Oko bere (2008)

Tak, a konečně vím jak funguje to slavné počítání karet. Jedem do Vegas, ne? Oko bere je kvalitní žánrovka, které přidává skvělý soundtrack a cool prostředí Vegas, hazardu a pohledu do zákulisí kasín. Jenom stopáž mohla být o něco kratší. 75 %

Piráti! (2012)

Další plastelínový animák á la Wallace & Gromit. Tentokrát takový mix mezi Shrekem a Piráty z Karibiku. Nudit se jednoznačně nebudete, spousta gagů a scének vás pobaví skrze celou stopáž. Příjemné překvapení. 80 %

Experiment (2010)

Další ukázka toho, že lidi jsou ve své podstatě jenom zvířata. Škoda jen horšího zpracování. Ve filmu je několik naprosto nelogických okamžiků, což bych ještě skousnul, ale konec už jsem opravdu nerozdýchal. Co je moc, to je moc. Kdyby scénárista vymyslel lepší zakončení, dávám klidně o hvězdu navíc, takhle 50 %.

Na odstřel (2009)

Průměrná kriminálka, která není nijak originální. Film na nudné odpoledne, kdy nemáte do čeho jak se říká píchnout. 60 %

Odpočítávání (2010)

Kontroverzní thriller o teroristech, hlavně o zacházení s nimi. Nedivil bych se, kdyby to takhle chodilo i ve skutečnosti (ne-li ještě hůř). Škoda jen, že Jackson místy zbytečně přehrával. Jinak nemám co vytknout. 80 %

Zataženo, občas trakaře (2009)

Pořádně bláznivý animák o tom, jak z nebe prší jídlo a jak to ovlivní nejen život v městečku ale i vztah mezi otcem a synem. Jako třešnička je zde spousta vtipných scén jak pro děti i dospěláky a hlavně policista á la The Village People. 80 %

Výměna (2008)

Podobně jako v Angels Crest jde o hledání ztraceného syna. Ovšem ve Výměně o několik tříd lépe. Jolie zahrála pod Eastwoodem skvěle. Až na občasná hluchá místa skvělý film. 80 %

Temný obraz (2006)

Tak tohle je pořádný mindfuck. Zašmodrchaný příběh, který vás chytne a nepustí a hltáte z něj každou vteřinu. K tomu herecké výkony a dialogy na jedničku. A samozřejmě i samo technické zpracování. Velmi nedoceněný film. 90 %

Kniha přežití (2010)

Tíživá atmosféra spolu s vizuálně takřka dokonalým prostředím postapokalyptického světa a zajímavým příběhem tvoří o třídu lepší film než byla Cesta. Ačkoli jde prakticky o stejný námět, zde je zpracován o mnoho lépe. Jediné co mi vadilo, byla chvíle, kdy se Oldman dozví o tom, že Washington má tu knihu u sebe. Jinak jsem se výborně bavil. 80 %

Avengers (2012)

Nejlepší komixovka od Watchmenů. Pomalu rozjíždějící se vlak vás postupně nekompromisně přimrazí k židli. Downeyho hlášky, hrdinové, akce, megalomanské finále. Prostě nářez jak svině. 95 %