Madagaskar 3 (2012)

Nepríde mi to ničím nové. Len vozenie sa na overenej značke. Aj tak zabudnem onedlho, o čom trojka bola, tak, ako som to zabudol pri dvojke. Iste, zasmial som sa párkrát a veľmi príjemne na mňa pôsobilo londýnske predstavenie, no aj tak, bolo to dosť ošúchané vo všeobecnosti.

Já, Anna (2012)

Toto nebola moja šálka kávy. Absolútne ma to nechytilo, film som si chcel pozrieť len kvôli Hayley Atwell, ktorá v ňom však dostala minimálne množstvo priestoru a ja som sa napriek krátkej stopáži výdatne nudil a neustále som film kúskoval, aby som ho dokázal dopozerať.

Odpor (2008)

Na to, že to robili Američania s britskými hercami, veľmi dobré. Síce by ma zaujímalo, ako sa to pozdáva Židom a Bielorusom, mne to ale prišlo veľmi dobré. Trochu mi prekážal ten "common tongue", ktorý teda predpokladám, že mal byť v preklade hebrejčinou s ruským prízvukom, ináč to bol ale pre mňa jeden z tých lepších filmov z prostredia 2. svetovej vojny. Krásne tam bol vykreslený jeden z tisícov zaujímavých príbehov z tohto obdobia, momenty ktoré z farmárov spravili veliteľov partizánskeho odboja a ich náročné rozhodnutia. Všetko to pekne plynulo, vykresľovalo sa a naplnilo to obsah filmu dá sa povedať na maximum.

Kocour v botách (2011)

Podobne, ako posledný Shrek. Našlo by to v sebe určité pozitíva a vtipné záležitosti, no vo všeobecnosti je to len vezenie na značke, ktorá bola prelomom, no už by sme mohli dať priestor niečomu ďalšiemu. Vykrádačka Spider-mana, Jurského parku, Fight clubu, Zorra a ktovie, čoho všetkého obalená do šiat rozprávkových postáv už tak nereže, ako tomu bolo pri prvom, resp. druhom zelenom zlobrovi.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Nejak mi vôbec nedošlo, že to malo byť dejovo zasadené o 20 rokov do zadu. Či by som sa potom na film inak pozeral? Možno, hoci neviem, či by to zmenilo môj postoj. Očakával som niečo viacej. Tešil som sa na tento snímok, no akosi mi to celé prišlo ako nejaký pokus spraviť niečo výnimočné, no svojim spôsobom v určitej amatérskosti to skončilo celkom všedne.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Ľúbivé. Síce za tú do očí bijúcu schematickosť musím strhnúť jednu hviezdičku (treba tam dať černocha a hispánca, aby sme pokryli etnické menšiny, každého člena obdariť nejakou schopnosťou, len šéfa a jeho pravú ruku nechať všednými a poprednými, atď.), napriek tomu ale sa mi dobre na film pozeralo. V tom období bola krásna móda a tento snímok ju dokonale vykreslil. Postavy veľmi dobre vybrané, Emmu Stone mám čím ďalej radšej, Ryan Gossling, Josh Brolin a ich parta - fajn, Sean Penn v roli záporáka oveľa lepší, než v kladnej úlohe. Jednoducho pekne ušitý filmový oblek.

Argo (2012)

Rozhodol som sa predsa len, že dám Argu plný počet. Hoci som si nebol istý, čo bolo reálne a čo si autori vymysleli (a následne sa o tom dočítal), bolo to spracované precízne, s každým detailom a skvelým vykresleným pravého napätia. Keď mi pri filme neprekážajú nedostatky, znamená, že bol v mojich očiach spracovaný naozaj kvalitne.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Neviem, či už mám nejaký komplex z Woodyho Allena, ale akosi ma tie jeho filmy nepriťahujú. Určite to malo niečo do seba, nebol to zlý film, no jednoducho ma nudil. Nenadchol. Napriek skvelému hereckému obsadeniu o pár týždňov absolútne zabudnem, o čom bol. Možno, keby tam bol nejaký futbal zakomponovaný (smiech).

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Na to, v akej dobe vizuálnych trikov sa nachádzame a koľko vložili producenti do propagácie filmu, prišiel mi film veľmi lacno pôsobiaci. Často mi pripomínal o takmer 30 rokov starší Nekonečný príbeh. Často dosť odfláknuté, neprepracované a skôr preplácané. Zároveň scenár mohol byť tiež určite precíznejšie spravený. Všetko mi prišlo na štýl, máme super nápad, poďme ho čo najrýchlejšie zrealizovať, nech sa peniažky kotúľajú. Na druhú stranu zas, bolo to lepšie ako film s podobným námetom Red riding hood, no nemohol som ísť nad tie 3 hviezdy za vyššie spomínané pripomienky.