Mocný vládce Oz (2013)

Oz mytológiu veľmi nepoznám, dá sa povedať, že vôbec, no bola to príjemná rozprávka. Na Raimiho štandard trochu slabšie, no aj tak sa na to dalo veľmi dobre pozerať a čas rýchlo plynul. Bol som sklamaný z Mily a Rachel - tie mi takmer vôbec nesedeli, čo ma mrzí, lebo zvlášť na Milu sa človek dokáže tešiť, nech hrá v čomkoľvek. Popritom ale milé pozeranie.

Brestská pevnost (2010)

Bielorusi s Rusmi sa pekne bachli po vreckách. Takýto veľkofilm s mnohonásobným počtom bojových scén som nečakal. Kvalitný vojnový film. Škoda hrozných "anglických" titulkov, ale za tie samozrejme film nemôže. K dokonalosti tomu niečo chýbalo, no inak veľmi dobrá vojnovka.

Frajeři (2009)

Nezaujalo. Nachádza sa niekde na rozmedzí 2 a 3 hviezdičiek, no nakoniec som sa priklonil k vyššiemu hodnoteniu vďaka určitým "rajcovným" záležitostiam. Vo všeobecnosti ale téma ani príbeh u mňa nevyhrali.

Nespoutaný Django (2012)

Našli by sa chyby. Stopáž bola trochu zbytočná, sem-tam mi to škrípalo, o dynamite som si pravdivo myslel, že bol vynájdený neskôr a zarazilo ma, keď som sa dočítal aj o zvyšných nedostatkoch. Napriek tomu ale skvelá Tarantinovka s neskutočnou štvoricou hercov (Walz, DiCapirio, Jackson a Foxx), perfektnými skečmi a osvedčenou kvalitou.

Terapie láskou (2012)

Osobne asi radšej uprednostním nejakú jednoduchšiu romantickú komédiu, než toto. Neupieram herecké výkony, ani zvodné Jenniferine krivky, no film, ani príbeh ma nezaujali.

Go On (2012) (seriál)

Prvý diel bol veľmi dobrý, no potom to začalo skĺzať do určitého stereotypu a celá séria vyznela na jedno kopyto. Zakaždým sa vyskytne nejaký problém, vždy ho niekto rieši tvrdohlavo a nakoniec vysvitne, že mu od ostatných bolo radené dobre. Chýba tomu šťava a humor.

9 (2005)

Možno škoda, že som najskôr videl celovečerný film a až potom jeho kratšieho predchodcu. Keby tomu bolo naopak, myslím, že by moje hodnotenie bolo pozitívnejšie. Malo to nápad, atmosféru, a všetko, akurát po zhliadnutí dlhého snímku kraťas ničím neprekvapil.

Číslo 9 (2009)

Ako kraťas to mohlo byť dosť dobré, no celovečeráku niečo veľmi chýbalo. Niečo zaujímavé, energické, vypointované, či aspoň vtipné. Napriek tomu, že mal 9 len niečo cez hodinu a spočiatku sa javil celkom zaujímavo s peknou a precíznou animáciou, zviezol sa do dosť veľkej nudy.

Hněv Titánů (2012)

Podobne ako pri jednotke, žiadne hnutie pocitov na ktorúkoľvek stranu. Krásna grécka mytológia si ale žiada dôstojnejšie prevedenie.

Happy Feet 2 (2011)

Jednotku som videl len veľmi okrajovo ako podmaz k nejakej inej aktivite, no dvojku som si náhodou pozrel celú a, hm. Je to určitá alternatíva k tým bežným animákom, ktoré sú v posledných 15-tich rokoch chŕlené ako cez kopirák na bežiacom páse, no nie zrovna alternatíva, ktorú by som vyhľadával. Párkrát som sa zasmial, vo všeobecnosti ma ale Happy Feet nebavil, postavy si moje srdce nezískali.