• Krátkometrážní

Johnny Express (2014)

Můj první smysluplný asijský animák - nemluvě o absenci nutkání k epileptickým záchvatům.

Bažanti jdou do boje (1974)

Jakási obdoba Četníků (alespoň v tomto filmu - a o to víc, že velitel těch pošahaných týpků i fyzicky připomíná Funése). Zábavné to (se skřípajícími zuby) je, i když zapamatováníhodná je pouze scéna s výměnami ešusů. Ústřední čtveřice mi nebyla moc sympatická, takže i proto se na další Bažanty pravděpodobně už nepodívám.

Téměř chlap (2012)

Ztráta času - a s takovým krajně nesympatickým hrdinou (či spíše volem) bych se určitě kamarádit nechtěl. Nechápu, proč jsou zde všichni z toho filmu tak odvázaní...

Životní šance (2013)

Další film o týpkovi, s nímž se život nemazlil a on to přesto někam pohádkově dotáhl. Po motivační stránce je to výborná věc, ač je podobných filmů dost a dost. Mám tu výhodu, že hrdinu už několik let znám z youtube, takže mi bylo jasné, oč půjde - a čekal jsem, že film nebude moc dobrý, protože to trochu zavánělo bulvárností. Nakonec z toho nebylo žádné zklamání, ale i tak je tento film - pominu-li sympatický výkon J. Cordena - po všech stránkách čistý průměr. (Ovšem, Valeria Bilello, ta se mi moc líbí.)

Duch pablb (2014)

Jeden bod za docela vtipnou duchařskou tematiku, druhý za precizně nešikovného ducha, třetí za Normana a závěr.

Norman fait des vidéos (2010) (pořad)

Asi nejvíc se mi líbil díl o hezounech, to bylo dost vtipné. Ale Norman vlastně pobaví téměř vždycky.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Vzhledem ke knižní předloze je to docela zklamání, ale s tím se vždycky tak nějak musí počítat - velmi zřídka je film lepší než kniha (zvlášť takhle dějově bohatá)... takže budiž, i když výběr představitelů mohl být tedy o dost pečlivější. A hlavně: vtipné situace z knihy ve filmu vůbec nefungují, jak by měly. Ale i kdybych knihu předtím nečetl, tak by mne film příliš neuchvátil, neboť působí, jako by ho točili dost narychlo a levně (významným exteriérům navzdory). Přirovnávat tento film k Forrestovi je urážka Forresta. Ale tři hvězdy mu i tak dám.

Key and Peele (2012) (seriál)

Sympaticky nekorektní seriál skečů.