Forrest Gump (1994)

Film to byl sice moc hezký, sice byl dojemný. sice byl krásný,ale všeho bylo strašně moc. Opravdu mi vadila ta přílišná dojemnost , ta nepravděpodobnost, ta "dokonalost" Forresta:)

Tenká červená linie (1998)

Ty jména herců mne trošku šokovala : Clooney,Harrelson,Travolta ,...ale naštestí to byly jen epizodní role, neb v tomto opravdu dokonalém psychologickém dramatě zasazeným do 2.světové války by asi neobstály. Hodně mi tento film připomněl Coppolovu Apokalypsu, ať už psychologií postav, ať už "délkou" :) ,ale hlavně nezapomenutelnou katarzí,kterou ve mne vyvolal. Tento film skutečně nelze srovnávat s Ryanem. Natočit takový film po 20-leté pauze, klobouk dolů. SBOHEm:(

Apokalypsa (1979)

Tak tohle prostě byla BOMBA!! Pro mne možná i nejlepší válečnej film, i když k syrovosti Full Mettal Jacket to má dost daleko. Ale na tom Coppola nestavěl, chtěl podle mne stvárnit válku jako depresivní záležitost, což se mu podařilo dokonale. Cesta člunem , zastávka na přehlídce Playboye, plukovník Brando, francouzká "kolonie", napalm v lese, těch nezapomenutelných scén bylo nespočet. Naprostě zasloužené 5*.SBOHEm:(

Hra na pláč (1992)

Tak nevím,zda jsem štíř nebo žába?! Nevím, zda je rychlejší kriket či irský podzemní hokej?! Ale co vím určitě, že mne tento film uchvátil....škoda,že nebyla více propracovaná i tématika IRA. Ale láska v podaní tohoto filmu , to byla do slova platonická láska:-)SBOHEm:(

Welkeom tu Dongmakgol (2005)

Tak tohle jsem fakt nečekal. Musím přiznat,že jsem očekával válečný film se vším všudy , úvodní scéna mi pak dala i zapravdu,ale v to co se to "zvrtlo" se mi líbilo o mnoho více. A propos, takto nějak bych si představoval nebe:-) Škoda těch nedomyšleností. SBOHEm:(

Donnie Darko (2001)

Nemám slov!!!!O tomhle filmu jsem se dočetl až tady teprve letos a to co jsem vidl mne uchvátilo, něco tak dokonalého jsem neviděl strašně dlouho,naposledy Leaving Las Vegas. Jen jsem zíral na vývoj děje, na hlavního protagonistu. Ostatní hráli druhé housle,tak je hodnotit nebudu. Bože, ten sountrach je .... no coment:-) SBOHEm:(

Vzpomínky na lásku (2004)

Já osobně musím přiznat, že jsem se poprvé při korejským filmu poměrně nudil. Možná jsem si neměl pouště Director´s Cut. Jak mám rád odlišný způsob asijské kinematografie,tak tento snímek prostě byl pro mne natolik předvídatelný, i když musím přiznat,že závěr byl povodený, v Hollywoodu by to skončilo jinak.SBOHEm:(

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Už vím,kde bych nechtěl nikdy skončit , u vrchní sestry Ratched:-) Byla to úžasná podívaná, o lidskosti, o porozumění. Jinak první a dost možná nepřekonatelná role Jacka. Nesnesitelná lehkost jako své pro mne mistrovské dílo Forman natočil, bohužel tuto laťku už nikdy nepřekročil.SBOHEm:(

Dějiny násilí (2005)

Kdo by to na začátku do Vigga jako hlavního představiteli řekl,já rozhodně ne:-) Ale od půlky filmu už bylo pro mne vše předvídatelné a "nudné".SBOHEm_(

Obchodník se smrtí (2005)

Opět mne Cage nezklamal. Tento film měl od úvodní nejlepší scény vše potřebné ,co musí kvalitní film mít.Já bych si to klidně pouštěl jako MP3,neb vypraveč byl úchvatný:-)A zatím se i ukazuje,že Niccol je dost origninálním tvůrcem. SBOHEm:(