Viník (2021)

V pohode. Prepotený a večne uslzený Gyllenhaal bol fajn, občas to síce trošku preháňal, ale dalo sa to prežiť. Na vyplnenie nudného utorkového večera je to neškodné. 60%.

Máš někoho doma (2021)

Neškodná jednohudka z produkcie (prekvapivo) Jamesa Wana (V zajatí démonov, INSIDIOUS). Vcelku predvídateľný slasher snažiac sa zahrať na nótu milovníkom Vreskotu a podobne ladením klasikám. Nie je to žiadny zázrak, ale tú hodinu aj pol som nejak vyslovene netrpel. Má to niekoľko zaujímavých momentov a vcelku slušný gore, ale herci sú nesympatickí a celé je to tak trošku "umelé". 50%..

Vpád (2021)

Taký malý neškodný tv-look-like triler, na ktorý človek natrafí v utorok večer na Markíze. Predvídateľný a ako už tradične s Marshallom-Greenom mizerne zahratý. Čo by som ale pre svoju polovičku neurobil, keď to chcela pozerať.. 50%.

Halloween zabíjí (2021)

Čo som čakal, to som aj dostal. Myers opať vstáva z mŕtvych a tentokrát však poriadne nasratý a fajne prepečený. Až som bol v kine šokovaný, aká obrovská miera brutality je v tomto filme. Tvorcovia išli skutočne bez zábran a servírujú nám jeden extrém za druhým v tak silnej miere, že som si pri nejednej scéne vybavil Zombieho Halloween. To, že sa príbeh prakticky nikam neposunul mi osobne vôbec nevadí. Ja z tejto série nepotrebujem mať zamotanú telenovelu ako v 80. a 90. rokoch. Je len dobre, že to celé držia na uzde a zbytočne to nekomplikujú. Je to jednoduché a priamočiare. Veď sa jedná o slasher pre boha a nie intelektuálnu drámu, tak sa už zobuďte a prestaňte tu fňukať. Sťažovať sa, že vrah v slasheri zabije príliž veľa ľudí a nezomrie je neskutočne dementné. Samozrejme to nie je dokonalé. Teatrálne scény s neustálym vykrikovaním EVIL DIES TONIGHT boli na zaplakanie. Ale chovanie jednotlivcov je zbytočne rozoberať. Keby nejednali tak, ako jednali, Myers by nikoho nezabil, a film by skončil skôr, než by začal. Chcieť od toho reálnosť je smiešne a naivné. Ja som spokojný. Má to spád, brutalitu, staro-nové postavy a nečakané momenty. A opäť ako aj minule, chválim fantastický soundtrack od Carpentera staršieho, mladšieho a Daniela Daviesa. Ich hudba je neskutočná a nebyť jej, polovica zážitku je v prdeli. P.S. Odporúčam NERIADIŤ sa tunajším hodnotením. 70%

Půlnoční mše (2021) (seriál)

Neskutočne ukecaná, nevýrazná a nudná blbosť. 99% všetkého času v tejto sračke tvoria otravné a nekonečné rozhovory, ktoré nemajú v konečnom dôsledku žiadny zmysel. Občas to už bolo tak neznesiteľné, že som mal chuť vytrhnúť si obe oči a jebnúť si ich do uší, aby som to už nemusel viac počúvať. Každú teatrálnu sprostosť tu sprevádza 20 minútový pobožný rozhovor. Zabite ma prosím. Flanagan je pre mňa jednoducho preceňovaný babrák a týmto to len poriadne podčiarkol. Bez atmosféry, bez akéhokoľvek napätia či strachu a hlavne bez kvalitných hercov. Každý sa tam tvári ako debil a namiesto hereckých výkonov nám všetci servírujú iba nič nehovoriace priblblé pohľady na čele so Zachom Gilfordom. Céčkový herec, ktorý nevie presvedčivo zahrať ani mŕtvolu. O Kate Siegel radšej pomlčím. Sympatická je, to áno, ale to čo tu predvádzala bolo na zaplakanie. Zato Hamish Linklater a jeho reverend Paul bol jediný svetlý bod tejto ukecanej pobožnej sprostosti. Neskutočne premrhaná šanca, lebo potenciál tam bol. Malé prímorské mestečko odrezané od sveta, v ktorom sa niečo záhadné deje je takmer zaručený recept na úspech. Teda, pokiaľ to majú v rukách správni ľudia. Bohužiaľ, nestalo sa. Celé sa to proste nesie neskutočne slimačím tempom, počas ktorého sa jednoducho NIČ zaujímavé nedeje. A to myslím smrteľne vážne. ABSOLÚTNE NIČ. Bodka. Keď vidím tie 5 hviezdičkové hodnotenia, mám pocit, že som prišiel asi z inej galaxie. Ak je toto pre niekoho skutočne dokonalý hororový seriál, tak to nám Boh pomáhaj... Amen. 30%.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Po piatich rokoch prišiel čas na druhé zhliadnutie a musím povedať, že tentoraz to bolo o 200% lepšie. Neviem, či som na to potreboval “dozrieť”, alebo sa počas tej doby jednoducho iba zmenili moje filmové chúťky/nároky. Affleck skvelý, zaklínač tiež a atmosféra a chémia celého projektu lietala až vo vesmíre. Mať tam na konci trošku prehladnejšie efekty a menej digi bordelu, bol by to masterpiece. Nie som fanúšik komixových filmov, Marvel a tie ich cukríkové sračky pre deti, ktorých ročne vychádza 10 mi podobne ladené filmy tak znechutili, že mám na tento žáner doslova averziu. Ale občas sa našťastie objaví niečo temnejšie a dospelšie zo stajne DC, čomu dokážem dobrovoľne venovať čas. Boh im žehnaj. Ou a ešte jedna vec, ktorá sa nestáva často (resp. sa nestáva nikdy) je fakt, že Zimmerov ost bol tentoraz naozaj úžasný. Neviem, či za to môže pomocná ruka talentovaného “Junkie XL”, ale soundtrack pre tento film je neskutočný.. 90%.

Aquaman (2018)

Vyčačkaná digi rozprávka, ktorá v človeku vôbec neevokuje pocit iba “ďalšej komixovej sračky pre nerdov”. Vtipný a vizuálne veľmi pekný počin. Momoa úplne super a mokrá Amber v elastickom kostíme je lahôdka. Najsexi komixovka široko ďaleko. Neviem, či to ešte niekedy v živote budem potrebovať vidieť, ale nenudil som ani sekundu. 80%. Wan si počas natáčania Conjuring musel s Patrikom Wilsonom fakt veľmi sadnúť, lebo jeho by som v takejto úlohe fakt nečakal:)

Tenet (2020)

Typicka Nolanovka, ktorych mam uz naozaj plne zuby. Stale to iste dokoliecka. Zase hratky s casom, dimenzie, casopriestory a kopec dementnych a zbytocne nasilu zlozitych konverzacii, ktore v divakovi vykuzlia maximalne tak znechutenie a otazniky nad hlavou. Dvakrat som pri tom zaspal a zakazdym, ked som sa po par minutach prebral, som si myslel, ze pozeram iny film, ako predtym. Efekty, akcia a vsetky tie serepeticky naokolo sice vyzeraju uchvatne, to im neberiem, ale to ostatne je v mojich ociach absolutne nezvladnute, a je mi uplne u riti, ci som teraz pre niekoho nechapavy tupec. Akcny mainstreamovy blockbuster by mal byt vypravany zrozumitelne a nie v dementnych sifrach. Navyse mi to pripada byt cele natocene zbrklo. Ziadny uvod, ziadne vysvetlenie, len scena za scenou a kopec blabolov naokolo.. O com to vlastne bolo? Kto bol vlastne henten chlap? A tamten?.. A co ta zena?.. NEMAM sajnu. Ani Ludwig Göransson sa bohvie ako nevytiahol so svojim soundtrakom. Opat len otrasne dunenie a rozne divne zvuky v style precenovaneho Zimmera.. cize nic nove ani po tejto stranke. Ja som vedel, preco sa tomu vyhybam.. a robil som dobre. Keby som tak vedel aj ja vratit tie dve aj pol hodiny naspat, bol by som veru stastnejsi. Ledva 50%

Creepshow (1982)

Toto ma asi naozaj nikdy neprestane bavit. King, Romero a Savini je jednoducho trio, s ktorym ide clovek na istotu. 5 fantastickych “cheesy” poviedok, ktore sa nesnazia a ani nikdy nesnazili byt skutocne strasidelne. Uzasna atmosfera, skvely soundtrack od Johna Harrisona a paradne masky tomu celemu dodavaju kralovsku korunu. Klenot (nie len) 80. rokov. 100%

Zhoubné zlo (2021)

Tak toto som naozaj nečakal. V úvodných minútach to síce vyzerá na typickú “wanovskú” duchárčinu, ktorých sme už videli mnoho, no zdanie tentokrát kurevsky klame. Z otrepaného námetu sa obratom stal taký mix žánrov, že som sa v kine nestačil čudovať, na čo sa to vlastne pozerám. Zhruba v polovici to naberie extrémny spád miestami pripomínajúci až akčné hororové videohry. Wow. Kopec akcie, krvi a šokujúcich zvratov. Do toho všetkého skvelý elektronický soundtrack, ktorý sme vo Wanových filmoch doteraz fakt nemali možnosť počuť. Tlieskam. Pre niekoho to síce môže pôsobiť ultra debilne, ale na mňa to zafungovalo na plnej čiare, preto nemá absolútne zmysel šetriť hodnotením. Toto musí pokračovať!