College Road Trip (2008) odpad!

Celkom dobrá sranda, ale niektoré momenty sú prinajmenšom prehnané a hlavne moc prehliadné. Záleži podla mňa na nálade kedi sa na to pozriete. Já som si asi zvolil zlý čas.

Ctihodný občan (2009)

Veľmi pôsobivý thriller. Niekedy to až síce hraničí pomali s mysteriózními kúskami, ale určite sa k tomuto fimu minimálne raz vrátím. Butler na mna pôsobil veľmi dôverihodne aj ked to nie je nejaký TOP herec. Mimochodom popravenie súdkyne je vskutku v tom momente ľahko šokujúce.

Časožrouti (1995) (TV film)

Tento film hovorí o lete, kde sa prebúdza naraz len niekoľko ludí a všetci ostatní zmizli. Patrajú po tom čo sa vlastne stalo. Každý s cestujúcich si zo sebou naviac berie nejaký príbeh. Slepé dievča má dokonca nadprirodzené schopnosti. Je to nudný príbeh od začiatku až do konca. Preleteli časovou dierou do minuľosti, ktorý patrí už len časožrútom. Podarí sa im utiecť? Niektorým možno áno, ale chce sa obetovať niekto pre druhých. Nedoporučujem strašne zle s filmované.

Červený pás (2008)

Zaujímavé a prekvapivé, naozaj kvalitné pozeranie. Príbeh je pomerne jednoduchý ale o to pôsobivejší. Vo svojej podstate ide o to, že učitel bojových umení, pre ktorého je najdôležitejšie čest a nikdy by nezápasil v ringu, prechádza finančnou krízou. Pred tým čo zachráni filmovú hviezdu to vypadá, že by sa mu mohlo darit lepšie ale nakoniec prepadne tak hlboko, že sa bude musiet účastnit boja v ringu. Môže to vypadat ako akčý boj ale jedná sa o prepracovanú drámu s výbornými hercami, kde exceluje prevažne Chiwetel Ejifor.

Čistá práce (2008)

O tomto filme som vedel len to, že bol natočený podľa skutočnej udaľosti a že sa jedná o vykradnutie banky. Pôvodne som čakal super thriller v štýle Dannyho jedenástky, ale film ma rýchlo vyviedol z omylu. Vôbec sa nejedná o ľahkú kriminálku ale o drsný thriller. Jason Statham predvádza slušný výkon a rozhodne sa nesnaží o napodobnovanie, niektorých zo svojich akčních úloh a predvádza pohodový sústredený výkon. Film má zaujímavé zvraty a rozhodne mu nechýba napetie ale mne niečo na to filme chýbalo. Prišlo mi, že film nedokáže diváka vtiahnut a najskôr na tom bude mat najvetšiu chybu režisér, ktorý si s tým nedokázal poradit. To však neznamená, že by film nestál za pozretie. To rozhodne stojí, ale neponúkne nič čo by z neho robilo akíkoľvek výnimočný kúsok.

Čokoláda (2000)

Zvláštni, netypický film, ktorý vás musí zaujat. Pohodová atmosféra malého mestečka, okuzlujúci dej, skvelé herecké výkony a predovšetkým strašne veľa čokolády. Film, ktorý určite stojí za to pozriet. Ľudom, ktorí sú na diete by som však tento snímok nedoporučoval. Po pozretí tohoto diela, by mohli dostat neodolateľnú chuť na čokoládu a to by chudnutju určite moc neprospelo.

Čtvrtý druh (2009)

Strach? Z čoho ? Jeden moment kde som sa ľakol, a to je rychlé vstátie z postele, nič viac. A skutočné zábery? To je k smiechu, aj keď som čakal, že tomu veľa ľudí bude verit. Finta na divákov, a na peniaze samozrejme. K filmu, rozmýšlam o čom to vlastne bolo. Nie je to uplný prepadák, ale zdá sa mi, že tam je niekoľko myšlienok, a ani jedna nie je prevedená do štastného konca. Tak že jediným cieľom bolo vyvolat nejakú reakciu, provokáciu, aj preto tie "skutočné zábery" zrejme. Je to o riešení vraždy manžela, o UFO, alebo len o tom, ako jedna žena vidí "realitu". V každom prípade, Milla sa mi zdala chvíľkami aj presvedčivá, tak sa dúfam blížia lepšie časy. Zaujímavý film, ale miestami dost nudný, tak preto tie dve hviezdičky!!!

Dámský gambit (2020) (seriál)

Nemyslel som si, že ma príbeh o šachu zaujme. Ale tento film ma hlboko zaujal. Pretože nejde iba o šachovú hru, je tam toho oveľa viac.To, na čom mi nakoniec záležalo, už nakoniec nebola iba hra, bol to človek. Fandil som jej. Veľmi mi záležalo na tom, čo sa s ňou stane, a to je pre mňa asi to najpodstatnejšie pri sledovaní akýchkoľvek televíznych seriálov. K tejto postave som sa pripútal tým, ako som ju videl vyrastať z malého osirelého dievčaťa, ktorý bol jej svedkom od prvej šachovej partie až do konca a medzi tým všetkým. Bol som nadšený, inšpirovaný. Vynikajúce herecké obsadenie, príbeh, kinematografia, písanie, všetko. Anya Taylor-Joy to zahrala priam famózne niet čo dodať, treba len zhliadnut.

Dámy nebo nedá mi? (2002)

To je opravdu bláznivá komédia pre teenagerov, chlapci prevlečený za dievčatá poznávajú ešte len, ako sa cítia dievčatá, čo nie su krásne a nachádzajú krásu v niečom inom než len krásna tvárička, ale aj tak miestami film strašne nudí a to potom stráca tempo na celom filme *škoda*hodnotil by som lepšie *2*

Death Race 2000 (1975) odpad!

Zavodnícka blbost, ktorá si pripísala dve známe hviezdy v podaný Stallone a Carradine. Aj ked to ma byt závod v predbiehany ludia, krvi tu je uplne minimum.