Marie Antoinetta (2006)

Esteticky vytříbený historický příběh s úžasnou náladou, nechává vyniknout kráse obrazu, nádherným interiérům, kostýmům, účesům, hudbě dobové i moderní. Jak sluncem zalitá procházka lesem, bez zbytečných řečí. Těžko lze odolat

Lesní duch (1981)

Jeden z titulů, které u nás koncem 80.let šly z ruky do ruky na nekvalitních „černých“ videokazetách a každý ho prostě musel vidět. Já ho měl pod názvy Duch lesa, Chata, Kořeny, Les, Zlí mrtví a Ošklivá smrt. Geniální hluboko položená kamera. Kánon moderního filmového hororu, který si právem získal kultovní statut.

Phenomena (1985)

Napínavý příběh s dokonalou hororovou atmosférou a nezvyklou hudbou, který v překvapivém závěru nešetří brutálními scénami. Film jsem viděl podruhé (po deseti letech) a měl jsem stejné mrazení v zádech jako napoprvé. Lahůdka prolezlá červama

Nebe a peklo (1963)

Jedinečná krimi o výkupném, pro mě lepší než například Howardovo Výkupné s Gibsonem.

Nebezpečné myšlenky (1995)

Film, kterému jsem dal hned ze začátku pět hvězdiček a on si je musel jen udržet, ale udržet si je, je daleko těžší, než je jen získat.

Karate tiger 5: Nejlepší z nejlepších (1989)

Lidský příběh sportovců, žánrem víc melodrama než akční. Bojové scény na velmi dobré úrovni a závěrem velký doják. Takový trochu jiný karate film

Halloween (1978)

Geniálně natočený horor. Sugestivní dojem doplňuje originální a velmi působivá hudba všestranného Johna Carpentera.

Hellraiser (1987)

Stačí kapka krve a magická kostka ožívá. Vydařená hrůzostrašná vize, která obohatila žánr.

Nový svět (2005)

Podle takého objevitelského názvu ala Dobytí ráje a takého akčního plakátku bych ani ve snu nečekal tak krásnou poetickou romanci. Pro mě velké překvapení, vždyť já dopředu ani nevěděl, že je to o Pocahontas. Páni distributoři, příště větší reklamu. Úžasný film!