Sherlock Holmes (2009)

3* az 4*. Blizsie vsak ku 4*. Downey Jr. je pre mna pan herec, coho sa chyti, to dobre dopadne. Skoda, ze som videl komplet seriu Sherlocka este s Jerremym Brettom... Od vtedy pri mene Sherlock si vybavim hned jeho. Tesima, ze koniec nadvazuje na Moriartiho, takze by ma do dvoch rokov neprekvapil Holmes 2. Este mi vadilo par efektov, niektore sceny vyznievali prilis umelo.

Někdy v dubnu (2005) (TV film)

Oproti filmu Hotel Rwanda to ma hlavu a patu. Niesu vitazi, su len obete. Aj takto sa da pozerat na udalosti vo svete na ktore ocami nedovidime, ale vdaka globalizacii a mediam ich citime. Nechutnost niektorych zaberov sa neminula ucelu.

Muži, co zírají na kozy (2009)

NEvsedny film. Clooney to taha od zaciatku az po koniec. Dobre momenty sa striedali s hluchymi, takze viac ako *** filmu nedavam.

Hotel Rwanda (2004)

Shadwell to v kometari zhrnul. Ak niekto videl autenticku nahravku hociakeho nepokoja z Afriky, toto u neho nemoze prejst. Vo filme sa dal kazdy podplatit, obcas dake to ucho odrezane. Cca milion ludi zahynulo realne, no tu sa vsetko toci okolo hrdinu a jeho rodiny. A nakoniec, co ma asi zaraza najviac: pozrieme si film, odfukneme si, ako nam tu je dobre a ze to je hrozne, co sa tam dialo, lahneme do postele a ked vstaneme.... tak sme presne ti "francuzi", ktori boli vo filme par krat spomenuti. A nakoniec este jeden smutny pohlad na situaciu, ktoru film navodil. Kto nic nerobil, ked sa svet rutil do druhej svetovej vojny? Presli roky, kde tu porozdavali par diek a jedla a vody. Pride na lamanie chleba a OSN nikde. Je mi z tohoto zle, idem radsej spat, nech si rano mozem chytro nasadit ruzove okuliare a tvarit sa, ze je vsetko ako ma byt.

500 dní se Summer (2009)

Uz davno som sa takto nenudil. Ako len mohol, tak mi film nesadol. Ani herci.

Princezna Nevěsta (1987)

Prijemna rozpravocka z 80tych rokov. Az sa to nepodobalo na zamorsku produkciu.

Absurdistán (2006)

Hlupost so zaujimavou ideou. Kratka komedia na jednoduchy vecer s priatelmi, nic tazke na zamyslenie sa.

Princezna a žabák (2009)

3* ci 4*? Davam 4, rozpravka nemala hluche miesta, zasmial som sa, pekny navrat k 2D rozpravke kreslenej a v AJ nesmierne dobre nadabovana bohata blond "princezna" :D No a k hudbe tiez netreba nic dodavat, krasne sa s nou vyhrali.

G-FORCE (2009)

Davam za dve, aj ked som sa dost nasmial. Americka happy end brecka. Trapne nigga prizvuky + dabbing a cely film bol hlupost podla mna. Par dialogov zaujalo a animacie.