Umělec (2011)

Artist si jde tvrdě pro Oscary, o tom žádná. Ale za co? Jenom za způsob natočení filmu, atmosféra na vás opravdu dýchne. Natočit film tímto způsobem v dnešní době je opravdu něco originálního, a zaslouží si rozhodně uznání. Pokud bych se měl vyjádřit k příběhu samotnému, tak ten mě příliš neoslovil (na to, aby si zaloužil pětihvězdičkové hodnocení). To nic ovšem nemění na tom, že v Artistovi byl odveden opravdu skvělý kus filmařiny. 85 %

Doteky osudu (2012) (seriál)

Ohh! Tohle že je seriál? Na tohle bych klidně šel i do kina, opravdu skvělý zážitek. Pilot 100%. Hlavně aby úroveň nešla dolů... //// Po první sérii jdu s hodnocením dolů na 70 %. Je to sice dobrý seriál, který se ale od cca půlky série přestal nějak více vyvíjet. Škoda.

Děti moje (2011)

Musím říct, že jsem nečekal to, co jsem dostal. Descendants jsou skvěle natočeným dramatem. Clooney zde exceluje, o tom žádná. Nádherné prostředí Havaje, místní hudba, Clooneyho životní příběh... to všechno do sebe skvěle zapadá. Bonusovka je Shailiene Woodley :D.

Alcatraz (2012) (seriál)

Po prvních dvou dílech je brzo hodnotit, ale seriál má zatím slušně našlápnuto. Komentář upravím po první sérii (teda pokud to vydržím sledovat i dál :D).

Bůh masakru (2011)

Polanski se opět předvedl. Mistrně zpracovaná divadelní předloha. Hvězdu dolů dávám za Winsletovou, strašně přehrávala, což je škoda.

Válečný kůň (2011)

Brrrr! Válečný kůň je nehorázně sentimentální slaďárna plná klišé. Jestli si nějaký film zaslouží rozporuplné hodnocení, je to právě Válečný kůň. A to z jednoho důvodu... Buď to Spielbergovi spolknete i s navijákem a budete se na koníka dívat a říkat si: jééééé, koníček ňuňuňu :* <3. Druhá možnost je, že dáte nekompromisní odpad (kvůli důvodům na začátku. Já jsem se přiklonil k první variantě, a nejspíš taky proto, že je to od Spielberga. Takovýhle film si totiž v dnešní době může dovolit natočit jenom Steven.

Černá smrt (2010)

Velm, velmi kontroverzní film. Tedy alespoň pro římsko-katolickou církev. Pro ostatní nabízí skvěle zpracované prostředí středověku, velmi hutnou atmosféru a v neposlední řadě hodně témat k přemýšlení právě o církvi. 80 %

Pidihajzlík (2006)

Další z řady amerických "sraček" z dílny bratří Wayansů. Absolutně ničím nepřekvapí, nemá nic nabídnout a taky si nezaslouží víc jak 3 hvězdičky. Jenže mně se tyhle komedie líbí :D. 70 %

Moneyball (2011)

Po krátké době (Warrior) tady máme opět brilatní drama z prostředí sportu. Můžete říct, že film je vpodstatě o ničem (nakupování a prodávání hráčů baseballu podle statistik) a budete mít pravdu... ale Pitt podal impozantní herecký výkon. Jeho životní příběh a způsob vedení týmu Clevelandu vás prostě dostane. 90 %

Půlnoc v Paříži (2011)

Touché! Noční Paříž z pohledu hipstera... Jo, je to prostě super a ve filmu je znát silný rukopis Allena. Vypíchnul bych skvělý hudební doprovod. 90 % PS: Jakto, že Wilson nenosil ve filmu Wayfarery od RayBan? :D