Žena ve vodě (2006)

Stále se nemůžu zbavit pocitu, že jsem tu atmosféru už někde zažil?!.....Už to mám, jsou to předešlé snímky Shyamalana, které na mě působí všechny stejně. Ale co se mu nedá jednoznačně ubrat je opět kvalitní a netradiční scénář. Kdybych hodnotil pouze scénář (případně námět) , tak jednoznačně 5*,ale film je složen z více aspektů ,které mi příjdou stejné.

Kontrakt (2006)

Ale proč ne?!.-) Jako sobotní náhrada za nudnou televevizní zábavu OK,ale nic víc a nic míň.

Pouta války (2004)

Nejlepší film z korejské války. Dokonalé bitevní scény, které se modou směle srovnávat s vyloděním v Normandii u již několikrát zmiňovaného Rayena. Jinak bych tu moc spojitostí s Rayenem neviděl. Tento film má všechny atributy kvalitního válečného filmu, ať už dějem, atmosférou, psychologií, tak i přesvěčivostí o krutosti války. Zasloužených 5*:-)

Rituál (2006) odpad!

Kravina:-)

Ztracený ráj (2004)

Mne se ten film poměrně líbil, i když ty dva příběhy byly dosti kostrbatě propojeny, ale i tak se jednalo o celkem povedenou věc. Nejvíc se mi na tom filmu líbilo jeho režie, která mi připadalo dosti dobrá.

Pan Rosnička (2005)

Tryskní pohled na život jaký je:-)

Všichni královi muži (2006)

Kvalitní politické drama s jak jinak, než výborným Seanen Pennem, příjemným Judem Law. Škoda jen trošku kostrbaté konverze předlohy.

Faunův labyrint (2006)

Nejkrášnější pohádka, kterou jsem kdy viděl. Nenacházím slova pro to,abych mohl přesně definovat, co se mi na tomto filmu tolik líbilo. Opakovat se o tom, že to bylo audiovizuálně brilatní se mi nechce, proto všem doporučuji se na tento skvost podívat.

Fontána (2006)

Pro mne osobně zklamání. Kdybych hodnotil pouze zpracování ,tak bych musel dát lepší hodnocení, jelikož audiovizuálně to bylo fascinující. U tohoto filmu jsem měl pocit, že se snaží být něčím velkým,ale bohužel jím pro mne není. Věčná láska v tomto podání mi přišla trošku těžkopádná a umělá.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Nepopsatelně jednoduché a přitom komplikované. Opravdu jsem si tento film užil jako málokterý za poslední dobu. Těžko popsat,co mne všechno na tomto filmu zaujalo, od audiovizuálního zpracování až po úžasnou hudbu.