Babí léto (2001)

Úžasný herecký koncert pana Brodského a paní Zázvorkové,podpořen krásným,vtipným a místy pochmurným scénářem.Jestli to mělo být rozloučení s Panem Brodským,bylo to rozloučení krásné.

Starci na chmelu (1964)

Krásný příběh o lásce,skvělé melodie a písně,ale mě to nechalo spíše chladným.

Hvězdný prach (2007)

Krásná pohádka.Uvěřitalná proměna Coxe z mladého trouby na krále země.Roztomile půvabná Claire,půvabně zlá Michelle a Robert De Niro tak jak ho neznáme.Dobrý scénář,krásné efekty,příjemný humor.Jedno z nejlepších fantasy.

Jak vycvičit draka (2010)

Krásné,úžasné,nádherné,ale proč to muselo být tak krátké,chci nášup.Chci další dráčky.Chci další létací scény vedle kterých i ty z Avatara vypadají jak malé,neobratné dráče.A vůbec,nevíte někdo kde se dá sehnat nějaký drak.Třeba další Bezzubka?Já ho chci taky.Nejlepší film s draky co jsem viděl.A snad i nejlepší animák. P.S.:Tak adié..nějakého dráčka jsem si sehnal,tak se du proletět,mějte se.

Taxikář (1976)

Je to dobrý film,ale já nevím,celou dobu jsem na něco čekal,na něco co by mě totálně dostalo,uzemnilo nebo nechalo zírat s nevysloveným „CO??“ ,ale to se nedostavilo.Film dělá především tradičně výborný Robert a kvalitní režie.Čekal jsem však něco víc,proto tak nízké hodnocení.

Mlha (2007)

Ještě to docela ušlo.V mlze je něco nebespečného a mi se díváme jak na to lidi reagují.Neskutečně mě sr..i ty náboženský kecy,to se fakt nedalo poslouchat,ale zas je to o tom že jeden člověk dokáže zmanipulovat vystrašený dav,který přestane racionálně uvažovat.Film měl pár světlých míst,ale taky několik nelogičností.Závěr filmu mě fakt dostal,to se mi stát tak se snad nechám na místě picnout.Další z plejády filmů u kterých mám pocit že se z něj dalo vyždímat o mnoho více.

Bruno (2009)

Celkem jsem se bavil,ale místy už to hraničilo s velkým nevkusem.Film podle mě ztratil grády ve chvíli,kdy se Bruno rozhodl stát se Heteroušem.Pořád tu bylo spoustu dobrých nápadů,ale už to nebilo ono.Za nejlepší fór považuji „šaty“ ze suchého zipu a pak scénu s boxerské klece u které hrála Celine.Borat však byl vtipnější,drsnější a ostřejší.Ale Sacha je fakt borec,už jen proto že ze sebe dokáže udělat takováhle individua.

A-Team: Poslední mise (2010)

Kule rvoucí božárna s vybroušenou akcí a vynikajícím Neesonem velícím ne méně výborné partě.Parta která s klidem strká do kapsy Lůzry a v pohodě by se mohla rovnat Postradatelným.První půlka je vymazlená akční jízda a druhá jen o maličko slabší kterou trochu sráží přehnané finále s kontejnery.No a konec konců např. scéna s tankem je šílená,ale je senzačně natočená a má fakt grády.A hlavně je to celý provrtaný suprovými hláškami.

Sbohem, baby (2007)

Krásný film s téměř dokonalím,Fieldsovkým,scénářem.Dokonalá skládačka s nečekanými zvraty a několika těžkými,morálními rozhodnutími hlavního hrdiny.Herci jsou předně obsazení a všichni do jednoho skvěle hrají. Ben Affleck to vše skvěle zvládl ukočírovat.Zdá se že to co ztrácí na talentu hereckém to nahrazuje talentem režisérským.Pro mne další z filmů na který mi nestačí hvězdičky. P.S.:Jo a taky jsem zapoměl na skvěle vybraný hudební doprovod.Za všechny musím vytáhnout první scénu z baru s Guns'n'Roses jako podklad.Mňamka.

Čarodějův učeň (2010)

Příjemná kravinka,pro mě zas jedno vcelku povedený fantasy(ale např. Percy Jackson se mi líbil o trochu víc)Film zachraňují především tři věci.Skvělý Nicolas Cage a ještě lepší Alfred Molina,kteří si klidně mohli dát do ciferníku sami bez otravného Baruchela.K tomu přidat ještě pár slovních přestřelek a bylo by to o poznání lepší.Třetí věcí jsou senzační efekty,od šlehání magickýckých kulí až po mňamózního gryfina.Nakonec je tu oku ladící (ještě neokoukaná) Teresa Palmer,která tu je především jako okrasa.Jo a v některých záběrech,nemůžu si pomoct,mi hrozně připomínala Stewartku,říkal jsem si jestli to není její ségra:-D.