Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Horor
  • Krimi

Recenze (720)

plakát

Pravidla hry (1994) 

Tak to byl správnej dvanáctiletej řízek, život bral jako šachovou partii, přemýšlel dopředu a mistrně táhnul. Docela nářez, pěkně je vypráskal

plakát

To není můj život (2006) (TV film) 

Televizní film o amnézii. Ničím originální, pouze rutinní klasika se vším všudy: vybavování zapomenutých vzpomínek, pátrání po minulosti, překvapivá odhalení, akční finále a srdcervoucí závěr. Já měl jen jeden důvod tenhle film shlédnout – herečka v hlavní roli – Andie McPhee z Dawsonova světa.

plakát

Akce nemluvně (2006) 

Rozhodně patří mezi ty povedené Jackieho taškařice. Krkolomné akční kousky, humor, hezky udělaný příběh, pěkně vystavěné postavy, prostě dobře vyvážený celek a dvě hodiny jsou pro takovouhle košatou zápletku naprosto přiměřená stopáž. Já se bavil a pěkně si odpočinul

plakát

Paranoia (2007) 

Dítě ukradlo matce duši aneb poporodní psychóza (matka dělá věci, o kterých neví a vidí bludy). Je pravda, že koukat hodinu a půl na Elisabeth Shue na mateřské, není zase až takový odvaz, ale třeba mě se to zrovna líbilo, Elisabeth mám rád a takovýhle jednoduchý filmeček je mnohdy lepší, než když se zápletka nějak zbytečně složitě zamotává. I konec mi přišel ok. Já myslím, že se na to dá dívat celkem bez úhony.

plakát

Srdce jihu (1989) 

Studentky se na univerzitě v Alabamě potýkají s rasovou nesnášenlivostí a rozhodují se mezi kariérou a manželstvím, jako v Úsměvu Mony Lisy. Osobně jsem s tímhle nostalgickým ohlédnutím dost spokojen, má to něco do sebe. Mé sympatie však snímek získal hlavně díky hereckému osazenstvu.

plakát

Bez východiska (1995) 

Bez východiska je show přenášená televizí, v níž se bojuje na život a na smrt. (Jako Běžící muž). Jednoho chlápka v ní přinutí bojovat a on k překvapení všech vyhrává. O dobré dvě (až tři) hvězdičky horší než Běžící muž. Nebavilo mě to

plakát

Sni svůj krátký sen 2 (1995) odpad!

Hrozná matlanice o kouzelných brýlích, které mění sny ve skutečnost. Duo Haim-Feldman kleslo v mých očích až na dno.

plakát

Duchové to dokáží (1989) 

Divně pojatá romance o lásce až za hrob. Hlava Anthonyho Quinna mluví někde na nebi a Bo Dereková s ním diskutuje nahá na zemi. Připadalo mi to spíš jak z roku 70 než 90. Rozhodně nic skvělého, jen některé scény byly takové pěkně vlahé (Vaše ďáblice už dneska dotančila).

plakát

Dawn Anna (2005) (TV film) 

Příběh o ženě, kterou potkalo za život víc než jen jedno malé neštěstí. Musela toho vydržet moc. Hodně uslzený TV film, ale přišel v pravou chvíli, po všech těch hororech jsem zrovna něco takového chtěl vidět.

plakát

Gladiátor (1986) (TV film) 

Já teda nevím, mě osobně to zas tak hrozný nepřišlo, možná mám špatnou paměť, ale já se docela bavil. Automechanik vzal spravedlnost do svých rukou a chytal opilé řidiče (Jste zatčen spoluobčanem za řízení) a k tomu hledal vraha svého bratra. Jednoduchý děj mi vůbec nevadil a tady byla navíc ještě ta prímová moderátorka (Nancy Allen). Pro mě poctivá čtyřicetiprocentní akce.