Zkažená úča (2011)

Tak podle komentaru zde jsem cekal buhvico a zaroven ledascos.. A ac film v nekterejch aspektech skripe a prvni pulka je zajimava, posleze to cele upadne do lehke letargie a konec je neprekvapujici a klasicky hollywoodsky, musim priznat, ze jsem se naramne bavil. Na Cameron uz je videt naka ta vraska navic a i dle meho soudu lehka plastika v obliceji, ale tahle role ji vylozene sedla. Jeji postava je z pocatku desiva, ale na konci ji nelze nefandit. Dobra oddychovka na jedno skouknuti,

Iron Sky (2012)

Na tenhle film jsem se tesil.. no jak to rict, asi jako decko nez otevrou cukrarnu nebo jako stepni koza na dest. Hltal jsem kazdou zminku, trailer vypadal take slibne a ac bylo jasne, ze pujde tak nejak o ptakovinu, nic nenasvedcovalo ze by se melo neco pokazit. Ale ouha, Finove jsou vetsi "bouraci" nez jsem kdy mohl myslet. Tak neuveritelnou slataninu, resp. spis hovadinu, s nenavazujicimi scenami, milionem nelogicnosti, trapnosti primo srsici z platna, jsem opravdu jeste nevidel. Ani vskutku povedena vesmirna bitva na konci nemuze tu miru ubohosti vykompenzovat a proto jedinou hvezdicku davam za naprosto neodolatelnou bohyni jmenem Julia Dietze a jeji sametove-medovou nemcinu i anglictinu ;)

Amreeka (2009)

Ja to reknu takhle: techto filmu jsem uz videl takove spousty, vsechny se stejnym poselstvim a vsechny stejne a - ano - naivni. Takhle proste svet nefunguje. Jo a mimochodem, kdyz hlavni hrdinka vypravi, ze sachy pochazej od arabu, myli se. Pochazi od Irancu, resp. z oblasti mezi Iranem a Indii. Achjo..

Dětská hra (1984) (TV film)

Tak neuveritelne debilni film jsem uz hodne dlouho nevidel. S tim koncem, ktery scenarista vymyslel, si jen pomyslite, ze jste zbytecne ztratili hodinu a pul zivota. Opravdu tragedie.

Nejlepší z Brooklynu (2009)

Prekvapive velmi dobry film - obycejny, nevycnivajici z rady, presto jedinecny. Clovek ceka rutinni zalezitost a taky se to za ni po celou dobu sledovani vydava, ale na konci se dostavi ten "wtf" feeling. Na 5 hvezd to neni, revoluce se nekona, ale skvely filmovy zazitek ano. Ethan Hawke i Richard Gere FTW.

Soudcova noc (1983)

Tenhle snimek je zajimavy asi tak do prvni pule. Jako pravnika me zaujal zejmena opravdu vecnym tematem spravedlnosti v pravu a rovnez ukazuje slabiny systemu tzv. "common law", tedy anglosaskeho prava. Jak common law, tak kontinentalni system prava (tedy nas, evropsky, vyjma Velke Britanie) maji sve mouchy a na sirsi rozbor teto problematiky zde bohuzel neni prostor. Zpet k filmu - jak jsem napsal vyse, prvni pule zajimava, lec pote to jde zprudka dolu jak na te nejvetsi horske draze na svete. Cim dal tim zmatenejsi dej, neverohodny pribeh a proste debilni dialogy. Proto ty vysledne, slabe 2 hvezdy..