Naprosto osvětleno (2005)

Je to ,,paráda", když oficiání text distributora prozradí 80% filmu. To se pak máte na co těšit. Zbylých 20% filmu, pro které to bylo vlastně celé natočeno bylo sice o vous zajímavějších než předchozích 80% , ale viděla jsem na toto téma daleko lepší a zdařilejší filmy. Takový Simon Konianski u mne vede o tři délky. Dost mě po celou dobu vytáčely České exteriéry vydávané za Ukrajinu, docela mě stačí, že mi jí připomínají moje jízdy jakoukoliv městskou dopravou.

Místenka bez návratu (1964)

Málokdy se stavá, že se mi příběh či hlavní postava dostane tak moc pod kůži, jako v tomto případě. Vůbec zde neberu v potaz jakousi rozvláčnost a řežijní nevyspělost. Bylo mi to fuk. Mě dostalo téma samotné, napjatě jsem sledovala osud paní Vláčilové. Během jediného života dostávat jednu podpásovku za druhou, přitom stále jít s hlavou vztyčenou a dělat to co je správné. To je pro mne příběh Opravdového člověka. Ve zlomový okamžik se rozhodnout mezi morální či citovou důležitostí. Vše umocnil skvělý výkon Jiřiny Šejbalové, které jsem věřila každé slovo, každý pohyb, každý výraz jejích očí.

Sedem svedkov (1967) (TV film)

Sedm svědků jsem znala z rozhlasové nahrávky s vynikajícím Rudolfem Hrušínským a Rudolfem Jelínkem , která mě rozhodně oslovila a je u mne o jednu * lepší. Věděla jsem tedy do čeho jdu, přesto a nebo právě proto jsem byla opět zasažena vystupováním a hlavně morálkou všech svědků. Ovšem nejde jen o jejich smýšlení, mladý detektiv, který je po celou dobu tolik zhnusen přístupem zúčastněných a nemůže pochopit jejich lhostejnost se nakonec k jediné osobě, která nebyla lhostejná a snažila se pomoct, vyjádří opovržlivě. Čímž vlastně degraduje slušnost.

Nikdy není pozdě (2015)

Cukr, káva, limonáda .. BUM !?! Jak tohle ohodnotit ? Asi takhle : Meryl + 5, ostaní herci 0, Hudba +5, scénář 0 originalita 0 Výsledek 10:5 = 2*

Podnájemnice (2014)

Rozvláčný začátek, zpříjemněný celkem vtipnými dialogy mezi Kevinem a Maggi, navodil atmosféru poklidné komedie. A vše je tak poklidné až je to nudné a já si říkala, proboha o co tu vlastně půjde, kdy už se začne něco dít. A bác po třetině nastane výrazné ochlazení děje, dialogy se vyostřují a o něco zde jde, Vše začíná mít správné obrátky a napětí. Bohužel posledních 12 minut dojem z filmu vše zhatí . K originálnímu vyvrcholení, jaký by si tento příběh zasloužil, rozhodně nedochází. Děj se opět ocitá v klidných vodách, závěr CO JSME SI - TO JSME SI ,značně poškozuje celkový dojem.

Norimberský proces (1961)

Morální facka všem, kteří podlehli prohnilému světu zvanému Třetí říše, potažmo veškerému zlu. Brilantně vypoentované dialogy mezi jednotlivými postavami. Obhájcem dr. Rolfem (Maxmiliam Schell) urputně se snažícím zachránit obžalované a tím podle něj čest přeživších Němců. Přitom se neštítí použít jakoukoliv metodu, která sklouzává do metod používaných obžalovanými. Soudcem dr. Haywoodem (Spencer Tracy), který je po celý proces ovlivňován faktem nového rozdělení Světa a s ním nutnosti získání sympatií Němců. A obžalovaným dr. Janningem (Burt Lancaster), který je zde vlastně zástupcem těch Němců, kteří se nechali polapit Hitlerovou demegogií. Přestože uvnitř věděl(i) jak je to nebezpečné, nechávali se sešrotovat a zpracovat k tomu, že byli schopni i těch nejhorších zvěrstev. Vše vystihuje poslední dialog mezi Janningem a soudcem Haywoodem: ,,Doktore Haywode. Ty spousty, ty miliony obětí, já nevěděl, že to dojde tak daleko.To my prosím věřte, to my musíte věřit. " ,,Doktore Janningu, tak daleko to došlo, už když jste odsoudil prvního člověka, o němž jste věděl, že je nevinný.

Vražda v Orient expresu (2017)

Kenneth si svoji postavu vymazlil, ale s ostaním se tentokrát moc nemazlil. Hvězdy byli vedle něj pohaslé, nezajímavé ani jedna nedostala větší prostor něco předvést. Agatha by se podivila ,, nutným" úpravám předlohy - pominu ty tři zástupce víry co se sešli něco řešit , zkousnu i černouška, protože bez něj by to asi neprošlo, ale akční Poirot - to nedám. Vše se ještě k tomu odehrává v Polárním expresu. Je to upovídané barevné čumendo, ale není to Cristie. Nemůžu si pomoci, ale mě tam chyběla atmosféra dané doby, grácie a přirozený odstup jaký si umí zachovat Poirot v podání Davida Sucheta. takže s tebou nesouhlasím zvrhlíku Verbale.

Svědek obžaloby (2016) (TV film)

* Agatha Cristie + * Toby Jones (kterého miluju) + * za atmošku Velká škoda celkově zdlouhavého tempa a počátečních nudných 30 minut. Jeden díl by tomu prospěl.

Hadí doupě (2017)

* za Agathu Christie + * za Glen Close jinak to pro mne byla hrozná nuda .

Inspektor George Gently (2007) (seriál)

Tenhle neúplatný buldok Gently se mi líbil čím dál víc a nejdnou bác. Bacchus je zakomplexovanej vůl s kušnou plnou sžíravých poznámek vůči komukoliv, přesto nebo právě proto mě baví . Jsem u 8/2 série, která rozhodně nepolevuje, naopak přidává na otáčkách s náležitou Britskou atmosférou ze 60 let, je otázkou zda se bude pokračovat ( důvod proč nedám 5* je pro mě nepřekonetelný Endeavour, )