Anihilace (2018)

Prípad, kedy upútavka predčí samotný film. Zaujímavá idea, zápletka, sci-fi námet, no scenár a prevedenie krívajú na vratkej nohe. Očakávania nenaplnené, nálada z filmu mierne pokazená, no aj napriek tomu treba dať filmu šancu.

Anna Karenina (2012)

Neskutočne som sa nudil. Klasika je klasika, no tu mi niečo muselo uniknúť. Inovácia vo forme divadla bola síce zaujímavá, no neohúrila. Za samotný príbeh filmári nemôžu, ale bola to taká telenovela ruskej aristokracie 19. storočia, ktorú som v kuse nemohol sledovať ani keby čo bolo. Kiera nepresvedčila, ostatné dejové linky mi zaujímavé neprišli, skrátka sklamanie.

Anténa (2007)

LFŠ 2009: Až po zhliadnutí filmu sme si prečítali, že: "Čože? To je z roku 2007???" Ono, nič pre mňa, vážne. Na nemé filmy už nejdem. A to pritom toto ani odrazu nemý film nebol.

Ant-Man (2015)

Po úvodnom traileri som sa veľmi bál. No nakoniec je z Ant-Mana plnokrvná komixová marvelovka, jedna z najvtipnejších a pomerne zaujímavých. Mala síce hluché miesta, no efekty boli veľmi dobré, hlavné postavy takisto, čiže dá sa povedať, že spokojnosť.

Ant-Man a Wasp (2018)

Svieže, vtipné, dobre zapadá do skladačky, no zázraky čakať netreba. Pohodové odľahčenie po prvej Infinity War. S výnimkou potitulkovej scény, samozrejme.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Keby mám 15 rokov, príp. som dobre zliaty v kruhu kamarátov, iste by som sa neskutočne bavil. Za triezva, sám, vo vlaku som to ale nedokázal dostatočne vychutnať. Bavilo ma, ako sa niektoré "celebrity" dokázali neskutočne zhovadiť, malo to veľmi svetlé momenty a scény, no občas toho bolo zbytočne veľa a všetko pôsobilo naozaj napísané (a možno aj zahrané) v jednu noc s kilom trávy.

Aquaman (2018)

Podľa prvotných údajov o filme som očakéval, že sa DC podarilo spraviť prvý husársky kúsok tým, že z najzbytočnejšieho superhrdinu spravia toho, ktorý potiahne príbeh vpred. CGI efekty sa značne zlepšili, sexy telá hlavných protagonistov mali zabrať tak na ženy, ako na chlapov, no čo sa scenára týka, bolo tu toľko wtf-facepalm-patetických momentov, až pochovali všetko, čo sa z Aquamana mohlo stať. Keď už podmorskí ľudia jazdiaci na morských koníkoch nie sú to najtrápnejšie z celého filmu, niečo je zle.

Argo (2012)

Rozhodol som sa predsa len, že dám Argu plný počet. Hoci som si nebol istý, čo bolo reálne a čo si autori vymysleli (a následne sa o tom dočítal), bolo to spracované precízne, s každým detailom a skvelým vykresleným pravého napätia. Keď mi pri filme neprekážajú nedostatky, znamená, že bol v mojich očiach spracovaný naozaj kvalitne.

Architekt odpadu (2007)

Strašne som sa nudil pri tomto dokumente. Príbeh o architektonickom fanatikovi, ktorý mal sen. Nezaujalo ma takmer nič, či už z formy, alebo z obsahu.

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Asi mi pri tomto snímku štúdia Ghibli chýbala trošku väčšia "japonskosť". Vizuálne je to veľmi príjemné, no v konečnom dôsledku pomerne epizódne pozeranie. Chcel by som toho vedieť skrátka viac, než je povedané. Pekné, no stále niečo chýba.