Oko dravce (2008)

Film sráží opravdu otřesná práce režiséra při akčních scénách, které jsou děsně nepřehledné a trapně americké finále při kterém se zpívá hymna. Základní nápad se mi zamlouvá, protože v dnešní době nevíte kdo vás kde a odkud sleduje, ale osobně bych si za padoucha představoval nějakého geniálně šíleného hekra než UI se kterejma byli vždy problémy. Film mě zklamal,čekal jsem něco víc a k tomu jsem se i nudil. Zachraňuje to Shia a Billy Bob.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Česká filmová klasika která se dá viděl pořád a pořád a pořád je to zábava. Hromada nezapomenutelných hlášek, vtipů a hereckých výkonů. Pro mě je však nejlepší scénou ta s rodičovským sdružením a Hujerovic rodinou „Hele Máňa…“ Jeden z nejlepších českých filmů. Takovéhle filmy už nikdy nikdo nenatočí.

Tobruk (2008)

Film má skvělí vizuál a vynikající kameru. Chybí tu však kvalitní scénář, silná postava co by táhla a alespoň jedna megascéna. Je tu několik dobrých okamžiků, ale celkově se tu skoro nic neděje, vlastně je to dost nuda. Možná kdyby Marhoul natočil válečné drama zasazené do jednoho malého zákopu s malou skupinou vojáků, kteří už trochu magoří z neustálých útoků, bylo by to lepší. Tady mě totiž připadne že ta malá skupina se pohybuje po dost velkém prostoru a nevypadá to příliš věrohodně. Pro mě velké zklamání.

Leon (1994)

Tak tady se to sešlo náramně. Besson v životní formě natočil svůj nejlepší film. Reno ztvárnil svou nejlepší postavu. Oldman zahrál geniálně a naše milovaná Natálka nastartovala svou hvězdnou kariéru způsobem neodolatelným. Kvalitně zvládnutý vztah mezi drsným zabijákem(který ve skutečnosti je velice citlivej) a malé holčičky. K tomu všemu hraje opravdu skvělá, přesná hudba. Jeden z filmů jehož zhlédnutí by mělo být povinností, pro mě jeden z pilířů světového filmu.

Star Wars: Klonové války (2008) (seriál)

Animace není kdovíjak úžasná. Některé epizody jsou vyloženě k ničemu. Je tu pár postav které bych úplně vyškrtl a naopak jiným dal víc prostoru. Jednotlivé epizody jsou příliš krátké a než se něco stane už je konec, ale zase se to rychle sta..je. Ale je to STARWARS a těch není nikdy dost. Takže ať je to jak chce, alou s tímhle seriálem do oblíbených. Po dokoukání druhé sérky musím k hodnocení přihodit. Seriál je to velmi koukatelný a zábavný. Druhá sérka přišla s mnohem lepšími a hlavně vyváženými díly. Velmi se mi líbili díly kdy Asoka hledala svůj světelný meč či detektivní s Padme. Postavy které jsem dříve chtěl vyrazit se nyní zařadili mezi mé oblíbené, ale pořád si stojím za tím že by některé měli dostat více prostoru, například Yoda či Aayla. Dále bych bral aby se postavy více vyvíjeli (připadne mi, že většina neprochází nějakým vývojem a chovají se porád stejně) a přibyl mnohem větší počet soubojů na meče. Myslím že by nebylo od věci dát také větší prostor vztahu Anakina s Padme, přeci jen je to docela důležitá složka. Snad v dalších sérkách. Postavy co mám nejradši:Obi-Wan, Padme, Ahsoka, Satine, Aayla Secure, Yoda

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Příjemný SCI-FIčko a komedie jak křen. Smál jsem se od začátku až do konce a místy vyloženě řezal smíchy. Je to plný skvělých gagů a odkazů na různá sci-fi,hlášek, dělá si to srandu z klišé žánru (Tahle loď odlítá fakt pomalu. Je to trochu trapný). Paul samotný je obrovský sympaťák a klidně bych s ním poseděl a pokecal u ohně. Má několik praktických schopností, přičemž nejlepší potažmo nevtipnější považuji zneviditelňování když zadrží dech, taky se to dočkalo jednoho příjemného gagu. Nebo léčení,které se taky dočkalo jednoho fakt skvělého gagu.Vrcholem celého filmu však považuji scénu kdy Paul radí jistému režísérovi s jistým filmem.Jako fanda sci-fi je tohle pro mě unikátní zážitek.

Zrození Planety opic (2011)

Přiznávám se že původní planetu opic jsem neviděl(nebo si její zhlédnutí nepamatuji) možná jen nějaké úseky,ne jako celek.Když jsem však viděl trailer na tohle říkal jsem si „tak to bude skvělý film.“ Moje tušení se nakonec vyplnilo bezezbytku.I když bylo téma hledání léku na Alzheimera už použito ne vnejednom filmu a vždy se to testovalo na nějakém zvířátku které dík tomu dosáhlo vysoké inteligence,uvědomilo si samo sebe a začalo rubat lidskou rasu,tak tady je to zvládnuto asi nejlépe.Velice silně poskládaný příběh s netradičním hlavním hrdinou,velice inteligentním opičákem ve kterém jsou lidské postavy posunuty lehce do pozadí,Franco je fajn,ale myslím si že tady slouží spíše jako spouštěč událostí které museli přijít.Zkrátka špičkově natočený film ve kterém ani není moc poznat použitá počitačová animace,vypadá to velice přirozeně a funkčně.I tak jsem měl v některých fázích filmu pocitek že tu je malinká nelogičnost,ale ztratilo se to tempem které uhánělo vpřed.Vrcholem celého snímku je pak přechod opičáků přes most a ukázka jejich mazanosti.Nakonec se moje hodnocení zastavilo těsně pod pěti *,řekl bych tak 4 a 5/8 hvězdy:-D

Ten svetr si nesvlíkej (1980)

Film drží především vynikající obsazení které však nemám co hrát,jelikož je scénář velice slabý.Těch pár samostatných gagů a hlášek („Nazdar chlapče,co je to za chlapce.“)nezachrání.Nakonec to není taková tragédie,aby se na to nedalo koukat,viděl jsem i horší filmy.

Bourneovo ultimátum (2007)

Jak se říká,to nejlepší nakonec a v mnoha případech to platí včetně tohoto.Spy Film jak řemen.Skvělí scénář který vás chytne na začátku a na konci pěkně v klidu pustí a vy uznávaně kýváte hlavou a říkáte“Tak tohle se povedlo.“ Greengrass skvěle zvládá tempo,práci s kamerou i akci.Hodně se mi líbili záběry při některých rozhovorech(přes záda to tváře jednoho z účastněných).Skvěle natočené honičky patří k tomu nejlepšímu co jsem měl tu čest vidět.(pro mě však žádná nepřebila honičku s Mini coperem v jedničce).Jason je zdá se borec všech borců,troufám si říct že větší jak Bond či Taken a zcela bez diskuse životní role Matta Damona.

Zdrojový kód (2011)

Vynikající nápad u kterého malilinko pajdá jeho realizace.Úvod byl skvělí,znovu se tu potvrdilo pravidlo prvních 10ti min.Slabší místo si film vybral v druhé třetině kdy se to nějak moc opakovalo.Naštěstí velmi slušné finále vše zachránilo.Vynikající Jack a krásná Vera to jsou další trumfy tohoto kvalitního počinu.Odstupem času si myslím že by se z toho nápadu dalo vytřískat víc.Takže je to někdy mezi 3* a 4*.