Fáma (2000)

Vynikajuci film, ktorý je v nasich končinách bohuzial dost neznámy. Mardsen opäť skvelý, v tej dobe mu ušla karta, o dva roky staršia pecka Disturbing Behavior alias Podozrivé chovanie je rovnako skvela vec. Kazdopadne Gossip odporucam všetkými desiatimi. Nema zmysel to tu opisovať, ide o úžasný triler z vysokoškolského prostredia. Ma to spád, napätie, paradny soundtrack a super hercov.

Halloween končí (2022)

Halloween o Myersovi bez Myersa. Wow. Nečakal som samozrejme oscarové veľdielo, ale ze to dopadne takto na picu by ma nenapadlo ani vo sne. Kills bol slaby, ale nejakym spôsobom si ma získal a vedel som mu odpustiť mnoho - ked uz nic ine, aspon tam pobehoval Michael a vraždil ľudí, a o tom Halloween séria je (netvárme sa, že nie). Bohuzial, to sa o Halloween Ends povedat rozhodne neda. Ma to hodinu päťdesiat a Michael sa objaví v poslednej päťminútovke. Tlieskam tvorcom. Namiesto toho sledujeme hodinu aj pol nesympatického dementa ako si prechádza druhou pubertou a prehrávajúcu vnučku, ktora našla konecne svoju vysnenu lasku.. wtf? O Jamie ani nehovorim, ta je iba do počtu, zbytocna, fádna.. o nicom. Hrôzostrašne zly Halloween. Jeden z najhorších v celej ságe. A ten zaver.. Nočný pochod s Myersovou mŕtvolou bol extremne trapny.. fakt sa na to nedalo pozerat, cítil som sa neprijemne, nekomfortne.. proste zle. Jedna hviezda za ako-tak stráviteľny soundtrack. Vsetko ostatne bolo otrasne. Urobit trilógiu očividne nebol dobry napad. Myslel som si, ze to maju dopredu premyslene, ze nebudu variť z vody, ze vedia, preco to chcu natiahnuť na tri filmy.. mýlil som sa.

Wednesday (2022) (seriál)

Rozprávačka pre násťročných. Nic viac nic menej. Ma v tom prsty otrepany a nudny Burton, cize čakajte detsku zápletku, infantilne “monštrum” ako z detského šlabikára a do toho kopec, ako dnes mladí hovoria, “cringe” dialógov a scén, pri ktorých sa dospelý jedinec, ktorý ma všetkých 5 pokope, proste citi trapne. Ale keby mam sladkých 15 a uhrovity ksicht, zrejme by som bol spokojny. Je to proste cielene na tínedžerov. Nehovorim ze som sa párkrát nepousmial.. ale tento moment by sa dal spočítať na prstoch Veci. 50%

Pomsta (1999)

Zakomplexovaná profesorka strednej školy šikanuje a ponižuje študentov a trojica nebojácnych na čele s Katie Holmes jej to vráti aj s úrokmi. Milá tínedžerská oddychovka od autora legendárneho Vreskotu či Fakulty. Fanúšikovia podobne ladených filmov si prídu na svoje. Čakajte typické stredoškolské prostredie, fajn soundtrack a nenáročný scenár. Samozrejme, že má Williamson v repertoári aj lepšie veci, ale Teaching Ms. Tingle rozhodne nie je na zahodenie..

Predátor: Kořist (2022)

Tak predsa! Boh žehnaj Trachtenbergovi za vykúpenie z poriadnych sračiek, do ktorých dostal Predatora ten trápny úbožiak Black. PREY je absolútna lahôdka, ktorá nemá obdobu. Vynikajúce a hlavne originálne zasadenie. Pomalý, atmosferický rozbeh neskôr prelomený do westernom šmrncnutého indianského akčňáku. Špičkové vyvrcholenie, šikovné prepojenie na prvé dva filmy a skutočne úchvatný soundtrack. Som nadmieru spokojný.. šťastný!!! Toto je ono kurva!

Resident Evil: Raccoon City (2021)

Ja už naozaj tunajšiemu (kokotnému) obecenstvu nerozumiem. Takejto sebranke človek nevyhovie nikdy v ničom a s ničím.. Neviete, čo chcete. KONEČNE po 150 rokoch dorazil pozerateľný Resident Evil v ktorom nelietajú cgi draky a nepobehuje 99 ročná Jovovich a vám sa to aj tak nepáči. KONEČNE vierohodná kópia hier. Kulisy - či už policajnej stanice (+podzemná garáž!) alebo Spencer Mansion vyzerali úchvatne a mať tam tak niekoľkonásobne väčší rozpočet, bola by to lahôdka za plný počet. Sráči nedotknutí originálmi z PS1 síce nemajú absolútne šajnu o čom tu teraz hovorím, ale verte mi, že keby som vám iba na niekoľko sekúnd ukázal niečo z tých hier, hodnotili by ste inač. Ja osobne mám jedinú výčitku iba v obsadení. Obrovská škoda, že Leona hral neznámy chlapec vzhľadom pripomínajúci lacného Aladina a Jill zas dosť nesympatická černoška. Čo viedlo tvorcov k takejto razantnej zmene je naozaj záhadou. Neviem, či na kasting nedorazil žiadny sexy hot blondiak s ofinou, alebo nezostal rozpočet na jednu malú špinavú parochňu.. Nie je v tom nič nenávistné alebo nebodaj rasistické, ale serie ma, že film je takmer 1:1 totožný s hrou a niektoré postavy vyzerajú (úplne zbytočne a nepochopiteľne) totálne mimo, akoby to mal pod palcom dúhový Netflix.. Aj napriek tomu ale spokojnosť. Film viac menej pre fanúšikov prvých 3 hier, kedy ešte bola atmosféra a tajomno na prvom mieste pred akciou a kedy ešte mŕtvoly "boli" mŕtvolami a ledva stáli na nohách.. Potom to už Capcom posral.. ale o tom už asi na inom webe. 80%

1917 (2019)

Absolútne unikátna záležitosť, ktorá v moderných vojnových filmoch nemá obdobu. Nič podobné doposiaľ nevzniklo a len tak ľahko asi ani nevznikne. Nič gýčové, prehnané, superhrdinsky trápne, nikde žiadny okukaný svalnatý krásavec, žiadne do oči bijúce cgi efekty, proste NIČ "iba" dokonalá atmosféra a takmer 120 minútový kolos "bez jediného strihu". A aby som nezabudol, soundtrack Thomasa Newmana je iba čerešnička na torte. Je až zarážajúce ako toto niektorí miestni odborníci z Aliexpressu nevedia oceniť. Vraj "Zkouknout to jinde než v kině je zhovadilost." napísal jeden nemenovaný expert, ktorého meno nevyslovujeme.. Ty vole, zhovadilost je mluvit česky ty bláho i když seš čistej slovák vole jako chápeš mne ne? vole jako.. no jo, ty bláho, si zapomnel slovenštinu vole nebo co? to mne poser vole..

Hostel III (2011)

Neskutočne hlúpy a smiešny film. Dialógy ako z pomocnej školy a herecké výkony seriózne hraničiace s paródiou. Strašne by to chcelo byť lepšie ako prvé dve Rothove časti. Tvári sa to nad vecou, cool a drsne, ale skutočnosť je niekde úplne inde. Poznáte ten typ chlapca na strednej, ktorý si celé roky myslel, aký je on strašný frajer, ako sa ho všetci boja, aký on má veľký rešpekt a ako ho chcú všetky baby.. ale pritom si z neho robí celá škola piču a všetkým je na smiech? No, to je Hostel 3.

F1: Touha po vítězství (2019) (seriál)

Spočiatku zábavná a zaujímavá vec, ale ta prehnaná dráma, ktorá je nám Netflixom umelo podsúvaná sa v realite nedeje ani omylom.. po prvých dvoch sériach končím, trapárna..

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's Island of Dr. Moreau (2014)

Veľmi zaujímavý zhluk informácii o tom, ako vznikal jeden z najkontroverznejších hollywoodskych filmov histórie. Nováčik Richard Stanley mal na dosah životný sen, nakrútiť film podľa knihy, ktorú miloval už ako chlapec. Bohužiaľ, súhra nepríjemných okolností mala za následok pád na samotné dno. Ťažko povedať, v akých kvalitách by sa pohybovala jeho verzia, keby sa nestalo to, čo sa stalo.. Víziu a nápady mal pekné, no uchopiť a manažovať projekt takýchto rozmerov nie je žiadna malina. Tu sa nebavíme o ultra nízkorozpočtovkách typu HARDWARE, ktoré predtým Stanley točil. Bavíme sa tu o hollywoodskom projekte za desiatky miliónov, v ktorom budú figurovať stovky ľudí.. a na toto musí mať jednoducho človek skúsenosti. Richard bol "čudák"a silný introvert.. odmietal chodiť na schôdzky so štúdiom, odmietal komunikovať, nechcel byť na dôležitých meetingoch a pod. Úspešný mega trhák sa jednoducho nedá natočiť, ak sa človek kompletne od všetkých izoluje a odmieta komunikovať s ľuďmi, ktorí mu na jeho sen poskytli 40 miliónov dolárov a vložili doň maximálnu dôveru. Aj Hollywood má isté pravidlá, ktoré treba rešpektovať. Stroskotanie jeho verzie by som IBA na Kilmera, Branda a štúdio nezvaľoval. Celé to mohlo dopadnúť diametrálne odlišne, keby aj on mal trošku iný prístup.. jednoducho každý ma na tom svoj vlastný podiel. Každopádne škoda, že to celé muselo zájsť až sem. A aj keď by som si jeho verziu veľmi rád pozrel, s tou, ktorá vyšla na svetlo sveta ja osobne nemám problém. Film považujem za dobrý a úprimne ho mám naozaj rád.. aj keď som asi jeden z milióna..