Agent bez minulosti (2002)

Jason Bourne je borec.Možná ještě větší jak 007.Dokáže si poradit v každé situaci. Neví kdo je,ale instinktivně dokáže zmlátit kohokoliv a nebojí se postavit perem proti kudle. Matt Damon v jedné ze svých nejlepších rolí. Clive Owen v zajímavé vedlejší roli. Franka Potente je Damonovi tou správnou partnerkou. A tu honičku s mini cooperem považuji za jednu z nejlepších co kdy kdo natočil. Agent bez minulosti je skvěle natočená akčňárna s dobrým scénářem,která nenudí.

Dračí srdce (1996)

Trochu klišoidní příběh s trochou nelogiky a slabší obsah..přesto je to podle mě spolu s Pánem prstenů,Vlkodavem,Hvězdným prachem a vlastně i Barbarem Conanem film kterému se daří vytáhnout filmovou fantasy z bahna ve kterém se už dlouho pěkně máchá. Tento film stojí především na dvou hlavních představitelích.Výbornému Dennisu Quaidovy a překrásně animovaném drakovi s hlasem Seana Conneryho(už jen kvůli jeho příjemnému hlasu jsem si film pustil s titulky).. V jistém časopise sem četl že tento film jako první zobrazoval animované postavy spolu s herci v jednom záběru.No a pokud to tak je nebo není je to jedno,protože tyto pasáže,když se objevují Quaid s drakem v jednom obraze,jsou úžasné a člověka napadá myšlenka jesli ten drak je nebo není pravý. Co se ostatních herců týče měl jsem výhrady především vůči hlavnímu záporákovi..nějak mi tam ten herec vadil a nehrál to podle mě moc dobře. A závěrečná bitva vypadá majestátně jen v prvních minutách..je až s podivem jak málo vojáků král na svém hradě měl že se tam rebelové s klidem dostali.. Ale jak jsem říkal..film stojí na Rytíři Bowenovi a draku Dracovi..a hlavně za ně jsem dal 4*

Avatar (2009)

Jak napsat komentář,když nevím kde začít,ale zkusím to takhle. Božský James to dokázal a revoluce se koná,protože nevím jaký jiný film by to měl být když ne Avatar. Tento film je neuvěřitelný zážitek a neskutečné orgie pro oči a uši. No a co že je plný různých klišé,jako je Na’vi který nemá rád hlavního hrdinu a v důležitou chvíli se s ním smíří nebo zelená guma který chce všechno zničit,případné podobnosti s různými filmy(př.Matrix),když to všechno jako celek funguje. Jamesův smysl pro detail je výjimečný,jak v pozadí jednotlivých obrazů tak v celých scénách.Namátkou mohu vybrat scénu kdy jde Jake s prosíkem k posvátnému stromu,díky tomu pak nevypadá závěrečná pomoc od zvířat podobně jako deus ex machina. Jeden moudrý pán napsal,že film by se vám měl začít líbit během prvních deseti minut a pokud se tak nestane nejedná se o dobrý film.V případě Avatara to opravdu platí,mě si získal hned první sekvencí. Herci v čele se Samem,notně podporovaný Langem nebo Sigourney Weaver jsou perfektní. Co bych mohl ještě napsat?Jamese Camerona považuji za největšího filmového génia a Avatarem si svou pozici hutně upevnil.Pro mě je Avatar momentálně nejlepším Cameronovím filmem,nejlepším filmem poslední doby vůbec a bude tomu tak dokud jej nepřekoná něčím úžasnějším.Laťku si však nasadil dost vysoko. Taky mám pocit že tento film velmi ovlivní moje hodnocení dalších filmů a nejspíš budu muset o hvězdu či dvě snížit hodnocení většiny už oznámkovaných.Avatar totiž je minimálně na 6/6,prostě kategorie sama pro sebe. Moje představa byla úplně jiná než to co jsem měl možnost vidět v kině,ale to co jsem viděl značně překonalo moje očekávání. A ten kdo neviděl Avatara v pořádném kině tak ten jako by nebyl. Pane Camerone,hluboce se klaním vašemu geniu a spěchám tesat tu sochu z mramoru v životní velikosti.11/10

Princ z Persie: Písky času (2010)

To moje hodnocení neberte zas tak vážně.Je dáno mým počátečním nadšením tímto snímkem které postupně ochablo na velice spokojený. Počítačová série Prince Of Persia patří mezi mé oblíbené a já trnul jak to tvůrci zvládnou převést do filmu…….Inu podle mého se jim to povedlo..Dastan je stejnej borec jako ten co jsem ho kočíroval za klávesnicí a Tamina je možná o trošku hezčí než Farah..Parkurové scény jsou fajn a já osobně jsem se v akčních scénách docela vyznal…Jen škoda že byla málo využita dýka času…kolik srandy by se s ní dalo dělat psát nebudu,byl bych tu dlouho. Mile mě překvapili malé odkazy na hru..např.chvíle kdy Dastan drží Taminu nad propastí a následně ji musí…..eeee no kdo viděl ví….něco podobného se stalo i ve hře. Nejslabší pasáž filmu přichází ve chvíli kdy princ s princeznou osiří..kterou trochu zachraňuje Alfred Molina a samotný závěr taky není úplně košér. Ale co já se bavil a užíval si tento film.Pro mě lepší jak Titáni

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Mám rád fantasi.Je však škoda že je ho až žalostně málo a ve většině případů se jedná o trapné bláboly s chabými efekty a ještě chabějšími hereckými výkony.O to více potěší když se objeví kvalitní snímek který se nebojí být dospělejší.Vlkodav rozhodně je kvalitní a dospělejší fantasi snímek a přesto že má někdy zmateční střih,je radost se na něho dívat(Původně to měl být seriál)Jeho akční scény,ve kterých hlavní představitel Alexandr Bucharov nezůstává nic dlužný svému jménu, jsou prostě bomba snad až na ten závěrečný souboj s jakým si kamenným tornádem??? Bucharov však je dobrý i když se právě neohání mečem a spolu s půvabnou Oksanou Akinshina jsou hlavními tahouny filmu. Film má i pěkné efekty a solidní výpravu,prostě nevypadá lacině,oproti některým pokusům z ameriky. A nakonec je tu téměř dokonalí soundtrack který si troufnu srovnávat s tím co hrál v Barbaru Conanovi(ten si potím z CD téměř každý den) Pánové kousek na východ od nás zkrátka umějí točit filmy a je to jenom dobře že se objevují kvalitní filmy takového rázu i v Evropě.Pane Lebedeve děkuji vám.

Já, legenda (2007)

Tento film měl u mě tu nevýhodu,že jsem chvíli před jeho zhlédnutím dočetl knihu,kterou považuji za naprosto geniální.Zdá se že si film vzal z knihy pouze námět o jediném člověku co přežil jistou epidemii,ale na další vymakaný věci se ráčil vyprdnout,např.pasáže kdy nastává noc a upíři vylézají ze všech různých děr kolem Robertova domu a snažej se na něj dobývat.Následného rána se Rob vydá na tůru po nejbližších domech a pár upíráků sejme.Další skvělá pasáž z knihy byla,když pohřbil svou ženu a ona se mu náhlenou noc vrátila(nebo to byla dcera,teď si nějak přesně nevybavuji).Jo uznávám že kniha je krapítek stará a film chtěli natočit aby byl přitažlivý pro dnešního rozmlsaného diváka.Ale téměř ignorovat knihu..ach jo..A co se týče toho tolikrát diskutovaného konce,tak já říkám že ani jeden filmový nesahá tomu knižnímu ani po kotníky,ten je naprosto geniální.