Made in Abyss (2017) (seriál)

14x14 ... Celkom slušné anime s úžasným universom ktoré má do budúcna obrovský potenciál vylúdiť oveľa viac ako zatial odhalilo v prvej sérii a diváka totálne šokovať s rozuzlením všetkých tajomstiev. Avšak viem si to predstaviť aj prepracovanejšie a temnejšie. Hlavný hrdinovia sú otrasné malé deti a "hentai" vložka v podobe mierne šteklivých situácií a dialógov medzi 12 ročnými deťmi je v prípade fantasy dobrodužného anime fakt len otravná, na škodu a úplne zbytočná.

Smrtihlav (2017)

Podhodnotený film. Podľa mňa osobne o dosť lepší ako nudný Anthropoid. Divák vidí oveľa viac z Heidrychovho života. Historické fakty sedia tak ako majú a film si ich dovolil zverejniť asi všetky z najpodstatnejších (až do detailov). Odpúšťam aj viacero nedostatkov (v českých popiskoch na Pražských uliciach, v CZ a SK Hymnách ktoré neboli v tej dobe ešte ani uzákonené atď). Celkovo podarený film. Dobrá atmosféra, perfektná hudba a vynikajúci záver.

Česká Granada (2010)

Propagačný dokument ukazujúci aké je krásne brať drogy. Veľa sa naučís, veľa získaš ale oveľa viac stratíš. Bezdomovectvo, squaty, závislosť, kriminalita, choroby, predávkovania, smrť. Púšťal by som to povinne už na základných školách deťom začinajúcim s trávou a alkoholom. Keby to odradilo len jedného z nich od týchto sračiek bol by to úspech.

Živí mrtví: Počátek konce - Série 3 (2017) (série)

Tretia séria Fearu mala od začiatku nato aby pokorila veľmi slabú siedmu sériu The Walking Dead. Tak zhruba do polovice sa jej to aj náramne darilo a ide o jednoznačne zatial najlepšiu sériu z tohto seriálu. Avšak od druhej polovice mi z očí spadli ružové okuliare a pochopil som že sledujem len slabý odvar pôvodnej myšlienky ktorý by sa ešte musel náramne snažiť aby predčil celkové kvality jeho staršieho predchodcu.

Živí mrtví: Počátek konce - El Matadero (2017) (epizoda)

Najnezabudnutelnejšia scéna z Walking Dead universa pre mňa bola Darylova opekačka vačice na ohni v strede Alexandrie. Po tomto diely je asi nahradená scenaristicky najabsurdnejším bizárom a toď "polnočnou prechádzkou medzi stádom (ne)mŕtvych pod vplyvom drog, alkoholu a prasačích semeníkov". WTF ?

Rick a Morty (2013) (seriál)

Musím uznať že som od "hajpu" Ricka a Mortyho veľa nečakal (tak ako od ostatných nadhodnotených seriálov). Ako mnoho iných aj tento je podľa mňa nadhodnotený ale len mierne. Prvá séria celkom ušla, druhá bola total stres ale tretia stála fakt zato. Celkom podarená zmiešanina všetkého možného čo už dobre všetci poznáme. Miestami veľmi vtipné, veľmi akčné, veľmi absurdné ale ne jedna epizóda bola nenapaditá, nudná, a s vážne hrozne trápnym americkým humorom. Narozdiel od konkurencie R. a M. od Adultswim je toto celkom pozeratelná záležitosť ktorá neuškodí a celkom rád si pozriem kde sa bude hýbať naďalej.

Rick a Morty - Pickle Rick (2017) (epizoda)

OK. Chcel som ku Rickovi a Mortymu napísať nejaký duchaplný komentár až po dosledovaní tretej série ale Pickle Rick si zaslúži byť okomentovaný sám za seba. Zatial pre mňa najlepší diel z celého seriálu. Najakčnejší, najabsurdnejší, najvtipnejší a s najkrajšou animáciou. Pickle Rick jednoznačne najlepší nápad tvorcov od "Mr. Mísiks". + Ending po titulkoch bol po dlhej dobe veľmi podarený (ináč sú veľa krát riadne trápne).

Narcos - Season 3 (2017) (série)

Tretej série som sa dosť obával. Bez Agenta Murphyho, bez Pabla Escobara som mal zo začiatku pocit že ide len o nejaký odľahčený spin-off. Avšak séria tak od polovice nabrala celkom na obrátkach a záver bol veľmi dobrý. Pokiaľ sa dá očakávať 4. série v prostredí Mexika tak sa na ňu teším o to viac. Mexiko je zaujímavejšie ako Kolumbia a môže seriál opäť oživiť.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Po poslednej epizóde seriálu chápem jeho ovácie ktoré v časoch kedy vychádzal žožal všade kde sa len dalo. Prvá a druhé séria boli fakt slabé záležitosti. Po prvej som chcel úplne na zbyšok zanevrieť no Breaking Bad je oproti iným seriálom presný opak. Zo začiatku veľmi pomalý, nenápadný a ku konci a na konci totálna bomba pri ktorej tuhne krv v žilách, napätie sa da krájať a husia koža po celom tele je samozrejmosťou. Posledné dve série boli jednoducho prvotriednou vecou a absolútnou špičkou v žánri ktorá nasadila laťku príliš vysoko pretože som seriál dopozeral až 15.10.2017 čiže 5 rokov po jeho konci a nevidel som z jeho odnoží doteraz lepší. https://www.youtube.com/watch?v=kF1A5psvPj8