Hokuto no ken (1986)

Neskutočne milujem tieto "uber masculin" bizzare, absurdné anime. Hokuto no Ken mi pripomenul staré časy Jojos bizzare adventure. Tento stupidný žáner proste žeriem.

Dunkerk (2017)

Tak toto bol teda prúser roka. Na Dunkirk som sa nevedel dočkať a včera som si ho púšťal celý nažhavený s otvorenými ústami. Tie som mal aj po polke filmu ale s otázkou "kedy ten film vôbec začne" ? A on nezačal ai pri záverečných titulkoch. Problém vidím v tom že sa Nolan nemal hnať do tejto tématiky. Evidentne je tu mimo svojho poľa a nezachraňuje to tentokrát ani hudba Hansa Zimmera (v tomto filme takmer vôbec nesedela). Technicky prepracovaný a zvládnutý film, emočne chladný, nezaujímavý so strašne nesympatickými postavami a na Nolanove pomery veľmi chabým koncom. Najväčšie sklamanie roka 2017.

Čára (2017)

Ístern Júropijan drím kam trú. Nič extra film. Plné vychodoeuróskych stereotypov ktoré ušmakujú tak jedine ďaleko na západ od nás. Tu na vychodze jeden trapas.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Popcornová oddychovka ako sa patrí. Zábavna nenáročná super bomba. Exkluzívne herecké obsadenie a AAA réžijna žánrovka. Po tomto filme Zack Snyder vypadáva z mojej top 2. režisérskej stoličky, čo sa mainstream popcornov z Hollywoodu týka a nasadzujem tam popri Brianovi Singerovi práve Matthew-a Vaughn-a.

Konečná (2013)

Veľmi príjemná akčná jazda v duchu starej školy. Humor v tomto prípade na škodu nieje, akcia je tak isto super. Zápletka fádna a ku koncu to zachádza do absurdného klišé a uberá poriadne na tempe. Ale o nenáročný večer po ťažkom dni je s takýmto filmom vystarané.

The Red Pill (2016)

"I no longer calll myself a feminist" ... Posledné slová v tomto dokumente ktorá hovoria za všetko. Stále som toto hnutie považoval za fanatizmus a dokocna až náboženstvo ktoré sa na problémy zameriava hrozne jednostarnne, je neraz arogantné, hlučné a nenávistné proti všetkému s čím sa samo nestotožňuje. Nebudem tu vypisovať všetko čo ma v dokumente fascinovalo, pretože by toho bolo veľa ale napíšem svoje motto k tomu keď hovorím na tému feminizmu a "rovnoprávnosti žien v spoločnosti" - "Keď chcú ženy rovnocennosť tak nech príjmajú povolavacie rozkazy do vojen a nech berú krompáče a idú kopať cesty a kanály ako muži. Potom sa môžme baviť o nejakých odlišnostiach". Amen. Hillary Clintonová : "Nepáčia sa mi povolavacie rozkazy pre obe pohlavia" " Feministky nechcú rovnoprávnosť pohlaví, chcú výhody pre jedno pohlavie na druhým".

Dobrý časy (2017)

Dlho sa mi nepáčil film ktorý je natočený neo-hipsterským spôsobom prepálme obraz, nejaké tie neóny, pseudo bizarné situácie atď. Tento film aj napriek tomu mal svoje grády. Možno to bolo miestami ešte brutálnejšie spracovanie takého training day alebo running scared. A aj napriek týmto pripodobneniam je Good Time veľmi svojským filmom ktorý má úzkostné tempo až do konca.

Nemilovaní (2017)

Film chladný ako ruská zima. Ťažká dráma o ľuďoch (alebo i dobe) citovej smrti a egoizmu ktorý sa odráža na životoch iných (veľa krát práve detí).

Warriors of the Net (1999)

Rok 2017 a tento kratučký dokument sa stále nachádza v edukačných materiáloch Netacad-u (Cisco Networking Academy). Pekne znázornený základ komunikácie dát po sieti. Zjednodušene ukázané čo sa ukrýva za technicky náročnými číslami, protokolmi, príkazmi, káblami a technológiami.

Boj o miliardu životů (2016)

Moderné Americké dokumenty po väčšine pôsobia ako reklama proti reklame. Sú takmer vždy jednostranne zamerané a výnimkou nieje ani tento dokument. Od polovice sa človek pozerá na reklamu na e-cigarety. A miliarda je tak isto prehnané číslo.