Probuzení (1959)

V podstatě velmi solidní drama o bandě zlodějíčků. Atmosféru to má slušnou a příběh i přes svou jednoduchost není zase tak špatný. Dojem kazí snad jen nelogické chování už tak mnohdy nesympatických postav a trošku nucený konec. I přesto velmi slušné - 7/10.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Další díl nového Spider-mana určitým způsobem převrací styl z prvního dílu. Komornější pojetí střídá rozmáchlá a efektní akce, s více komiksovým pojetím (stačí se podívat i na Spider-manův oblek…). Jako by se film snažil naplnit to, co v jedničce chybělo. Přitom se ale nějak pozapomnělo na příběh a postavy. Ani jednička nebyl kdovíjak chytrý film, avšak na origin („vzestup hrdiny“) to stačilo. Od dvojky bych už možná čekal trochu víc… A tím víc opravdu nemyslím rovnou 3 záporáky, přičemž dva z nich jsou ve filmu jen aby se neřeklo (respektive aby se mohli dát na plakáty a do traileru). Když už jsme u záporáků – je to banda trotlů s naprosto směšnou motivací, proč chtějí Spider-mana pod drnem. Ve výsledku se tedy jedná o barevnou koláž akce, podbarvenou poměrně efektním soundtrackem od Zimmera, avšak s naprosto plochými charaktery a nulovým příběhem. A ne, ani ten nečekaný zvrat ke konci to nezachraňuje z průměru – 3* (5/10)

47 róninů (2013)

Poměrně zábavná akční podívaná, která u mě trochu doplácí na svou občasnou přepálenost a rozpolcenost, zdali chce odvyprávět japonskou legendu v souladu s japonskou tradicí, nebo se přiklonit k trikové akci v hollywoodském stylu. Film si bere od všeho něco a výsledek není úplně špatný. Člověk jen musí překousnout to kolísavé tempo. Prozatím slušné 3* (6/10).

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Jeden z těch lepších filmů Star Treku. Tentokrát se posádka vydává zpátky v čase, aby zachránila lidstvo před jistou zkázou od jisté neznámé „sondy“. Vtip je v tom, že musí zachránit velryby před vymřením. Taková zápletka zní doopravdy lacině – a taky laciná je. Celý film je ve své podstatě komentář na moderní dobu a sebedestruktivní chování lidstva (které se přece „nikdy nechová logicky“), s ekologickým podtextem. I přes tento okatý nešvar však nelze filmu upřít určité klady. Především se už tak zbytečně netáhne a nepůsobí natolik zbytečně, jako díl předchozí. Navíc mu neobyčejně prospívá trošku komediálnější pojetí, kdy se musí posádka vypořádat s rozdílnostmi v tehdejším chování lidí (klející Spock je fakt super). Ačkoliv je to tedy blábol, a na dvojku (Hněv Khana) určitě nemá, míra zábavnosti výsledný dojem z příběhu docela napravuje – 7/10.

Majestic (2001)

Povedený snímek s Jimem Carreyim, který konečně nachází vážnou roli bez zbytečných grimas. Přestože je zápletka zajímavá, dobová atmosféra pohlcující a soundtrack skvělý, trošku mě vadila přetažená délka filmu a (příliš rychlé a přeslazené) vyústění filmu – 8/10

Takový je život (1929)

Film není kupodivu takové příběhové peklo, jako je tomu u mnoha ostatních snímků té doby. Navíc oplývá výbornou atmosférou a je velmi dobře srozumitelný i bez doprovodných titulků – což je rozhodně plus. Jen je trošku škoda těch několika slabších chvilek a kapku natahovaného konce.

Na hraně zítřka (2014)

S takovými filmy je to těžké. Člověk by tomu strašně rád něco vytknul, ale v podstatě nemůže (a pokud může, je v tomto případě docela hnidopich). Věc se má tak, že tento snímek překonává veškerá očekávání, jež nastolily trailery, a splňuje všechny možné požadavky, co bych na akční film měl. Má to nápad, je to epické, spousta skvělé akce, výborný vizuál a atmosféra, sedící hudební doprovod spolu s výborným hereckým obsazením. Všechno prostě šlape jak má, bez potřeby dodávat filmu na „monumentálnosti“ skrz motivační proslovy, poselství, či jakýmkoliv jiným tlačením na pilu (co se týče romantické linky apod.), které většinou předkládají Áčkové velkofilmy. Neříkám, že se jedná o naprosto bezchybný film, ale na těch pět hvězd stačí v pohodě – 5* (9/10)

Amazing Spider-Man (2012)

Spider-mana potkal nepříliš nutný remake, který ale nedopadl zase tak špatně. Komornější přístup (rozhodně méně rozmáchlé – s minimum akce a ne-až-tak výrazným záporákem), odklon od Raimiho komiksové patetičnosti a modernější zpracování v pohodě akceptuji. Jako origin hrdiny tedy film stačí. Bohužel se nedá zbavit pocitu zbytečnosti tohoto remaku a pocitu, že jsme už něco podobného viděli… Jinak je to poměrně sympatický film, snad až na ten nucený a nelogický „happyend“. Hodnocení: 4* (7/10)

Annabelle (2014)

Velmi předvídatelný horor s nezajímavými postavami. Co je však nejhorší, postrádá gradaci či napětí. Jedná se tedy v podstatě jen o rutinní, narychlo splácnutý hororový flák plný logických chyb, který se může chlubit snad jen občasnými světlými momenty (scéna ve sklepě) a slušnými (i když opět předvídatelnými) lekačkami. Nic víc byste od něho očekávat neměli - 2* (3/10).

Transformers: Zánik (2014)

Další díl Transformerů s pravidelnou dávkou robotí řežby... Film se od předchozích dílů odlišuje především úplnou změnou hereckého obsazení, což není zrovna špatný tah – už to opravdu nějakou změnu chtělo. Avšak zde již veškeré „zlepšení“ (a o tom, zda se jedná o změnu zrovna k lepšímu bychom se mohli hádat) končí. Dál už jen přes 2 hodiny (!!!) sledujeme pár robotů, jak se rubou napříč několika lokacemi. Neříkám - akce je zvládnutá a rozpohybovaná slušně, avšak neustálé házení výbuchů divákovi do obličeje nedělá dobrý film. A už vůbec ne potřetí (pomíjím první díl, ten byl trošku o něčem jiném). Stopáž je tentokrát opravdu přepálená. Je to prostě úmorné, okoukané, a já už nemám nejmenší chuť to vidět znovu – 2* (4/10)