Legendy zločinu (2015)

Nedá sa odškriepiť skvelý (dvoj)výkon Toma Hardyho. No po príbehovej stránke je to látka, ktorá na mňa nijak extra nezapôsobila. Človek čaká nejaké vyvrcholenie, no film žiadne neposkytuje. Chýbala mi tu určitá gradácia. Možno som ju len nepostrehol, no čakal som ju hmatateľnejšiu.

Bojovník (2015)

Film sa na môj vkus zbytočne preťahoval a nudil. Asi aj tým, že mi box neimponuje, tak som nejak neprecítil atmosféru a ani príbeh nie je žiadne terno. Ale nemôžem povedať, že boxerskí nadšenci si nemohli prísť na svoje.

Suzumija Haruhi no júucu (2009) (seriál)

pokračovanie seriálu, ktoré je vlastne jeho doplnením. Keby sa to pozerá chronologicky previazané s prvou sériou, mohlo by to byť zaujímavé. Zároveň ale veci, ktoré boli v pokračovaní dopovedané sa pokojne dajú oželieť.

Suzumija Haruhi no júucu (2006) (seriál)

Je to často dosť otravné, čo sa týka charakterových stereotypov. Haruhi večne uvrieskaná a aktívna, Kyon znudený a uhundraný, Mikuru upišťaná a sprostá, Itsuki lezúci svojim úškrnom na nervy. Jediná normálna asi je večne v kúte sediaca Yuki. Napriek tomu ale seriál zaujal, je veľmi dobre premyslený a dbá na detaily, vďaka čomu som sa pri ňom rozhodne nenudil.

Buchty a klobásy (2016)

Tak sa mi zdá, že tvorcovia spravili celý 1 a pol hodinový film len kvôli záverečnej 3-minútovej "food porn" scéne. Ináč to bola ozaj len prostoduchá zábava-nezábava. Čudujem sa, že k hovadám, akými James, Jonah, Seth, Paul, či Michael sú, kývli na dabing k tomuto pre mňa uznávaní herci ako Kristen, Edward, či Salma.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Možno to bude momentálnym mentálnym rozpoložením, prípadne únavou, no až tak veľmi som sa nebavil, ako by som čakal. Veľa vecí zaujímavo rozbehnutých, no nedotiahnutých. Koniec, meh. Miš-maš skrátka pre mňa. Nehovorím, že som sa vôbec nesmial, ale čakal som niečo s pevnejšou myšlienkou asi.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Mám z toho celého akési protichodné pocity. Nemôžem filmu uprieť dobrú akciu, drámu, napätie, no na druhú stranu si kladiem otázku, či to celé bolo nutné a nevyhnutné. Celovečerné Star Wars filmy boli vždy o gradujúcom príbehu, nie o "jednej veľkej akcii". Také, na zváženie a zamyslenie.

Assassin’s Creed (2016)

Nerozumiem celkom veľkej vlne kritických reakcii. Áno, určite by som niektoré pasáže riešil možno trochu inak, no napriek tomu to pre verných fanúšikov hry nemohlo byť zlé pozeranie. Teda, minimálne pre tých. Verím, že si látka našla aj ďalšie spriaznené duše. Narozdiel od filmu Prince of Persia mal Assassin's Creed všetko, čo ku hre patrí, ba niektoré detaily boli ešte vymodifikované k lepšiemu. Ja osobne som spokojný.

S láskou, Rosie (2014)

Spočiatku opantalo ostrovným šarmom s prísľubom niečoho sviežeho, zaujímavého, no nakoniec vyústilo do trpkej telenovely vtesnanej do hodiny a trištvrte. Neviem, koľko krát som musel pozerať, ako si hlavní predstavitelia prehadzujú loptičku, komu sa viac v živote nedarí a komu zmarí osud snahu, keď sa rozhodne nabrať odvahu. Ako, pozerateľné, občas celkom vtipné, no prevažne depresívne a iritujúce.

Dovolená za trest (2014)

Asi ozaj starnem. V úvode filmu som si pomyslel, že toto u mňa nad 3 hviezdy dostať nemôže, no keď som si na konci narátal scény, ktoré ma pobavili, až som sa čudoval. Síce to vyzerá veľmi jednoducho a priamočiaro, v skutočnosti sa s touto romantickou komédiou autori pekne vyhrali. Bola príjemná na pozeranie.