Star Trek (2009)

Perfektní zpracování staré party. Mám vždy obavy z prodlužovaných sérií které de vrací zpátky do minulosti , aby nám pověděly jak to všechno začalo. V tomto případě musím uznat že scénář byl napsán bravurně, logicky a pochopitelně se hlavní hrdinové dostanou na místa kde je známe. A pokud nejste fanoušci Startreku tak Vám osa příběhu bude připadat jako jakýkoli jiný sci-fi film. V tomto žánru jsou vždy důležité vizuální efekty. Ne že by první díly Startreku neměly své kouzlo, avšak doba si žádá své. A toho jsme se dočkaly vrchovatě. Byl jsem naprosto nadšený z celého propracování kosmických lodí, z drobných vychytávek např záběr dobíjení zbraní a úchvatný záběr na zastavení z warp rychlosti. K tomu výborné herecké výkony. Už se těším na pokračování.

The Moguls (2005)

Jako obvykle skvělý Jeff Bridges kterému sekundují také více než dobří spoluhráči. Tomu já říkám hvězdné obsazení. Komedie plná láskyplného humoru, navzdory lechtivějšímu tématu, opravdu pro celou rodinu. Pro mě spolu s Be kind, Rewind nejlepší komedie za posledních hodně pár měsíců.

Zmatená duše (2007)

Mám hodně rád tyhle melancholické pomalu plynoucí filmy a mám rád Perryho. Přesto mě scénář úplně nepřesvědčil, hlavně ke konci, kdy se hlavní hrdina rozhodne k akci. Perryho minimalistické herectví se mi hodně líbí, roste nám z něj nový Bill Murray.

Proč bychom se netopili (2009) (seriál)

To co ze začátku vypadalo jako nový svěží seriál z vodáckého prostředí se po pár epizodách změnilo v ustavičnou nudu, nasekanou bez ladu a skladu. Jedna situace je nalepená na další, scenáristé se vůbec neobtěžovali o nějakou konstruktivní linii, všechno vyřeší rádoby vtipný komentář, spojující více či méně dobře zahrané scénky. Obrazně řečeno je to celé polepené jako kanoi epoxidem, ale pořád do toho dost teče.

Studio 60 (2006) (seriál)

Geniální drama. Jednoznačně nejlepší seriál co jsem viděl. Matta a Dannyho jsem si zamiloval hned při první scéně a bez dechu jsem sledoval jejich pracovní i milostné kotrmelce, kterými procházejí bok po boku, v čele živého komediálního pořadu na veřejnoprávní stanici NBS. Ve 22ti dílech, se postupně rozvíjí život herců, scénáristů, kulisáků a vedení Studia 60, dozvíme se jak funguje zákulisní politika, složitá jednání uvnitř televize, třenice s médii. Zabrousíme do historie americké televize a poznáme jak televizi bezprostředně ovlivňují události na dálném východě, stejně jako domácí politická scéna a společenské mínění. Za nečekaných okolností převezmou Matt (Perry) a Danny (Whitford) vedení Studia 60 a ocitnou se v nekonečném týdenním kolotoči. Matt zde potkává svou ex-přítelkyni Harryet, která je členkou velké trojky, třech nejdůležitějších herců studia. Danny neodolá Jordan, své šéfce ve vedení společnosti. Hlavní předností seriálu je bravůrně napsaný scénář, nadstandartní rozpočet, který doplněn o neopakovatelné herecké výkony, výbornou dynamickou kameru a střih dotváří nejlépe natočený seriál posledních let, ne-li nejlepší vůbec. Na závěr malé upozornění. Viděl jsem Studio 60 už několikrát vždy v původním znění. Samozřejmě jsem všem rozhovorům neporozuměl, protože některá témata jsou specifická pro amerického diváka a vycházejí z americké televizní kultury a historie. S tím se nedá nic dělat. Ale dostal jsem se tentokrát k české verzi, kterou dávali na HBO a je to velké zklamání. Spousta žertů, skečů a slovních přestřelek českým "nedoslovným" překladem ztrácí smysl, nebo úplně zmizí. A to je velká škoda.

Iron Man (2008)

No myslel jsem , že se budu bavit víc. Asi bych chtěl, aby byl Robert větší klaďas a Jeff mnohem větší záporák. Dovést tu komiksovou podobu do větších extrémů. Jedině Gwyneth už více sexy být nemůže!

Po přečtení spalte (2008)

John a Tilda jsou na pět hvězdiček, Brad a Georg jsou taky náramně vtipný, ale přesto tomu chybí ten správný šmrnc. Na Coeny mi to přijde málo zamotané .-)