Nevina (2021) (seriál)

Prvé diely som bol nadšený. Zaujímavé , mysteriózne , trochu psycho a wtf ,že o čo asi tak pôjde. Do toho moc fajn vizuál. Postupne sa však z toho stáva taká krimi telenovela a zemeria sa to na ľahko gýčové zvraty a pikle. Hlavne posledné 4 diely sme vždy skúšali s priateľkou tipovať nejaké zvraty a dosť sme toho uhádli ( napr kto je číslo 27, záporáka v poslednom diely...). Navyše miestami treba aj mozog vypnúť. Ale aj tak fajn , dalo sa. Slabšie 4* , hlavne fajn vizuál a kamera to zdvihli na tu 4*.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Pôvodne som chcel dať 4* ale za nefunkčnú Tomovu mimiku a veela wtf scén ktoré by stačilo len trošku ináč vymyslet a nebolo by to také wtf. Misia v Benátkach , si hovorím že koľký krát už bol Ethan v Benátkach , že už aj ženu mu tam zabili veď. Ethan ako keby počul moju otázku a presne hovoria o tom že koľkokrát boli v Benátkach. A ja že ahaa že to bol James Bond dpc. Tak asi tak. Ako keby Bondovi z oka vypadol Ethan v poslednej dobe. Akorát čim ďalej má Tom ksicht menej pružnejší.

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Také 7th Haven skrížené s nejakou tou malomestskou detektivkou. Mám veľké problémy či dať 3 alebo 4*. Na jednej strane tu cítiť kvalitou, pekná atmosféra maloměsta, extrémne vynikajúca Kate. Na druhej strane niektoré veci tam pôsobia příliš okate a našroubované a veľakrát ma tie medziľudské problémy nezaujimali. Fakt veľakrát chýbalo už len aby prišiel reverend Cambden. Navyše aj detektívna linka má podivuhodné náhody a berličky aby sa úspešne vysvetlila. Plus nevierohodna a slabo vysvetlena časť s unesenými ženami.Vo výsledku mi príde že to kľudne mohli byť aj o 2 diely kratšie keby vyhádzali postavy ktoré nemali žiadny prínos do pribehu !!!Spoiler!!!: Môj tajný tip na vraha nevysiel. A to ,že vrah bola dcéra Mare , Siobhan. Myslel , som že Siobhan si dala v minulosti tajne prioperovat penis a ona je tým záhadným otcom toho dieťaťa. A že ona tým pádom bola aj vrahom. Navyše bola jedna z posledných čo boli s obeťou v kontakte. Škoda no.

Cesta (2014)

Ja mám post-apo strašne rád. Či filmy či knihy. Kvôli nízkemu hodnoteniu som tento film celkom dlho odkladal. A musím povedať ,že celkom spokojnosť. Nejaké usporiadanie spoločnosti v podstate neexistuje, čo by asi aj v realite nejak takto vypadalo. Film sa nikde neponáhľa a stojí na výkonoch 2 hlavných protagonistov. A aj záverečná ako niektorí píšu "absurdná" pointa pre mňa celkom pochopiteľná keď sa trochu vcítime do hlavného hrdinu nehrdinu. Bola to posledná vec čo ho spájala so "starým" svetom.

Nebe nad Berlínem (1987)

Piatu * pridávam za Berlín, kameru, post punk, Bruna, Columba a Nicka

Matrix Resurrections (2021)

Ano ,bolo to dosť zlé, miestami až strašné. Béčkové a sem tam až Céčkové. Najkomickejšie to bolo práve v tých najvážnejších debatách. Ale niečím ťažko špecifikovatelným si tento diel získal moje sympatie aj keď je to riadny výsmech pôvodnému Matrixu.

Tiché místo: Část II (2020)

Tajné som dúfal ,že tie deti má nebudú toľko srať ako v prvej časti. Bohužiaľ to bolo ešte horšie. O to väčšia škoda dobrých hercov a pekných obrázkov. A dosť vykrádačka Mars Attacks!.

Duna (2021)

Natočené krásne, technický úchvatné, temnejšie ako kniha čo je mi sympatické. Ale čo z toho keď Gurney Halleck nezahral na svojej balisete :(