• Thriller

Cherry Tree (2015)

Vůbec to nebylo tak špatný, jak by se podle hodnocení mohlo zdát. V podstatě takový malý, ale celkem temný horor, jenž svým námětem jakoby vypadl z nostalgických osmdesátek. Spolek čarodějnic se chystá k nekalostem a posloužit jim má mladá holčina se svým budoucím dítětem. Čekejte spoustu stonožek, něco z gore i klasických masek a hlavní záporačku, co ksichtem evokuje nepříjemnou Béatrice Dalle z brutálního masakru Inside. Navíc je tu několik pěkných mordů, jedna vyvedená lekačka, závěrečná transformace a nulový prostor pro humor. Suma sumárum - levný, ale celkem dobrý.

Revizoři (2003)

Wau! Tak tohle byl fakt nářez, u kterýho jsem ještě v polovině stopáže přemýšlel nad maximálním ohvězdičkováním. Skvělý tempo, kupa fajn nápadů a bizarní, výborně napsaný postavy. Antal vymáčknul z prostředí podzemky naprostý maximum a až nezvykle lehce střídá vtipný pasáže s adrenalinovými, mnohdy až hororovými momenty. Navíc ten soundtrack s obrazem v několika pasážích vyloženě mňamózní. Bohužel, začátkem našláplá jízda postupně zpomaluje a ke konci se mění v jakousi symbolickou metaforu na Peklo, kde se po lynchovsku prolíná realita se sny a fantazií. Mně osobně to trochu překáželo, ale stejně to nic nemění na faktu, že tihle Maďaři vás pobaví. Takže mazejte si koupit lístek a nastupovat!

Mr. Sardonicus (1961)

Super společník na nudný, nejlépe deštivý večer. Pan Sardonicus sice má pitomou masku, která spíš, než vyděsí, rozesměje od ucha k uchu (a to doslova, he he), ale je silný v kramflecích. Těmi jsou samozřejmě lehká gotická atmosféra, klasické prostředí hradu s mučírnou (+ hřbitov) a pro nás překvapivě atraktivní umístění příběhu do česko-polských hranic. Samozřejmě nechybí Castleův závěrečný džouk: tentokrát skrze diváky v sálu zvolí "rádoby alternativní" konec pro titulního záporáka. Původně jsem chtěl tenhle snímek doporučit kolegům darkrobykovi a hladassovi, ale koukám, že chlapi už to viděli, takže ho doporučím alespoň ostatním fanouškům staré školy. (70%)

Grimsby (2016)

♫ Tenhle Baron je strašný prase, po Diktátorovi ho tu máme zase. Hovna, chcanky, mrdka, koule, najdeš tu všechno během chvilky pouhé. Dostaneš i obří sloní chuj, co ti zcáká ksicht - fujky fuj. Na svý si přijdou ale i ty, co milujou nadměrný obezity. Z prdele ční velká jáma a na hubě bílej flek, ale Sasha jde dál, nezastaví ho černej špek, natož ukrajinskej Ben Affleck. Jen ten režisér to prasí - je to strašný jelito, většina scén akčních pak stojí za hovno. Sasha je však jinej - obscénní, nechutnej a přesto vtipnej. A kdo jeho humor zná, ten Grimsbyho si s chutí dá. Takže nic pro mravokárce, inteligenty a dámičky, však se tu prdí i z kundičky. ♫

The Ghost of Goodnight Lane (2014)

Kdo už má plný zuby Insidious, The Conjuring a jiných vážných duchařin, třeba ocení tuhle neškodnou, ale docela sympatickou kravinu. Je sice děsně nízkorozpočtová a vizuál má jak z produkce Hallmarku, ale taky má trio opravdu skvostných sexy kundiček (i ta Harrisovka vypadá furt dobře) a hlavně natvrdlýho Billyho Zanea, který se tu stará o většinu srandy: "Cože? Charles Manson? Ten vyhublej, vysokej, gotickej rocker? Myslel jsem, že je gay."

Green Room (2015)

Tohle nebude sedět každýmu. Pankáči svádí krvavý boj proti náckům ve filmu, jehož dobrá půlka se odehrává v jedný zavšivený místnosti. A navíc je to poměrně blbý, protože obsahuje celkem dost logických propastí ve velikosti Macochy. JENŽE... je to taky slušně zahraný, místy až nechutně tísnivý, se skvěle nakopnutým tempem a hlavně s výrazným explicitním násilím. S tím se sice tolik nepřehání, ale když už k té brutalitě dojde, je nesmírně intenzivní a přitom má stále základ v realitě (třeba jako Eden Lake). Humor se mihne jen zřídka a to spíš v podobě hlášek (třeba "Simon & Garfunkel"). Takže nakonec až nečekaně mrazivej vál, co zároveň poslouží i jako malý rozloučení s Yelchinem.

V zajetí démonů 2 (2016)

Neuvěřitelný, že tomu Wanovi to furt takhle vychází. Ten samej příběh, ty samý hororový postupy, berličky a fígle. Ale světe, div se, ono to zas a znovu funguje. Vaše předsevzetí toho, že tentokrát vás James už nenachytá, bere rychle za svý, a pokud ne už samotnej úvod z Amityville, tak následující strašení z londýnskýho předměstí vás zcela určitě přesvědčí o tom, že v sadech nebude nablito, nýbrž rovnou nasráno. Opět tu máme naprosto luxusní první polovinu, v níž to do vás režisér klopí ve velkym, přičemž prostoru na oddych vám daruje pouze minimální. Intenzita děsu nabírá na rychlosti a některý lekačky mají skoro infarktovou odezvu. Proto je strašná škoda, že po příjezdu Warrenových to citelně ztrácí tempo a nakopne se až v závěru. Nuda však rozhodně nehrozí - Wilson je sympaťák, Farmiga úžasná milfka a kromě několika odlehčených momentů baví hlavně kamera, která si s prostorem domu hraje opravdu famózně. Stavit tenhle snímek na piedestal Top hororů za letošní rok je samozřejmě ještě brzo, ale je fakt, že lepší konkurenci budete v našich kinech hledat jen těžko. Kvalitativně je to totiž srovnatelný s jedničkou. P.S. Mít doma ten hnusnej obraz, tak nespim. (90%)

The Girl in the Photographs (2015)

Vůbec to neni tak špatný, jak by se podle hodnocení mohlo zdát. Zkusim vám to v detailech popsat, asi takhle... Těžko říct, jestli je to slasher nebo jiná odnož žánru. Tak či onak, jedno zásadní pravidlo slasheru to nedodrží, což mě v závěru fakt naštvalo. Snímek má jinak skvělou hudbu, skvělej zvuk, skvělej scénář, skvělej casting. Skoro všechno je na něm skvělý. Jen toho gore mohlo bejt trochu víc, miluju totiž násilí, mučení, krev, perverzi a jiné obscénnosti poukazující na mou narušenou psychiku. Hlavní hrdinka byla překrásná, její oční linky a culík mě přiváděly k šílenství. Tu herečku asi zabiju z vášně. Policajti to určitě pochopí. Stejně je to banda tupejch kreténů, co nepoznaj zločin, ani kdyby s nim každou středu obcovali (ano, středa - už je ho tam třeba). Městečko Spearfish budu chtít při svý cestě do USA rozhodně navštívit: miluju totiž americký zapadákovy a nějakej zasranej Grand Canyon nebo trapnou Sochu svobody vidět fakt nepotřebuju. Za mě tudíž velká spokojenost + hérečka z Kick Ass 2 + hérec ze série Zahulíme si ho, vyhoníme si ho + kameraman The Thing + střihač Beneath The Dark + scénáristé The Pyramid a February + producent Nightmare on Elm Street a Scream. P.S. To byl ale blbej komentář, co? Vim, stál za hovno, ale film každopádně slušnej :)

Hon na kance (2008)

Pig Hunt nesedne každýmu, proto moje hodnocení berte s rezervou. Mě ale poslední Isaacův počin pobavil i přesto, že kanec hraje až druhý housle. Možná dokonce třetí. Partu mladých lovců doplní duo magorů, kteří začnou dělat dusno. Pak se tam násilně přisere skupina rednecků, díky nimž se thriller změní v akčňák. A do toho všeho se v lesích objeví hippies sekta s nahýma bábovkama. Nelze se pak divit, že při téhle špičce přispěchá náš přežraný divočák na scénu až deset minut před koncem. Tahle absence je však zcela odpuštěna, jelikož zvíře je plně animatronický, žádný posraný CGI. Dále čekejte docela fajn hudbu v buranskym módu, trochu gore a v poslední třetině slušnou vybíjenou. Já si chrochtal, co vy?

The Hexecutioners (2015)

Ne zrovna klišoidní příběh o smyslu a následku jedné eutanázie, avšak s již naprosto klišoidním průběhem. "Vychytralý" scénář totiž dostal dvě ženský do starého sídla, kde se nečekaně dějou podivný věci. Jaký? Někdo sleduje naše holky skrz dírky ve stěnách, občas se zabouchnou dveře, pan domácí se chová prapodivně (a navíc vypadá jako trochu pošlejší Michael Bay) no a samozřejmě nechybí duchové dětí i dospělých. Občas jedna z hrdinek bloudí po domě se svíčkou v ruce, aby nastolila trochu gotické atmosféry, ale nic z toho není využito naplno. To platí i o zahradním bludišti a o našich holkách: obě buchty jsou totiž lesby (ta hezčí dokonce ukáže kozy), ale co z toho, když se to ani nepomazlí? Krávy! Porno teda žádný, jako horor je to zase trochu light, ale jako pohádka před spaním to celkem ujde.