Operace Žralok (1991) (TV film)

Hezky natočený válečný film podle skutečných událostí. Když se U.S.S. Indianopolis vracela z úspěšné mise. Byla torpédována Japonskou ponorkou a šla ke dnu. Pro přeživší peklo teprve začalo. Ve vodě na ně začali útočit žraloci. Za oběť jim padla drtivá většina posádky. O této události vyprávěl lovec žraloků Quinnt ve filmu Čelisti.

Šedá zóna (2001)

Jedná se o skutečný příběh z 2. světové války. Pojednávající o povstání ve vyhlazovacím táboře Osvětim. Uvidíte zde těžký život v tomto táboře i chladnokrevnost hlídačů, kteří na lidi zde zavřené pohlíželi spíše jako na obtížný hmyz. Nebo na prašivou zvěř nejodpornějšího druhu. Tohle nejde dlouho popisovat. To se musí vidět...

Amazing Spider-Man (2012)

Upřímně řečeno jsem tomu filmu nevěřil. Přišlo mi že restart přišel příliš brzo po uzavření Raimiho trilogie. Na fotkách ani v traileru se mi vůbec nelíbil představitel Petera Parkera a už vůbec ne Lizzard v ještěří podobě. Pak to vyšlo na DVD a já si to ze zvědavosti pustil. Světe div se. Ono to nebylo tak špatný. Ono to nebylo vůbec špatný. Naopak to dost dobře obstojí při porovnání s prvním filmem starý série. Kterou mám rád. Místy bych řekl že je to možná i na stejnej úrovni. Pro mě to bylo velice milý překvapení. Jediný co mi vadilo bylo, že počítačová animace byla místy možná moc umělá. Jinak já se těším na daší díl. Ten film mě přesvědčil že neni zbytečnej jak jsem si původně myslel a můžu jenom vřele doporučit.

Četa v akci (1987) (seriál)

Jedná se o seriál který vznikl rok po premiéře filmu Četa. Kterým je velmi inspirován. Uvidíte zde nejen velice syrové zobrazení války a množství střetů mezi Američany s Vietcongem a NVA. Ale především četu pod vedením seržanta Andersena, z polní základny Beruška. Jejich každodenní rutinu jak v zázemí tak i v poli. I mise po boku speciálních jednotek. O akci ani o drama zde rozhodně není nouze. Jeden z nejlepších snímků z období Vietnamské války co jsem kdy viděl. Perfektně popisuje tento konflikt ve všech jeho směrech a aspektech. Vysokou laťku si drží od samého začátku až do úplně poslední epizody.

Největší tankové bitvy (2010) (seriál)

Pěkně zpracovaný dokument o největších tankových bitvách v historii. Obsahuje počítačovou rekonstrukci střetu a vyprávění veteránů.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Něco pro milovníky Zombie hororu. Jedná se o seriál s perfektně napsanými i zahranými postavami. Budete je milovat i nenávidět. V jednu chvíli jim budete fandit aby jste jim o něco později přáli smrt. Budete s nimi prožívat jejich hodně tragický osud a ztráta každého člověka se vás dotkne. Příběhová linie vás chytne a nepustí. Ač ve 2. sérii se drobet polevuje. 3 řada vše napravuje. 4. řada má silný, ale i zbytečně nudný a natahovaný díly. Uvidíme jak bude seriál pokračovat dál. (P.S. tvůrci mluví o 12. sérii) Za zmínku stojí i propracovaný příběh a prvotřídní efekty i masky. 1. série - 5* 2. série - 4* 3. série - 4* 4. série - 5* (slabších) Asi nejlepší zombie horor co jsem viděl. Pro mě předčí i nemrtvý od George A. Romera. V průběhu 4. série - 5*

Společně vytrváme - členové Bratrstva neohrožených (2001) (TV film)

,,Dědo, byl jsi válečný hrdina ?" ,,Ne, ale sloužil jsem v rotě plné hrdinů." (Richard "Dick" Winters - Velitel roty E) Vynikající dokument který přináší rozhovory s členy 506. praporu, 101. výsadkové divize, roty E. Známé jako Bratrstvo neohrožených. Pro každého fanouška seriálu prakticky povinnost. Silně emotivní sledování jak veteráni vzpomínají na svoje zážitky ve válce. Jak se denně setkávali se smrtí a denně přicházeli o kamarády.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Ačkoliv jsem měl strach jestli námět ze seriálu Okresní přebor dokáže utáhnout celý film tak jsem byl příjemně překvapen. Ačkoliv se v podstatě jedná o jakousi prodlouženou epizodu tak do seriálu krásně zapadá. Nenudil jsem se ani na chvilku. Byly tam vynikající vtipné scény a Miroslav Krobot v roli legendárního trenéra Hnátka byl excelentní. Pro mě kvalita naprosto srovnatelná s původním seriálem.

Warrior (2011)

Strhující příběh dvou bratrů které okolnosti postaví proti sobě v ringu. V zápase o nejvyšší finanční odměnu v historii MMA. Oba mají svoje důvody proč ty peníze potřebují. Oba budete milovat i nenávidět za jejich chování. Ale vyhrát může nakonec jen jeden...

Krvavá laguna (2007)

Ne moc známej, ale pěknej Australskej thriller s mořským krokodýlem. Čtyřčlenná skupina se vydává na dobrodružnou cestu Austraskými mokřinami. Shodou nešťastných událostí se ale ocitají na stromě bez možnosti útěku a pod nimi obrovský a hladový krokodýl. Atmosféra by se doslova dala krájet. Založeno na skutečných událostech. Před několika lety se tento zážitek stal skupině turistů. I když samotný příběh je silně pozměněn. To však snímku neubírá na působivosti.