Ztracené (2003)

Výborná drsná dráma, ktorej nechýba napätie a skvelí herci.Páčilo sa mi, že film sa neuberal komerčným smerom a mám čoraz silnejší pocit, že pomalé tempo westernom naozaj sluší, zvlášť ak hudobný doprovod a kamera nudu nepripustia.Nie všetky scény mi robili radosť,čo však bolo zrejme ich cieľom.

Nabít a zabít (2006)

Málokedy uhádnem pointu, tu ma záver dostal tým, že od začiatku som ju tušila, takže som bola prekvapená, že ma neprekvapili.Nevadí.Pretože to bola nenudiaca, relatívne ukecaná zábava pre otrlých divákov.

Hon na čarodějnice (2011)

Napriek priemernému hodnoteniu sa mi to páčilo.Rozprávky pre dospelých / čo je vpodstate fantasy/ mám veľmi rada, stredoveká atmoška bola zhodná s mojou predstavou, ako aj výkon Claire Foy, ktorá ma opantala v Going postal a stala sa mojim najnovším filmovým miláčikom.Celkovo herecký ansámbl mi do príbehu pasoval,aj maskéri si pošmákli, a škoda, že neostalo len pri takýchto "premenách".Naopak pridala by som viac romantiky a logiky, hoci musím opakovať x-tý raz, že vo filmoch na rozdiel od reality nie je zasa až tak dôležitá.Plusom je fakt, že celú cestu domov zo ZA Cinemaxu som "bola v príbehu", čo mi značne uľahčovala hmla,osvetlená zrúcanina hradu v diaľke, skapatá líška pri ceste ...Ešteže máme nový most, inak idem okľukou...A vo Villachu týmto ruším všetky benzínové pauzy.

Babel (2006)

Autenticky podané a veľmi pôsobivo zahrané, skrátka začala som to pozerať unavená a prebralo ma to dokonale.Film, pri ktorom si človek uvedomuje krehkosť ľudskej existencie, vzťahov a konania a nemenil by so žiadnym hrdinom príbehu.Plusom je i to, že jednou s mnohých emócií sprevádzajúcich túto drámu je radosť z toho, že žijem tu, na našom zlatom nudnom Slovensku.

Cizinec (2010)

A napokon prečo nie aj takáto zmena?Myslím na dnešnú módu prekombinovaných filmov so superšpeciálnymi efektami a dejom v deji a ďaľšom deji, ktoré končia na tri razy...Ja som si túto pokojnú plavbu celkom vychutnala. Za zvukov príjemnej hudby, v spoločnosti nenápadne, ale kvalitne hrajúcich hviezd.No a Benátky, myslím, podali obzvlášť presvedčivý výkon.

Muž v ohni (2004)

Film, po ktorom vás tak trošku bolia prsty a uši, nuž a trošku aj oči z "blikavých" záberov.Ani do Mexika vás to už ťahať nebude.Veľmi sugestívny príbeh o sprostredkovaní cesty zločincom i skorumpovaným k bohu, ktorý im /možno/ odpustí.Herci, hudba a navodenie pocitu bezmocnosti bezchybné.

Peklo s princeznou (2009)

Ha!A to koľkí vyčítali Batmanovi hrubý hlas...Ide jednoducho o to, že keď budem chcieť, nájdem tisíc chýb.Bude mi vadiť slabá zápletka, hlavní hrdinovia málo hlavní a ešte menej hrdinovia, furt rovnaký Nárožný, pár ozaj slabých vtípkov / Lucifer - aké "I"? / a ešte slabších hereckých výkonov atd....Ale ja ich nechcem vidieť, na rozprávky netreba mať prísne kritériá, zvlášť keď pôsobia sviežo, humor im nechýba a nestrapňujú diváka malého ani veľkého.Buď jak buď, dobrou chuť!

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

Všetko bolo napísané, tak ja len doplním, že hoci mám veľmi rada filmovú hudbu a je pre mňa dôležitá, tu jej absencia len podporila pochmúrnosť príbehu a dramatickú atmosféru.Zo série Príbehy zlatej epochy.

Kmotr II (1974)

Už som písala, že asi nemám vnímanie pre náročnejšie alebo umeleckejšie filmy.Objektívne veľmi pôsobivá a dobre odvedená práca, lenže prečo sa mi veľa scén zdá pridlhých až nudných? Rovnako herecké výkony mi zrovna dych nevyrážajú, alebo inak povedané - poznám desiatky lepších.Neberiem to tragicky/ na rozdiel od atmosféry filmu/ - u mňa jednoducho nie je Krstný otec na pozlátenom oscarovom rebríku, skôr na chladnom oceľovom, nemilosrdne postriekanom krvou.

Zvíře (1977)

Nikdy nezabudnem, ako sme to pozerali prvýkrát a druhýkrát a tretíkrát vlastne asi kvôli tomu, že po príchode Belmonda na vozíčku sme celá naša rodinka boli ďalších 10 minút pod stolom v záchvatoch smiechu a zaliati slzami, a teda prišli o nasledujúce dialógy.Opakovalo sa to samozrejme viackrát... A čo sa budem ďalej rozkecávať - komédia storočia.