Růžový panter 2 (2009)

Tak ako na klasiku tieto remake-y pantera nikdy nebudú mať, ale aj tak som sa celkom pobavil. Dobrá oddychovka.

Nedodržený slib (2009)

Popri Muzike určite jeden z najlepších súčasných slovenských filmov. Pár vecí tam bolo akosi nedotiahnutých, zvlášť mi nejak nesedel vek hlavného hrdinu s tým, ako roky v deji plynuli ale inak si myslím, že to dostatočne splnilo to, čo si to predsavzalo. Film ponúkol obraz 2. svetovej vojny na Slovensku bez nejakých vplyvov režimu naň samotný, ako tomu bývalo za čias socializmu, predostrel nám obraz riešenia židovskej otázky u nás a ukázal nám veci také, aké skutočne vtedy boli. Hodnotím ho určite kladne.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Eh, musím povedať, že toto bola teda riadna capina. Absolútne šialené. Nebyť toho hviezdneho obsadenia, ktoré tomu držalo ako-tak úroveň (hoci sa dosť tým pánom čudujem, že sa dali na takéto niečo nahovoriť) to vidím ako úplný bezcenný žvást.

Vrahouni (2010)

Dosť hlúpa vec. Lacná napodobenina Jamesa Bonda. Šialený nápad, divný príbeh a nič moc prevedenie. Pozitívne hodnotím výkon Ashtona Kutchera a to, že tento počin netrva príliš dlho. Inak vážne dosť slabé.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Veľmi nápadité, humorné, moderné, ktoré úplne oblbne svoju cieľovú skupinu, no osloví aj ostatné a zaobišlo sa to aj bez hore krkom lezúceho 3D. Plus motív začínajúcej kapely tiež veľmi kvitujem. Neoľutoval som lístok do kina.

I Love You Phillip Morris (2009)

Neviem, pokiaľ toto má byť skutočný príbeh, tak to vážne nechápem ten americký život. Veľmi jednoducho to je celé podané, také strašne bezproblémové. Zároveň aj keď to má len hodinu a pol, zdalo sa mi to byť aj tak dlhé. Sem-tam som sa zabavil, alebo úsmevne zarazil, no evidentne, hoci som kedysi Jima Carreyho strašne žral, už mi jeho humor až tak nešmakuje.

Kmotr (1972)

Neviem, možno som mierne generačne už mimo, asi ma dokazili súčasné blockbustery, každopádne už ma to až tak neuchvátilo, ako by ma tento film asi uchvátil, keby som žil vtedy, keď sa nakrúcal. Zároveň som nie všetko úplne chápal. Každopádne atmosféru mal ten film skvelú a hoci dĺžka filmu je vážne natiahnutá, zdal sa mi byť ten film kratší než niektoré súčasné dvojhodinovky. Zaujala ma takisto určitá realičnosť, ktorá sa v súčasnom filme hľadá veľmi ťažko (žiadni nesmrteľní nadľudia, do ktorých sa môže vystrieľať zásobník z guľometu a oni sú stále na nohách pripravení bojovať a byť neodolateľní). V neposlednom rade som si vychutnal rolu Al Pacina v tomto filme. Celý jeho myšlienkový prerod a herecký um bol pre mňa úchvatný.

Souboj Titánů (2010)

Ako, efektovo krásne, dĺžka filmu tiež ušla, ale inak netuším, prečo sa okolo toho filmu robilo také veľké haló. Ono, ten príbeh bol strašná nuda, celé neskutočne preamerikanizované a nad niektorými príšerami mi vážne rozum stál, že čo si mám vlastne pod nimi predstavovať a že ako sa do pekla zjavili v gréckej mytológii. Plus to mesto a jeho obyvatelia, tiež dosť odveci. No a najväčšie sklamanie jednoznačne Olymp, ten teda nekomentujem.

Sunjeong manhwa (2008)

Pekný, nenásilný, romantický dvojpríbeh, ktorý nikomu nič nevnucuje, len si tak pekne plynie od začiatku do konca, pričom lahodí oku krásnymi momentami a zároveň milým príbehom.

Horší než smrt (2010)

Kruci, a ja som si celý čas myslel, že idem pozerať britský film z roku 2007, ktorý bol tomuto predlohou. Veru som sa čudoval, kde sú vlastne tí Angličania. No nič, toto bolo dosť o ničom. Herecké obsadenie síce celkom kvalitné, no film úbohý.