Zpráva o Europě (2013)

Zručně natočený a až do konce napínavý sci-fi found footage snímek.

Poslední dny na Marsu (2013) odpad!

Začalo to velmi slibně, kvalitní kamera, propracované exteriéry, ale jen do té krátké doby než herci začali mluvit a jednat tak, jak jim to příšerně debilní scénář vložil do úst.

Cesta do lesa (2012)

Přehrávání ve Vorlových filmech je jistota. tady jsem byl ale mile překvapen, že to není nijak vedené do extrému, jako tomu bylo v předcházejícím filmu. Vorel si s pokračováním vede kupodivu velmi dobře, scénář je kvalitně napsaný a hlavní dějová linie je kvalitní a neotřelá. Ještě bych zdůraznil fantastickou kameru, po delší době se mi opravdu líbilo koukat na plátno. Přelomový film na pět hvězd to sice není, ale jsem velmi příjemně překvapen.

Blízko od sebe (2013)

Perfektní komorní drama. Nedovedu si představit lepší herecké obsazení než toto. Především sestry. Tři velmi oblíbené herečky a tady je jedna lepší než druhá. Julianne Nicholson je prostě nádherná. Jediná vyjimka by snad mohl být Ewan, kterého mám sice v oblibě, ale nijak skvělý herec to není. A co dodat k Meryl Streep, snad jen to, že je to její daleko nejlepší role. Byla prostě fantastická. V posledních letech se na plátnech objevilo pár zdařilých konverzačních dramat, ale toto jediné nedá divákovy ulehčující komediální prvek. A kupodivu jsem byl proto rád. Tady si jednoduše všichni milovaní navzájem velmi ubližují.

Pozemšťan (2007)

Je to sice zajímavý námět, ale mohlo to být propracovanější, takhle to jen klouže po povrchu.

Ona (2013)

Brrr, to bylo děsivě krásné.

Vedlejší účinky (2013)

Skvělý thriller. Soderbergh je jako vždy záruka kvality.

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Hlavní předností seriálu je výborný casting. Bohužel, scénář po pár episodách nemá už nic moc co nového nabídnout a začíná se opakovat a nudit. Vůbec netuším co nového by mohla ještě přinést nová sezona.