Raztubyl

Raztubyl

Bleeeeeeeeeeeee...

<< předchozí 1 2 3
    • 24.11.2013  18:21

Ačkoliv název svádí k myšlence že jde o další z praštěných japonských komedií, Real: A Perfect Day for Plesiosaur je ve skutečnosti celkem ponuré sci-fi drama (a možná první philosophical zombie film na světě). Nápad o hledání důvodu sebevraždy vstupováním do mysli dívky v kómatu není nijak zvlášt originální ale naštěstí se rozvíjí dosti zajímavě a občas nečekaně takže nezačne nudit ani po více než dvou hodinách. Zvláštní je zpracování, s typicky japonsky nízkorozpočtově vypadající kamerou, přesvětlenou a bez filtrů ale občas s ucházejícím CGI a v anime stylu natočenými jízdy v autě. Taky je nezvyklé vidět Haruku Ayase s jejím věčně nechápajícím výrazem v nečem jiném než komedii, ale až na její neustále chození před kameru při mluvení byla skvělá.

• 4.11.2013  17:30
    Stalingrad (2013)

Killzone: Stalingrad Fall. Bondarčuk bude zřejmě fanouškem téhle série, protože celkový vzhled a některé scény ji věrně kopírují, jen místo Hellgastu vybíhají ze zákopů hořící rusi... Už dle traileru bylo mi jasné co očekávat a popravdě na vážně míněny film o bitvě ve Stalingradu bych asi do kina nešel - chtěl jsem vidět ruský pokus o epickost ve 3D, s nereálně vypadajícímí efekty, zpomalenými záběry a hlavněmi mířícími do publika. Celou tuhle ujetost jsem tak bral jen jako svéráznou komedii a při jakékoliv scéně obsahující letadla nebo bojující ruské geroje sem se spolehlivě bavil - btw. válečný tenhle film není ani náhodou. Scénář je obyčejná nezajímavá fraška, o tom jak se německá armáda snaží vyhnat šest týpků z jednoho paneláku v centru Stalingradu, a ti si mezitím vypráví veselé historky, semtam zabijou nějaké němce, a snaží se zbalit jedinou holku co tam zbyla. Naprostá většina filmu se tak odehrává jen na jednom náměstí, s občasnou vsuvkou na náhodný nesouvisející epicky vypadající boj někde jinde. Ani tak nevadilo, že jsem díky kombinaci ruského audia a příliš rychlých čínských titulek rozuměl jen asi 60% toho, co se ve filmu řeklo :) Btw. srovnávat dění ve filmu se skutečným příběhem Pavlovova domu, to chce hodně odvahy.

• 28.10.2013  14:50
    Chanthaly (2013)

Laoský horror. Rozhodně nic mainstreamového a nejen proto že je to první horror z této země ale navíc i jeden z mála filmů které tam kdy vznikly, což se samozřejmě podepsalo na jeho kvalitě. Naštěstí převážně po technické stránce, střih je dost odbytý a zvukař se na práci nejspíše vykašlal úplně, naštěstí kamera dokáže jakžtakž zakrýt celkovou lacinost. Obsahově jde ale o zajímavé dílo a možná i originální (moc horrory nesleduju) svým buddhistickým pojetím posmrtného života. Samotný příběh nemocné Chanthaly, které otec zakázal vycházet z domu, sice začne dost zmateně a podivně, po první scéně jsem si říkal že jsem peníze za lístek do kina a cestu do Hong Kongu vyhodil zbytečně, ale scénaristovi se postupně podařilo zaujmout dostatečně na to, aby člověk ignoroval i nic moc herectví všech lidských postav (nejlíp to zahrál pes).

• 12.10.2013  19:27

Nejdementnější film od konce 80 let? Nepochybně! Už původní seriál byl místy nesnesitelný ale dostatek rozpočtu umožnil taiwancům vytvořit něco neuvěřitelného, naštěstí jsem to právě díky seriálu očekával a beru jej i film jen jako parodii na akční žánr. Nechybí stupidní scénář, slizcí záporáci, totální ignorace fyzikálních zákonů, antihmotová bomba, počítače bez Windows, výbuchy, vymyšlené země, generálové v zeleném... a všemu zlu musí zabránit hrdina jež se jmenuje Hrdina. Narozdíl od seriálu mu tentokrát nesekunduje zženštilý polda Pitzi v bílém, ale připosraný gangster v černém, takže by se film měl jmenovat spíše Black & even more Black. A stejně je to celé jen dvou a půl hodinová reklama na Luxgen 7 SUV, který přežije i přímý zásah raketou bez jediného škrábance - není divu že se tak dobře prodává...

• 28.8.2013  00:38

"Co bude za 10 tisíc let? To už by se měl komunismus dostat do své poslední fáze." Tripová sci-fi psychárna, natočená podle o 2 roky staršího animovaného kraťasu, a ve které Jaycee Chan zřejmě cestuje v čase aby zachránil svojí dívku. Díky filmu zaplaceném Nokií a Jiangling Motor Holding se tak na hromadu strojů časů k Deloreanu či modré policejní budce přidává Xbox 360 (btw. v ČLR zakázaný). Hrané části které jakž takž dávájí smysl jsou prokládané animovanými sekvencemi, které vyvolávají dojem že je tvořilo hyperaktivní děcko pod vlivem drog, i přes to se však většinou dá chápat co se zrovna děje a kupodivu je to i zábavné. Možná i proto že jen málokdy se v jednom filmu objeví např. Opičí král, Einstein, animovaný Nicolas Cage, nacisti nebo satelit Googlu. To by sice logicky mělo vyvolávat pocit že jde o ujetou komedii ale film se pořád tváří vážně a to jej asi zachraňuje. Akorát si nejsem jistý jestli jsem všechno pochopil správně...

• 27.8.2013  00:21

Akan Satayev se po sérií thrillerů rozhodl zvednout národní sebevědomí kazašského národa s historickým eposem o boji Kazachů proti útisku Džungary na začátku 18. století. Očividně mu k tomu byl přidělen na místní poměry slušný rozpočet, protože film vypadá skvěle, dle titulků se na produkci podílela snad půlka světa, včetně týpků z Barrandova a kazašské scenérie jsou úchvatné (i když se film odehrává celý vpodstatě na jednom kousku stepi). Přesto mě však hned zezačátku znechutil tím nejklišovitějším možným úvodem, scénou vyvraždění rodiny budoucího geroje, jež si hned umane že zasvětí zbytek života vykonáním pomsty... Naštěstí zbytek filmu již není tak zoufale neoriginální, i když scénář rozhodně není to na čem by si tvůrci dali obzvláště záležet a celou dobu tak připomíná podobné filmy jako napřiklad Mongol, nebo čínské válečné eposy.

• 23.8.2013  00:30

Dokument o tvorbě vcelku originální zombie adventury The Last of Us není zrovna nejlepším příkladem toho jak by takováto making of videa měly vypadat. Místo aby se pořádně popisoval vývoj hry, ukázal koncept arty a různá vývojová stádie atd., zabývá se vyzpovídáním snad všech zůčastněných, kteří do zblbnutí opakují jak je všechno co dělají úžasné a inovativní, všichni jsou skvělí a boží a jak je ten jejich kancl nejlepší místo na světě... Alespoň že se v přehnaně dlouhé stopáži našlo místo i pro ukázky z motion-capturingu a tvorby houbových zombíků.

• 27.6.2013  02:24

Dvoudílný historický dokument z období stavby několika nejslavnějších chrámu Angkoru, největšího města své doby. První část je zaměřená především na buddhistický Bayon, asi nejkrásnější chrám Angkoru a jeho budovatele, krále Jayavarmana VII a druhá na mnohem slavnější hinduistický Angkor Wat, který jako svůj pomník nechal postavit král Suryavarman II. Zřejmě nejzajímavější jsou animace stavby a rekonstrukce vzhledu obou megalomanských chrámů, jak asi vypadaly v době svého vzniku, ačkoliv v dosti odporném CGI. Kromě toho taky rekonstrukce vzhledu původního královského paláce Jayavarmana VII, o kterém jsem neměl doposud moc tušení, protože byl ze dřeva a tak se do dnes dochovaly jen mohutné základy. Tvůrci se v obou částech věnují ve velkém také době a samotným postavám obou panovníků, kteří jsou ztvárnění v trochu amatérsky působících hraných vsuvkách. Ačkoliv je film natočen pro americký Smithsonův institut, tvůrci naštěstí zvolili spíše evropský dokumentární styl a tak nedojde na mluvící hlavy a především je bez otravného amerického opakování několika informací neustále dokola.

• 25.6.2013  01:00
    Kuiba (2011)

Vasoon Animation se s Kuibou pokoušejí rozjet sérii, v plánu je už teď 5 filmů a 156 dílný seriál a vzhledem k dosavadnímu úspěchu prvních dvou filmů se jim to asi povede. Většina těch, co Kuibu uvidí v jiném než originálním dabingu jej ale asi bude považovat za obyčejné japonské anime. Ve Vasoonu se totiž v Japonsku inspirovali opravdu hodně, postavičky jsou v typickém manga stylu, včetně malých holčiček s písklavým hláskem a zelenýma vlasama, všechny výrazy v obličejích naprosto totožné a navíc tu jezdí na Chocobech z Final Fantasy.... Jediným náznakem čínskosti je tak aspoň inspirace v Putování na západ, Mianji je zcela očividně zamýšlený jako nápodoba Opičího krále. To se ale samozřejmě dalo čekat, původní čínská animace nějak zvlášt vyhlášená není, kopírování je tamní oblíbená činnost a navíc rozhodně nejsou jediní kdo se u veleůspěšnych japonců inspiroval (USA, Rusko, Korea, Kanada...). Film samotný je ukázkový pilotní díl, s úvodní pětiminutovou salvou jmen, událostí a epických bojů božstev (ve které jsem ztratil přehled po 30 vteřínách), po které už následuje pozvolné seznamování s postavami a fungováním fiktivního světa. Ústřední duo, Mistr Man a jeho adoptovaný syn opičí Manji jsou sympatická dvojka, taky díky tomu že nejsou typičtí hrdinové ale spíše vychcaní hajzlíci, co se každé ráno před snídaní snaží přemoci starého starostu jakési zvířecí vesnice. Příběh je obyčejné fantasy klišé o strašlivém bohomonstru co se snaží zničit svět, tady ale od začátku trochu vylepšené o fakt, že tím monstrem je samotný hlavní hrdina Manji, což ale netuší on ani nikdo jiný. I přes počáteční nedůvěru kvůli ultraneoriginality se ale filmu podařilo rozehrát příběh zajímavě, takže se těším na další čtyři díly.

• 18.6.2013  16:03

Mladý thajec Thong si v den svých narozenin půjčí bez dovolení otcovo auto a jede navštívit kámoše, na odlehlé cestě do něj ale narazí skůtr a jeho řidič zůstane nehybně ležet na zemi. Jak se Thong v téhle situaci zachová? Trojice krátkých příběhů od tří režisérů, přičemž každý z nich ukazuje další alternativní osudy Thonga v závislosti na tom jak se po nehodě zachoval. Film natočený jako tradiční součást oslav narozenin krále Ramy IX se zajímavým námět, který sice trochu působí jako výchovný spot pro řidiče ale každý z režiséru do něj vnesl něco ze svého stylu. Chayanop Boonprakob tak opět ukazuje mladou neschopnou skupinu které Thong dělá manažera, Sopon Sukdapisit udělá z Thongova života thriller a Nithiwat Tharathorn drama, s pomstou sestry sraženého.

• 14.6.2013  23:18

Gen Sekiguchi byl ujetý už od začátku, jak dokazuje ve svém prvním krátkometrážním filmečku.Ten se zezačátku podobá Červenému Trpaslíku - dva naprosto odlišní humanoidi na omezeném prostoru vesmírné lodě ale staví na dosti odlišném humoru. Kdo ví jak dlouho by vydržel Rimmer s tvorem, jehož nejoblíbenější zábavou jsou pokusy o zabití svého spolubydlícího :) Je vážně škoda že Sekiguchi se věnuje jen tvorbě reklam a klipů, obzvláště po Survive Style 5+, tenhle týpek by rozhodně měl světu co předvést. Snad se od něj v budoucnu ještě něčeho šíleného a originálního dočkáme.

• 29.5.2013  22:22
    Pumzi (2009)

Od keňského sci-fi by člověk normálně očekával něco ve stylu ugandského blockbusteru Who killed captain Alex nebo ghanské velkolepé sci-fi akce Obonsam besu, nicméně Pumzi svým profesionálním spracováním vytře zrak. Po technické stránce jde s ohledem na stopáž a zemi původu o dosti velkolepý projekt, škoda že díky klišovité eko postapokalyptické zápletce je zřejmé, že jde spíše o tech demo. Rozhodně by mě zajímal celovečerní film od stejných tvůrců, ačkolv tady to zatím moc nedokázali, tak v budoucnu by díky svému původu mohli vnést do žánru trochu nových nápadů, stejně jako se to povedlo Neillu Blompkampovi.

• 27.5.2013  01:19

Jee-woon Kim se po šaškování s Arnoldem vrátil do Koreje a natočil svojí první romantickou komedii, nejdůležitější korejský žánr, ačkoliv jen jako krátkometrážní reklamu na outdoorové oblečení. Na velmi korejském příběhu neschopného trotla ukazuje jak je kámen nůžky papír důležitou filozofickou hrou a je důležité k ní přistupovat s respektem! Po celodenním sledování South Parku mi tenhle kraťas přišel fakt milý a hezky natočený....

• 24.4.2013  20:46

Pánové ze Studia Ghibli se pokusili o svůj první krátký live action film, kombinovaný s CGI animací a vybrali si tradiční japonský žánr kaijū. Je jasné že se takto věhlasní tvůrci nesnížili k obyčejnému bezduchému rozbíjení Tokia v godzillím stylu ale snažili se mu přidat i hlubší smysl. Naštvaného boha navrhoval samotný Hayao Miyazaki a zřejmě se inspiroval u cirkusu, navíc to trochu přehnal s jeho destrukční výbavou - pro celovečerní film by jej musel lehce downgradovat, protože po 15 minutách už by nebylo co ničit. Zvláštní je animace, zřejmě záměrně dělaná v lehce papundeklovém stylu, ale kompletně na počítači, s městem vytvořeným z obyčejných 2d fotek, díky čemuž se přibližuje starým klasikám i vzhledově.

• 24.4.2013  02:42
    Metrix (2013)

Dokument o největší hvězdě českého rapu, breakdance, electro čekoholiv atd. jež ale trestuhodně zneužívá potenciál na hromadě jiných nezajímavých osob, místo aby se věnoval samotné legendě z Hroznové Lhoty. Navíc poměrně technicky nezvládnutý, protože v sále nebylo rozumět téměř ničemu co bylo ve filmu řečeno. Nejhorší však je uplný závěr, ve kterém autorka našeho velíkána Metrixe zasype pomluvama, které by mohly znamenat konec kariéry tohoto nadějného interpreta!!

• 21.4.2013  01:12

Buddha a Ježíš si vyrazili na dovolenou do Japonska, už od začátku jim ale dělají problémy jejich nadpřirozené schopnosti a hlavně jejich domácí, Matsuda. Obyčejný život mezi lidmi není něco na co se dá po více než dvou tisících let v nebi jen tak zvyknout. Anime zpracování mangy, jež si dělá srandu z hlavních postav křesťanství i buddhismu, se nějak nezatěžuje s příběhem a nabízí jen několik poměrně vtipných epizod z pobytu dvou svatých trotlů v penzionu vedeném pod tvrdou rukou staré domácí a humor dost vsází na parodování jejich nejznámějších činů . Spíše než samostatné dílo jde ale o poněkud delší trailer na chystaný celovečerní film od stejného režiséra.

• 20.12.2012  07:24

Hodně zvláštní film, označení Šifra mistra Leonarda v Japonsku tu sedí skoro dokonale. Obě díla jsou totiž velmi zábavné, založené na alternativní historii a především si nelámou hlavu s jakoukoliv logikou. Díky tomu teď vím že v Osace nejsou žádní turisti, mladí chapci a všichni chlapi nad 30 let už přišli o otce. Taky je po tomhle jasné, že Haruka už nikdy nebude hrát nic jiného než zábavně roztržité kawaii bytosti, kterým jde jen o to se pořádně najíst (Ne že by to vadilo, tohle jí jde totiž nejlíp :D ). I přes to ale jde o zábavný mysteriozní film s několika epickými scénami, u kterého se nesmí příliš přemýšlet a který dokáže spolehlivě navnadit k navštívení nějaké Osacké restaurace!

• 19.12.2012  00:52

Filmové zpracování první části mangy legendárního Osamu Tezuky. Kromě mládí samotného Siddharty se příběh točí i kolem vymyšlené postavy, mladého otroka Chapry a jeho matky, což sice není ta hlavní ale tady, oproti vcelku nudnému dětství ještě neosvíceného prince, poněkud zajímavější část. Zezačáku film působí poněkud infantilně a kýčovitě, obzvláště úvodní scéna se zvířátky, avšak po té, co se Siddharta začne s paláce vydávat mezi prostý lid tak film dosti přidá na vážnosti a drsnosti. Jeho procházky mezi nemocnými otroky, s úžasně pozitivním komentářem o nemocech a smrti i masivní bitvy působí impozantně. Jsem zvědavý na další díly, pokud se na ně tedy někdy dostane (a pokud ne tak je tu pořád původní manga).

• 16.12.2012  01:31

Při hraní původního Phoenixe Wrighta, logické adventury s hromadou textů a téměř bez animací, s praštěným příběhem a ujetýma postavičkama, bych nikdy nečekal že se podle ní někdo rozhodne natočit film. A přesto se do něčeho takového někdo pustil a není divu že zrovna podivín Takashi Miike. Asi i díky tomu si film zachovává ujetou atmosféru, všechny postavy své velmi charakteristické účesy a až na určité drobnosti následuje události herní předlohy (Ačkoliv jen její druhou polovinu, první dva případy, s Larry Butzem a Steel Samuraiem, jsou jen krátce zmíněny během úvodních pěti minut.). A stejně jako hra tak dokáže i přes svojí ukrutnou délku a to, že se více než polovina odehrává u nečeho tak nudného jako je soud, spolehlivě bavit. Pro mě asi zatím nejlepší herní adaptace (Advent Children beru za přímé pokračování hry) a vůbec by nevadilo, kdyby se Miike pustil do dalšího dílu, nebo ještě lépe do nějaké jiné z mých oblíbených japonských her.

• 15.12.2012  14:49

Chatrichalerm Yukol možná udělal chybu, že svůj nekonečný historický válečný epos zahájil dílem, ve kterém se vůbec nebojuje a celých 160 minut sleduje život mladého Naresuana a jeho kamarádů v zajetí krále Bayinnaunga a intriky mezi sousedními královstvími. Vpodstatě jde tedy o zřejmě nejdražší telenovelu, kterou kdy kdo natočil a téměř určitě o jedinou, kvůli které někdo postavil 1:1 repliku historického královského města. Mě osobně to nevadilo, protože se o historii Thajska celkem zajímám ale i tak se mi dařilo se v přívalu jmen dost slušně ztrácet. Je ale jasné, že to mnohé diváky spolehlivě odradí od sledování dalších dílů, které jsou naprosto odlišné a o epické bitvy v nich není nouze.

• 15.12.2012  00:35

Victor Vũ se rozhodl natočit první vietnamský wu xia film a je více než zřejmé, u kterého slavného režiséra se inspiroval. Krvavý dopis se velmi podobá svým čínským vzorům ale zasazením do vietnamské historie působí poněkud exotičtěji. Scénář na motivy knihy Bui Anh Tana nepůsobí nijak zvlášt originálně a lehce klišovitě, i když se nakonec vyvine trochu nečekaně (ale jen trochu). Naproti tomu vizuálně je film dokonalý, krásné vietnamské lokace a obzvláště bitky v nich jsou nasnímané opravdu impozantně, je vidět že s kamerou si tvůrci opravdu vyhráli. Zvláštní že je film nejen na poměry asijských epických spektáklů až nezvykle krátký, konec se zjeví jen tak zničeho nic, vůbec by nevadilo o půl hodiny více. A upozornění pro ty, kdo nemají rádi létající asiaty: tomuhle filmu se vyhněte obloukem, protože většina postav má na konci nalétáno více než Tom Cruise v Top Gunu.

• 5.12.2012  01:06
    Hotaru no Hikari 2 (TV seriál) (2010)

Amemiya Hotaru je pako! A ještě větší než v první sérii, díky čemuž je ta druhá snad ještě zábavnější. Haruka Ayase byla ideální volba pro roztržitou Hotaru! Když se převlékne do roztrhaných tepláků, je lehké ji uvěřit že není nic lepšího než se s plechovkou piva válet na zápraží starého, útulně neuklizeného Tokijského domečku a usínat pod vrstvou starých novin. A podobné pako je i její bucho, povětšinou přehnaně vážný Japonec, jež se pro něj šílenou Hotaru snaží pochopit. Scény ve kterých se oba rozdílné charaktery sejdou v jedné malé místnosti jsou dokonalé. Těším se na celovečerní film!

• 5.12.2012  00:45
    Break (TV seriál) (2010)

Brunej nemá zrovna rozvinutou kinematografii, za celou dobu existence země tam totiž vznikl pouhý jeden film, natočený v roce 1968 ministerstvem náboženství, jež se navíc díky svému kontroverznímu tématu příiš vřelého přijetí nedočkal. Přesto se zde však najdou lidé, kterým tento stav nevyhovuje a snaží se jej změnit. Adam Groves je blonďatý angličan, narozený a žijící v Bruneji, jež založil vlastní filmové studio, původně natačející svatební videa, klipy pro místní kapely a podobně. Po nějakém čase se však rozhodl postoupit na vyšší level a natočil vlastní webseriál, který i přes to, že v něm hrají jen jeho kamarádi a nepodílel se na něm nikdo se skušeností s profesionální tvorbou, nevypadá vůbec špatně a i přes chudý děj dokáže zaujmout. Taky se není čemu divit, že už oznámil úmysl natočit celovečerní verzi a jako teprvé druhý místní film ji protlačit do kin.

• 5.12.2012  00:31

Jak může být těžké dojet na oslavu nového roku domů? Počkejte až se vám na nohy přilepí velkohubý čínan, jež neštěstí přivolává jen tím že na ně pomyslí. Nijak zvlášt originální komedie, která ale skvěle využívá specifického prostředí současné Číny a především je opravdu zábavná. Pokud chcete vědět, jak v téhle šílene zemi funguje doprava vlakem, nebo jakým hotelům se vyvarovat, podívejte se na Lost on Journey! Škoda, že se tvůrci nevyhli morálním poselstvím, napravování pokřivených charakterů a scény chytání výherního ticketu.

• 5.12.2012  00:19
    JOKER Yurusarezaru Sosakan (TV seriál) (2010)

Omae ni ashita wa konai! Věta, jež neoblomný Date-san řekne každému, komu se nedostalo spravedlivého trestu. Týpek, jehož existenci by si asi přál každý člověk, který se dočte o propuštění jasných viníků kvůli nedostatku důkazů. Japonci si tak stvořili vlastního nočního hrdinu, zdánlivě neškodného fízla s miloučkým kawaii vzhledem Masato Sakaie, jež se mstí nepotrestaným zabijákům, i když ne tak jak by se ze začátku mohlo zdát. A aby to neměl tak snadné, jde mu po stopě jeho policejní kolegyně, chodící rozhledna An Watanabe. Poměrně originální téma pro kriminální seriál a divím se, že tak málo využívané. Škoda, že se tvůrci opět nevyhli klišovitým pohnutým osudům hlavních představitelů, zabíjení rodinných přislušníků atd. I tak ale další ze seriálů u kterých lituju, že japonci mají ve zvyku natáčet tak málo dílů.

• 4.12.2012  23:54

Jak se dá zabít zdánlivě nesmrtelná scéna, ve které se v současné japonské lázni mezi nahými japonskými dědky vynoří japonsky vypadající říman a začne japonskou latinou komentovat vymoženosti jako lavor apod.? zeptejte se režiséra Hideki Takeuchiho kterému se to podařilo a z nadějně vypadající japonské podivnosti natočil jen podivnost nudnou a sterilní. Je úplně jedno že ve filmovém Římě je polovina obyvatel typickými japonci, Lucius neustále střída japonštinu a velmi pojaponštěnou latinu, že samotné cestování v čase se chová podle toho jak scénarista zrovna potřebuje a že celý film měl očividně dosti malý rozpočet takže římské bojiště je natočeno v jakémsi malém lomu a pobíhá po něm 20 japonců v brnění. Nejhorší je totiž že je o všechno natočeno tak nudně a nezajímavě že už od začátku začnete odpočítavat minuty do konce. A těch je subjektivně až nebezpečně moc!

• 15.7.2012  00:11
    Barbar Ronal (2011)

Slabota, čekal jsem že dánský animák inspirovaný zábavně kýčovitým glam metalem bude jakkoliv nekorektní, originální a buransky vtipný. Místo toho ale tvůrci vytáhli základní příběhové schéma použité v 99% jiných dětských animáků a naroubovali svůj film na něj. Takže Ronal je slaboch který někam jde s rádobyvtipným týpkem, drsnou ženskou a aspoň trochu originálním teplým elfem aby vysvobodil svojí vesnici, pomstil smrt kohosi na vozíčku a zabil strašlivou příšeru, vše předvídatelné do nejmenších detailů a povětšinou zoufale nudné. Díky tomu vznikl film, který se tváří jako že je určený pro dospělé, zároveň je však humorem i čímkoliv jiným očividně zaměřený na malé smrady. Přitom prvních pár minut, do útoku temných zrůd odkudsi z daleka, stejně jako trailery vypadalo nadějně. Asi jsem si měl dříve všimnout podtitulu Babes, balls and muscles in 3D for the whole family!

• 23.12.2011  00:28
    KL Gangster (2011)

Tak už i malajci se konečně naučili točit akci tak, že z ní nekrvácí oči, už bylo načase. KL Gangster mě opravdu překvapil, přehnaná malajskost, jež ubíjí většinu tamní produkce je v něm téměř neznatelná. Příběh opravdu odsípá, i díky krátké stopáži to vypadá jako by během střihu vyhodili všechny nadbytečné scény, i přesto se ale narozdíl od jiných malajských filmů dá děj vpohodě sledovat a pochopit. Jediné co mi opravdu vadilo je jen nechutně roztřepaná kamera, díky které v pár scénách není téměř vidět co se děje. V už připravovaném druhém díle by Yusof mohl trochu omezit funnymany co říkají bro, zklidnit kameru a možná i tempo. A rozhodně mě zajímá jestli se mu opravdu podaří přesvědčit Tonyho Jaa aby si v pokračování zahrál.

• 9.12.2011  01:48
    Sasuke (2001)

Krátký film, který údajně vznikl jen aby Hitoshi Matsumoto dokázal že umí rozesmát i američany a scénář je napsaný dle jeho představy o americkém humoru. Sice je podobně úchylný jako jeho pozdější filmy, opravdu vtipných scének je v něm ale jen pár a zbytek balancuje na hranici trapnosti. Zábavnější než samotný Sasuke je spíše dokument o tom jak a proč vznikl - část kde Matsumoto s umělým nosem a v kovbojských hadrech nakráčí do baru někde v Texasu je zabijácká :)

• 25.11.2011  23:16

Hodně divoká ale úchylně zábavná cypovina. Očekával jsem něco ukrutně vážného, čemuž napovídala i úvodní scéna, jenže po té co se objevila Xiaoyu na pandě, uhánějící v oblcích prachu přes město, jsem pochopil že tomu tak naštěstí nebude. Myslím že fanoušci Tekkena a akce budou hodně zklamaní, protože první hodinu to vypadá spíš na zfilmované Sims, než Tekken. V celém filmu jsou jen 2 souboje, i když pravda že ten druhý trvá přes 20 minut a je hodně japonsky epický. Příběh je samozřejmě jen jednoduchý, klišovitý atd., prostě takový jaký u adaptace mlátičky očekává snad každý. Naprosto ukrutné jsou ale některé dialogy, jakoby ukradené ze stážců vesmírů, v japonském dabingu ale možná nebudou znít tak trapně jako v anglickém.

<< předchozí 1 2 3