Suburra (2015)

Mafiáni, to už dnes není Al Pacino, ani brooklynský kuchař krající maso pro celou ulici. Jsou to hlavně cikáni, vexláci, lůza a zkorumpovaná velebnost. Vždy rád vidím realistické podání jako v Suburra nebo Gomorra.

Rohy (2013)

Slibně se rozbíhající (horor bych to fakt nenazýval, spíš taková patlanice všeho možnýho) se postupem uplně rozbliznul, až se nám Harry Potter uplně proměnil před očima.

Černobílý svět (2011)

Černošky jsou nejlaskavější a nejmoudřejší lidi na světě a bělošky jsou hloupý xenofobní krávy. Mužské role si nevybavuju, ale co naplat, stejně to bylo moc hezký.

Metro Manila (2013)

Mam s tim podobný problém jako u Elitní jednotky a Města bohů. Přehnaně přehnaný. Člověk aby si pak myslel, že v zemích jako Brazílie nebo Filipíny nepotkáte kromě sraček a smrti vůbec nic.

Aleluja (2014)

Další z řady povedených euro úchyláren, která by si zasloužila kromě žánru drama/thiller i škatulku komedie.

Sviňák (2013)

Idiotský, pseudo drsňácký kecy mě dokážou tak zprudit, že to vypínam i když je film zábavný, což tenhle rozhodně nebyl.

12 let v řetězech (2013)

Černý muž pod bičem otrokáře žil po Hollywoodsku, není zas tak extrémně hollywoodský, aby to člověka otrávilo. Mě to ba.

Jasmíniny slzy (2013)

Woody Allen dosahuje nesmrtelnosti svým dílem. Ve svém věku takto potentní tvůrce - klobouk dolu. Má sice pár zářezů, nad kterými kroutím hlavou, ale většinou jsem uplně odbouranej a nikdy nevim jaký z těch dvou levelů přijde. Jsem rád, že to byla zase pecka a jeden z jeho nejlepších filmů za poslední dobu.