Akta X – Akta 1: Neotevřená akta (1995) (video kompilace)

Nejde ani tak o film jako spíše o společné vydání poslední epizody 2. řady a prvních dvou řady 3. Které na sebe přímo navazují a společně jsou perfektním politickým thrillerem s prvky sci-fi. Což k Aktům X patří. Po této trilogii již nic nebude jako dřív. Všichni intrikují proti všem a nikdo si nemůže být jist životem. Nikdo neví komu věřit, zradit vás můžou vaši nejbližší... Jediná nevýhoda - Bez znalosti předchozích mytologických (příběh utvářejících) epizod se asi moc nebudete chytat.

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Vynikající prequel který v několika ohledech předčí i původní seriál. Vrací se Batiatus s Lucretií. Stejně tak jako i Ashur, Crixus, Oenomaus a mnoho dalších starých známých. Ale na Spartaka tu budete čekat marně. Místo něj se nám představí Gannicus. Mě je skoro sympatičtější než Spartakus sám :) Můžete opět čekat intriky, krev a nelítostné souboje v aréně. Co se týče erotiky tak ani tady nebudete ochuzeni. Tato série byla natočena před Spartakus: Pomsta. Proto je lepší jí tak shlédnout. Pomsta a Válka zatracených pracují s událostmi z tohoto prequelu.

Noc oživlých mrtvol (1990)

Tom Savini. Člověk který dělal krvavé efekty například pro první Pátek 13. Nebo pro všechny zombie horory George A. Romera (mimo původní Noci oživlých mrtvol kdy byl povolán do Vietnamské války) a je znám jako herec například z filmu od Soumraku do úsvitu (motorkář). Si zde vyzkoušel režii. Jedná se remake kultovního hororu od průkopníka zombie žánru Romera který spolupracoval na scénáři a podílel se i jako producent. Svému předobrazu dělá čest. Vynikající zombíci kteří v některých ohledech dokonce zastiňují i originál. Savini svůj maskérský um ani zde nezapře.

Agent bez minulosti (2002)

Představte si že se jednoho krásného dne vzbudíte na rybářské lodi. Dozvíte se že jste měli v zádech dvě kulky a pod kůží číslo bankovní schránky. Postupně zjišťujete že mluvíte plynně několika jazyky, skvěle ovládáte bojové umění a snad všechny palné zbraně. Jenže nevíte jak se jmenujete. Čím jste se vlastně až do teď živili. Nepamatujete si ani minutu ze svého dosavadního života. Víte jen že vás někdo chce zabít. Samozřejmě neznáte důvod. Tak to je případ Jasona Bournea. Agenta bez minulosti. První díl perfektní série akčních thrillerů vás doslova vtáhne a nepustí až do poslední sekundy filmu.

Bourneovo ultimátum (2007)

Třetí díl série o Jasonu Bournovi hravě předčí skvělou jedničku a ještě lepší dvojku. Po té co si Jason vyřídil účty s tvůrci programu a zjistil něco málo o vlastní minulosti se stáhl do ústraní a chtěl žít v klidu. Po dvou letech ho ale minulost opět dostihla. Objevily se nové skutečnosti a kola se rozjíždějí na plno. Když to na konci druhého dílu vypadalo že je vše vyřešeno tak přichází trojka a ukazuje že není vyřešeno ani zdaleka nic. Vynikající akční thriller a jeden z nejlepších filmů které jsem kdy viděl.

Stan Helsing (2009)

Film se snaží parodovat nejznámější horory poslední doby. V čele s Freddy Kruegerem z Noční můry v Elm street ; Michaelem Myersem z Halloweenu ; Pineheadem z Hellraiseru ; Jasonem Vorheesem z Pátku 13. ; Laetherfacem z Texaského masakru motorovou pilou a Chuckym z Dětské hry. Bohužel jediné koukatelné jsou dvě, spoře oblečené, hlavní ženské postavy. Ačkoliv je to parodie tak jsem se nezasmál u jediné scény. A to jsem se fakt snažil najít na tom něco vtipného. Asi nechápu smysl pro humor tvůrců filmu. Dávám 1* za snahu, moje oblíbené hororové postavy a ženské křivky.

Zombies: Den-D přichází (2008)

Já mam Romerovo zombíky rád a Snyderovo Úsvit se mi taky líbil ale takhle zničit zombie film a ještě tvrdit že je to remake filmu se kterym to má ve výsledku společný jenom to že tam jsou zombie (který jsou strašně provedený) to je fakt odpad! 1 hvězdička za Menu Suvari :-)

Akta X - Úvod (1993) (epizoda)

Skvělý mix mystického filmu a politického thrilleru. A hlavně vynikající začátek kultu. Kdo by dnes neznal agenty Muldera a Scullyovou ? Prostě naprosto super dílo který miluju už od dětství.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Kniha je sice lepší. Ale tento film dokonale zachycuje boj ve městě. Skupina mladejch kluků, vycvičenejch jako elitní skupina. Proti celýmu městu pořádně nasranejch a po zuby ozbrojenejch civilistů. Výsledek - krveprolití a stažení US Army ze Somálska. Skvělej válečnej film z moderní doby. A režie Ridley Scott. Jméno dodávající na kvalitě (alespoň v době vydání filmu to platilo). Jeden z TOP 20 filmů válečnejch snímků podle mýho hodnocení ;)

Survival of the Dead (2009)

Bohužel musím říct že Zombie horory od Romera mam rád ale tohle je rozhodně nejslabší. Potěšilo mně provázání se snímkem Deník mrtvých ale dost mně odrovnala zombie na koni. To jsem jako moc nebral. Romero by se mněl vrátit k dobám Úsvitu mrtvých a Dne mrtvých :( 2* a víc ani ťuk...