Roma (1972)

4* hlavne za nezabudnutelné scény s !kardinálom", cirkevným mámonom, tzv. pápežom a najbizardnejšou módnou prehliadkou akú som kedy videl. Mńam, presne podľa môjho gusta. Pekný umelecký film, klasický štýl Felliniho, neprekvapil, veľmi nedojal, ale očakávania od tohot režiséra ani iné neboli a to čo mal aj splnil bez výhrad. 75%

Triple 9 (2016)

Poctivá, drsná a kvalitná kriminálka ako zo starej školy ktorých je rok čo rok menej a menej. Perfektné herecké obsadenie, super zvládnutá réžia, zaujimavá zápletka. Mám rád podobné filmy. Lineárne, sugestívne, na nič sa nehrajú. Tak to má byť. 78%

Živí mrtví - Ortel (2015) (epizoda)

Takto má vyzerať TWD !!! Konečne sa to po slabej 3. sérii a trošku plytkej 4. dostalo do poriadnych otáčok. Diel čo diel lepší vývoj situácie, na záver zvrat na ktorý sa čakalo od 1. série, proste super idem hneď do šestky. 90%

Živí mrtví - Pamatuj (2014) (epizoda)

Až v tomto diely naplno vidno čo všetko za sebou naša skupina má (hlavne skalný - carol, glenn, maggie, michonne karl, rick, daryl). Perfektne ukázané ako sa "tam vonku" zmenili a "prispôsobili" novému životu. Ten starý im prote nepadne (hlavne darylovi o ktorého sa momentálne budúcnosť obávam najviac) a bohužial možno si ani neuvedomujú ako sa hrozne zmenili preto, aby proste prežili za každú cenu. čakal som pomerne iný vývoj seriálu no toto čo sa deje ma prekvapilo a páči sa mi to viac ako som predpokladal že to dopadne. Myslím si že žiadny happy end nečaká. 90%

Svět podle TV Russia Today (2014)

Ruskú propagandu je cítiť všade. Internet je ňou preplnený a tento dokument poukazuje na jeden z jej veľkých zdrojov. Dobre urobené, ukazuje obe strany = obhajcov RT i jej odporcov.

Živí mrtví - Série 4 (2013) (série)

16x16 ... po dlhej dobe od 3. série som sa k TWD vrátil zo zvedavosti. Chyba to určite nebola seriál je stále nabitý akciou, npínavosťou a dychberúcimi situáciami. Niektoré diely v 4. sérii boli slabšie, iné o dosť silnejšie. Relatívne podobné 3. sérii po ktorej som so seriálom skončil keďze moje očakávania o vývoji situácie vôbec nenaplnila a hlavná postava ktorá mi bola nesmierne sympatická ňou prestávala byť. Rick sa v štvorke veľmi nezmenil, síce trošku na tempe budovania svojej psychózy ubral no i tak mi mierne nesympatickým ostal i v pokračovaní. Avšak. Dokázal som si oveľa lepší vzťah vytvoriť k ostatným hlavným postavám ktoré vypĺňali čierne diely v jednotlivých dieloch a dali seriálu novú psychologickú zložku (ktorá ma už od 1. série fascinovala viac ako prim. ktorý by mali hrať chodiaci mŕtvy). Ako po každej sérii otvorený koniec s množstvom otáznikov ktoré ma momentálne zaujímajú viac ako po ukončení 3. série tak sa idem hneď pustiť do päťky. 3* = súčet priemeru hodnotení jednotlivých dielov série na CSFD.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Na tomto už 10 rokov starom filme krásne bádam ako sa uberajú x-menovské blockbustery vývojom dobrým smerom a hlavne že ostali v rukách ich filmového tvorcu. Nikto iný to lepšie nevie. 40%

Headless (2015)

Ultra zvrátený mega shit. Toto malo vyjsť z produkcie ZNK (a to ešte ako super bonus tento film naväzuje na iný v ktorom sa hlavná postava volá Marty no neverím) ! Celé mi to pripomínalo tvorbu Řezníka a ako keby ho tvorcovia počúvali 24/7 10 rokov až im z toho preplo a natočili tento gore. Miestami mi srbsky film pripadal ako slabý vývar pre malé deti oproti tomuto hnusu. Ale pobavilo. Dobrá hudba, kopa super záberov a odpúšťam aj nelogičnosti a amatérske spracovanie vrátane hercov. Ešte že podobných sračiek vzniká ročne len pramálo stále by sa nato pozerať nedalo ale raz za čas to padne celkom dobre. 69%

Wolverine (2013)

EXTENDED verzia. Celkom slušný Wolverine. Oproti origins o dosť lepší. Mňa ako fanatika do Japonska a jeho kultúry ohúril ešte o to viac že sa odohrával práve tam a za podmienok maximálne vyhovujúcich. Oproti Singerovim X-Menom ale citelne slabšia záležitosť s emočne anulovanou zložkou. Technicky perfektne zvládnuté ale bez duše s kopou amerického klišé. 65%

Čarodějnice (2015)

Konečne horor ktorý ma dostal ! Čarodejníctvo, okultizmus a starodávny mysticizmus zbožňujem a tento film dopadol o dosť lepšie ako som čakal. Presne tak a možno aj o štipku lepšie ako by to malo byť o tejto tématike vykreslené. Ponurá temná atmosféra podfarbená dokonalým soundtrackom vytvárali neopísatelnú atmosféru a od čias The Conjuring som sa opäť naplno bál s veľkým B. Super, takto by mali horory vyzerať. 88%