Ďáblova dílna (2007)

Pre mňa veľmi autenticky zobrazená menej známa časť histórie.Komorne,čo však vždy pomôže lepšie ukázať konanie a charaktery postáv.Vzhľadom na to,čo všetko sme už videli a počuli, ma prekvapilo,že ma to dokonca občas aj prekvapilo a skrátka zaujalo.O falšovaní,ale bez falošných tónov.To nemyslím len hudbu.

Lov na Gluma (2009)

Áno,súhlasím s tým,že je to nadpriemerné "dielo" fanúšikov PP,ale nemôžem si pomôcť- zjednodušene povedané - NIE JE to FILM.Škoda, ale nie žiadna tragédia, práveže milé a obdivuhodné, hoci trošku i nudné.

Příběhy obyčejného šílenství (2009) (divadelní záznam)

Patrím k tým, ktorí i prostredníctvom telky mali dokonalý divadelný zážitok.Vďaka nádhernej vyváženosti vtipu a vážnosti,absurdity a reality, vďaka originalite dialógov, skvelej réžii i sympatickej scéne.Ja originálna nebudem, pretože najviac som bola hotová z Trojana a spol..Milujem tzv.civilné herectvo, ktoré mi bolo dopriané ako dávno nie.Doslova som sa zubila nie len nad hláškami, ale i nad prirodzeným prejavom všetkých predstaviteľov, pretože nie je zďaleka samozrejmý - i mnohí "velikáni" majú v divadle sklon prednášať a kričať.U pána Trojana,Krobota a pani Divíškovej sa toho báť nemusím, naopak užívam si ich stotožnenie s úlohou i užívanie si tohto stotožňovania.

Jak vycvičit draka (2010)

Prečo by som mala dať menej ako plný počet?Je to rodinný 3D animák.Rodinný bol,pretože sa nenudili deti ani dospelí,bol vtipný,akčný i dojímavý.3D bolo použité vkusne a účelne,animácia bola bezchybná.Naviac ani nepamätám,kedy naposledy som nemusela trnúť,čo vyjde z úst aktérov, nehovoriac o nehovoriacich zvieratkách,to zvlášť oceňujem. Krásna hudba, krásna myšlienka a záver s nožičkou...Ja vážne neviem,čo by sme viac od Dreamworks mohli chcieť.

Dvanáct křesel (1971)

Svižné,milé,v detailoch precízne,neuveriteľne moderné a aktuálne.Film,čo nestárne a herci bavia a bavia sa.Špičková sovietska satira.Da.

Mastičkář (1981)

Čistá nostalgia.Ako decko by som dala plný počet, dnes už vidím veľa chýb. Ignorujem ich /len na Jamricha ako dabéra si nikdy v ničom nezvyknem a práve tu to začalo/.Pre dnešných mladých asi príliš nudné a vzdialené.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Užívateľ Marius mi prečítal myšlienky,a keďže ja by som to tak pekne nevedela preložiť do slov,tak len opisujem počet hviezd.

Královna Viktorie (2009)

Mne vyhovovalo,že je to viac o princovi ako o premiérovi,čiže viac o láske než o politike.Pekná rozprávka.

Alenka v říši divů (2010)

Základná otázka podľa mňa znie - pre koho bol film natočený?Pre deti je málo zábavný a postavy sú príliš divné,dospelák ocení vizuálno-hudobnú stránku,ale vadí mu málo originality a poézie.Nájde sa ale i divák,ktorého Alicina cesta nenudí,užije si i nedokonalé dialógy skrývajúce dokonalé myšlienky.Ja.

Život Davida Galea (2003)

Napriek neveselej téme jeden z najkrajších filmových zážitkov za posledné roky.Nenudilo,napínalo,dojímalo,prekvapovalo,dokonca i rozosmievalo/len keď malo/.A nútilo premýšľať.To všetko možno väčšina z nás čaká od ľudí ,a určite od filmov.Výborné.