• Fantasy

Denní směna (2022)

Pěkná letní blbost s dobrými herci. Jen ten snoop dog byl zase prkenny. A hlavní zaporaci úplný idioti.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Bylo to šokující, spousta zajímavých herců a profíci na svých židlích a je to skoro odpad. Horší scénář se tento rok jsem ještě neviděl. Režie neustále ukazuje nějaké odkazy na předchozí filmy. Aspoň ta chemie mezi herci funguje až na toho co tahá za nitky a všechno ví a všechno organizoval. To mě hlava nebere. Nejlepší zjištění bylo, že si vůbec nepamatuji, co bylo v předchozím filmu, možná proto to mi to přišlo celé takové blbé.

Wonder Woman 1984 (2020)

Povedená jednička, super herci, pěkná osmdesátková atmosféra a tak velký úlet! Nevím jestli si scénář psala Patty vlastně sama, pokud ano, tak by to již nikdy neměla dělat. Ono je moc pěkně řemeslně udělané, nasvícené, sestříhané a super hudebně doplněné. Ale zároveň je to celé podělané! Vysvětlení síly té sošky je vlastně OK, ale co dělo potom je opravdu na palici. Přesně jak psal POMO, chvilku to bylo na spaní a chvilku člověk nestíhal děj. S jedním však nesouhlasím je spousta Avengerů, které jsou lepší než než tato hrdinka, co se bála lítat a teď lítá, že by Stark s Visonem ze studu chodili pěšky. Mám strašně rád Pedra, mám rád Kristen, na Gal se moc hezky kouká, ale z toho filmu mě boleli oči a ani 4x reikarnovaný, 8x postřelený a ledvinkou ponížený James Kirk to nezachránil.

Spacewalker (2017)

Už delší dobu jsem se chystal na nějaký ruský film poslední doby a asi jsem trefil do černého. Moc dobré řemeslo a skvělí herci. Moc jsem se těšil na leonovuv boj se skafandrem, zde jsem trochu zklamán, ale 12 minutový boj s úzkou komorou je na film moc. Akce s kyslíkem také není úplně přesná, ale chápu, že náhoda a že špici kosmounat zavádí o páku, se do filmu také nehodí. Na konci mi chybí ta hromada sněhu co tam ve skutečnosti byla, typci stojí na skále, ale ve skutečnosti tam bylo přes metr sněhu. Moc rád bych viděl více filmu, které popisují osudy těchto výjimečných osobnosti a jedno jestli kopali za hvězdy se srpem nebo za hvězdy s pruhy. Doufám, že sám ještě zažiji nějaké vesmírné pionyry. Amatérský radista v trenkach byl cool! Škoda chybejici části se záchranným týmem. Zajímalo by mne, jestli hudbu složil sám velký ruský Hans Zimmer? Ale bylo to epic. 85%

Mrňous a čarodějnice (1980)

Myslel jsem si celou dobu, že je to rozhlasová hra, když jsem to poprvé potkal, byl jsem strachy bez sebe. To že to bylo z filmováno si vůbec nevybavuji, ale jak jsem to pustil dceři, tak mi došlo, že jsem to viděl (ruce čarodejnice jsou mi povědomé). No je to prostě pecka. Marie byla geniální a když měla chuť, dokázala vše! ''Ten nejmenší ještě nespí!''

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Povedená taškařice pro dnešní mladou generaci. Inspirace gta je snad jasná, koncept o herní postavě velice ok. Ryan si to užívá a jeho přehrávání je pro tyto filmy ideální. Taika je blázen a tak to má být. Celý koncept IT podpory krásně zjednodušený, že to vypadá, za vše reaguje na stisk klávesy Enter. Co bych vytknul je prekombinivany konec, kde tvůrce studia neví, na jakém serveru má ty nejdůležitější data. Jinak otevřený svět bez pistoli si opravdu nedokážu představit.

Red Notice (2021)

Netflix prostě zaplatí úplně všechno. Chemie mezi rockem a wunder woman byla opravdu strašlivá. Jestli se takto prezentuje vztah mezi mužem a ženou, tak je konec starých pořádku. Jen ten deadpool je zábavný, ale jak dlouho mu to vydrží, kdyz bude točit jednu blbost za druhou.

K zemi hleď! (2021)

Super námět, skvělí herci, ale některé pasáže filmu byli opravdu špatné. Nejvíce jsem zklamán z nejlepší herečky světa, její parodie na trumpa se mi nelíbila. Naopak zbytek ansamblu byl skoro dokonalý. Až na jonaha. Mám pocit, že ten kluk bude sprostý i v pohádce od Disneyho.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Dávám plnou, jelikož scénář nehodnotím. Je to skvělé celé zpracované na jedničku, atmosféra filmu dokonalá, nejvíce prostoru dostali 2 zaporaci z původní trilogie, které stále považuji za nejsilnější. A jejich útrapy jsou správně rozvedene. Co mě zklamalo je vysvětlení, proč se do světa dostali oba další parkerove. Přece kouzlo dostávalo do světa jen lidi, kteří hledali Petera Parkera. To snad ti zbylý dva stále hledali sami sebe?