Poslední dům nalevo (1972)

Po vynikajícím RE-MAKEu, pln očekávání doplnit si hororové vzdělání, zbylo jen velké zklamání. Nesmyslně nudný film s pitomou muzikou a rádoby vtipnými vložkami absolutně nekoncipuje s nálepkou "legendární a kultovní drasťák".

Nattevagten (1994)

Vždycky jsem se chtěl podívat na místa, kde se skladují mrtvoly, ale po tomto filmu tam chci pouze za denního světla a ve skupince. Fantasticky mrazivý začátek, pak se z toho stala taková euro-krimoška, ale i tak velmi dobré a napínavé, místy i vtipné.

Vyvolávač deště (1997)

Dobré soudní drama, které nijak nevybočuje z klasicky zajetých kolejí právnických filmů. Tak mě napadá jestli jsem někdy viděl film, kde by Danny DeVito nehrál advokáta, právníka, nebo jiného liškutína.

Zelig (1983)

Tak první Allen co mě zcela minul. Člověk se těší na film a dostane jakýsi dokument poslepovaný z archivních záběrů 1.pol.min.stol. Samozřejmě nechybí psychoanalytička, Židi a Hitler.

Manhattan (1979)

Klasický Allen - frustrovaný intelektuál, dělající si prdel z intelektuálů - já ty jeho kecy prostě miluju !

Svět podle Prota (2001)

Mám rád nejasnosti a pocit, že jsem to vlastně nepochopil. Výborné sci-fi, které žádné sci-fi není a možná že jo a výstižný komentář se k tomu dá napsat taky dost složitě - prostě na to koukněte, je to dobrý.

Auta 2 (2011)

Tak jsme s prckem vyšli do kina, protože McQueena miluje. Nelibuju si zrovna ve filmech pro děti a už vůbec ne v těch animovaných, ale Cars mě celkem bavili, protože to u nás jednu dobu jelo non-top asi 2 roky a dvojka taky docela jde - hlavní moudro filmu je sice trochu blbost, ale děcka se stejně nejvíc soustředili na ty akční scény - čekal jsem to horší.

Revizoři (2003)

Zatím jsem měl možnost vidět 2 maďarské filmy - Kontroll a Taxidermia. Oba byly fakt divný a v obou se hojně zvrací - má to snad něco o tomto národu vypovídat ?

Wrestler (2008)

Skvělý, jednoduchý, obyčejně neobyčejný příběh, který má pro mě spousta nicotné nostalgie, která je v přítomnosti naprosto bezcenná. Motley Crue nebo Ratt, to byly kapely, pak přišel Kurt Cobain a poslal všechno do prdele, (pochopí pouze zainteresovaní).