Dařbuján a Pandrhola (1959)

Je to taková poučná pohádka ve stylu našich 50. let. Díky Martinu Fričovi a výborným hercům má i přidanou hodnotu pro dnešek.

Dnes já, zítra ty (1968)

Velmi jsem chtěla dát alespoň 3 hvězdičky, ale nedalo se. Měl to být spaghetti western. Italský režisér a mezinárodní herecké obsazení. Dobře. Ale proč hrál Japonec Mexikána? Nemohla jsem si zvyknout na ten obličej. Pak mě rozhodil ten listnatý les za Římem, kde se natáčelo. Samozřejme se moje mysl soustředila na pár minut na to, jestli takový les existuje kolem hranic Ameriky a Mexika. Pak mi přišlo, že z nějakých důvodů vyřadili některé scény, a tak děj kodrcal kupředu proměnlivým tempem. Dokoukala jsem jenom kvůli Budovi Spencerovi.

Oázy Oceánu (2000)

Musí to být velmi hezký dokument ve 3D. Na normálním DVD je to jenom krátký dokument s hezkými obrázky, které ukazovali v TV nesčetně krát.

El Dorado (1966)

Druhý z trilogie filmů Rio Bravo, El Dorado a Rio Lobo. Po úspěchu filmu Rio Bravo si Wayne a Hawks zopakovali úspěšné schéma. Volně se inspirovali románem Harryho Browna ´The Stars in Their Courses´. Místo Deana Martina, který potřebuje Waynovu pomoc, je tady Robert Mitchum, místo mladého Rickyho Nelsona je tady mladý James Caan, místo Angie Dickinson je tady Charlene Holt, místo starého Waltera Brannana je tady Arthur Hannicutt. Příběh samotný je také velmi podobný tomu z Rio Bravo. Některé scény z Rio Bravo jsou v El Doradu rozvedeny. Například v Rio Bravo kamarádi donutí Deana Martina se vykoupat. V El Doradu všichni přátelé nosí Robertu Mitchumovi mýdlo, když se konečně rozhoupe a rozhodne se vykoupat. El Dorado má dobré momenty, ale když musím vybrat, který z těch dvou filmů se mi líbil víc, bude to Rio Bravo. Už za to zpívání ve vězení.

Polibek od Putina (2012)

V situaci, kdy Putin koncentruje ve svých rukou veškerou moc v Rusku, reorganizuje státní instituce takovým způsobem, aby se jejich výstupy dali lépe kontrolovat, kdy kritici nového režimu jsou vystaveni šikaně kolegů a sousedů, je s podivem, že se Máša Drokova odhodlala vystoupit před kamerou se svými pochybnostmi. Na druhou stranu do posledního momentu ničeho nelituje a zastáva se hnutí Naši. To se jim mohlo hodit do mediálního obrazu. Ze zpráv je možné poznat jména aktérů tohoto příběhu, ale informace ze zákulisí jsou nové.

Koupili jsme ZOO (2011)

Velmi příjemné překvapení. Ve zprávách jsem slyšela jenom o soukromých amerických ZOO, ve kterých zvířata strádala. Celý příběh v pozadí toho rozhodnutí, proč si rodina pořídí soukromou ZOO, je uvěřitelný a rozumně dojemný. Matt Damon a Scarlett Johansson vytvořili dobře fungující, nepřeslazenou dvojici. Je to oddechový, romantický film, ve kterém také o něco jde.

Kniha džunglí (1967)

Velmi hezký, klasický animovaný film od Walta Disneyho. Postavy Mowgliho a Balooa se moc povedli. Příjemné písničky. Nejvíc se mi líbila ta od Louise Primy - I Want to Be Like You. ´Man, that´s what I call a swinging party.´

Muži v černém 3 (2012)

Lepší než druhý díl. Avšak jiný než první dva díly. Trojka je více psychologická, odkrývají se tady vztahy mezi kolegy i rodinné.

Heartworn Highways (1976)

Toto je mimořádný dokument o alternativní country hudbě v 70. letech v USA, která se vracela ke kořenům.

Hondo (1953)

Nová produkční firma Batjac, kterou si založil John Wayne, koupila v roce 1952 práva ke krátké povídce Louise L´Amoura ´The Gift of Cochise´. Při natáčení filmu byly použity 3D kamery, hlavně při bojových scénách a při zobrazování rozlehlosti krajiny. Pár scén z ´Honda´ bylo použito i v posledním filmu Johna Wayna ´The Shootist´. ´Hondo´ se zaměřuje na psychologické vykreslení obyvatel Nového Mexika. Americká armáda, lidé, co pro ni pracují, farmáři a původní americké obyvatelstvo, zde Apači. Lidé se svojí minulostí a životními příběhy. Je to období, kdy americká vláda prosazuje svoji správu a přináši změny i do těchto nejzašších míst. Jak Hondo smutně říká na závěr filmu, že to bude znamenat konec tradičního života Apačů, což je škoda, protože to byl dobrý život. Je to dobrý film o životních hodnotách lidí té doby.