Po strništi bos (2017)

** Za pana Oldřicha Kaisera, jediná postava, která dokázala upoutat moji pozornost. Ostatní herci neměly co hrát, nuda na en -tou, bez skutečného dramatického příběhu. Příběh o přijeli jsme z Prahy a po čase tam opět odjeli. Nevěřím tomu, že by film měl 70 %, kdyby zde nefigurovala jména Svěrák-Svěrák.

Nejlepší přítel (2017) (TV film)

Kdyby zde nehrál studený nanuk Piškula se stále stejným výrazem, ať se dějě co se děje, byla bych spokojenější. Naopak čert Marka Adamczyka byl skvělý s celým peklem i s pokušitelem Langmajerem. Ostatní postavy si odvedly své. Jen pan Sokol by se měl uklidnit a možná na chvíli uklidit, jak se říká čeho je moc ....... Zápletka slušná, děj a tempo kolísá. Prostě průměr.

Major Vichr (1967)

Řitka to opět poslala dolů. Druhý díl jsem si raději pustila v Ruštině a hned to bylo lepší. Žádný zázrak se nekonal, ale slušný průměr to podle mě je.

Hitlerův utajený syn (2014) (TV film)

Příběh jak od Dickense. Zde ovšem Francouzký Oliwer Twist svou matičku najde a ta mu nakecá, že je synem Ády. Pouze opomněla říci, že jí patrně - neopatrně obšťastnila ve stejný čas celá posádka, která ve vesnici dlela. Jen popletla klukovi kebuli. Dokument chce vzbudit senzaci a snaží se tvářit seriozně. Pro mě docela zbytečná záležitost.

Dáma a Král - Smrtelné vyhlídky (2017) (epizoda)

Při vstupu Majora Škáry jsem začala úpěnlivě hledat Jessicu Fletcherovou. Druhý díl mě oproti prvnímu přišel naivní, nic proti hereckým výkonům jen ten scénář pokulhává. .Spíše - jak se píše "detektivka pro děti". Uvidíme co přinese další díl.

Proč právě on? (2016)

Rozhodně musíte mít chuť na něco bláznivého až ujetého - to dostanete. Pro spravení blbé nálady jako dělané. Řada vulgarit mě zde vůbec neurážela, naopak sem patřily. Málem jsem upadla při scéně, když mírumilovný Laird dojemně sype zrní a vzápětí hází slepicí místo zbraně. Pitomina, která plní účel.

Popelka (1947)

Moje žena je stejná jako její sestra. Tu snědl lidojed a otrávil se :-)

Bitva o Sevastopol (2015)

Co k tomu říct, tentokrát trefil Verbal hřebíček na hlavičku, že bitvy byly jako z reklamy na LEGO, což filmu dost ubližuje. Taky odstřelování Němců ve společnosti Vadima chvílemi působilo jako rozverná taškařice z komiksů. Co mě zaujalo, že vůbec někdo takový jako Ljudmila byl. A co překvapilo, že se mohla ve 42 roce plné bojů dostat do USA.

Bezva ženská na krku (2016)

Velmi slušná trojčička. Přesto, že jsou karty rozdány během prvních deseti minut a víte jak hra dopadne, nic mě neurazilo, poměrně slušně jsem se pobavila, docela si u filmu odpočinula a nelitovala jsem u něj stráveného času.

Teorie tygra (2016)

Výborně jsem se pobavila a možná i chvílemi chytila za nos. Ano my ženské máme tendenci ty chlapy ,,domestikovat", ale tak jak se to děje v tygrovi - hůůů. Moc nevěřím na prozření postavy, kterou hrála Táňa, ani jsem neslyšela o tom co učila Eliška na katedře. Ale to neřeším. Milým překvapením je pro mě , jak zahrál Jakub Kohák. Nejsympatičtější osobou z celé skvadry byla pro mne Pavla Beretová. Prostě film ke kterému se budu vracet