zřeknout se lidí, kteří jsou tak jako Hakl stateční a prudcí v boji za pravdu. Lidé si postupně nechávají vzít ze svých životů to důležité, aniž by to věděli. Je třeba opravdové odvahy vidět zlo a něco s tím udělat.

• 28.11.2013  23:47

Lepší tři hvězdy za skvělé výkony herců - nicméně anglická verze z roku 2001 je pro mě mnohem poutavější...

• 28.11.2013  01:04

Tomu říkám sebezkušenost :)

• 20.11.2013  02:48
    Hunger Games (2012)

Musím ocenit velice zajímavou atmosféru, kterou vyvolalo prostředí, na které nejsou lidé zvyklí?

• 19.11.2013  01:43

Toho je film o chlapci jménem Charlie Bartlett. Svého jména si velmi cenní - možná proto, že je trochu narcis - a možná proto, že je trochu narcis si otevře na záchodcích na střední škole, kam k němu chodí studenti na psychologické poradenství. Má ale i svůj život - jednak poznat že je jenom dítě, aby žil takový život a jednak se prokousat vztahem s ředitelovou dcerou. Je to romantická komedie ze série highschoolových nakopávaček. Výborná hudba a super režije... prostě miluji tento film :)

• 30.9.2013  12:47
    Drive (2011)

Citlivě a profesionálně natočená mafiánka. Pro mě je jednou do konečné podoby prožitou alternativou ke Kurýrovi. Evidentně lze natočit film, který by si Coppola nebo Scorsese mohli zařadit mezi svá díla.

• 30.9.2013  12:44

Působící životní drama jedné světové osobnosti.